5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази Відділу освіти

Наказ Про стан охорони праці, розслідування нещасних випадків, попередження дитячого травматизму в навчально-виховних закладах
[ Викачати з сервера (94.5 Kb) ] 19.01.2015, 14:19

 

ВИКОНКОМ ДОВГИНЦІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ В МІСТІ РАДИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

 

НАКАЗ

 

05.01.2015

Кривий Ріг

        №1

 

 

 Про стан охорони праці, розслідування

нещасних випадків, попередження дитячого

травматизму в  навчально-виховних закладах                         

району за 2014 рік.

 

Роботу закладів освіти району з питань охорони праці та профілактики травматизму серед учнів і вихованців у 2014 році було направлено на виконання Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та інших нормативно –правових документів з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Відділ освіти проаналізував стан травматизму серед учасників навчально-виховного процесу закладів освіти району за 12 місяців 2014 року. Адміністраціями навчальних закладів та педагогічними колективами з цього питання проводилася певна робота, але недостатня.

Відділом освіти щоквартально здійснювався аналіз стану і причин травматизму невиробничого  та виробничого характеру серед учнів та вихованців. З метою профілактики і запобігання виникненню нещасних випадків різного характеру серед  учнів, вихованців та працівників під час навчально–виховного процесу  та   в побуті розроблено  комплексні плани основних заходів із безпечної життєдіяльності, охорони праці на навчальний та календарний роки.

       Протягом 2014 року в закладах освіти проводилися різні форми роз’яснювальної і виховної роботи з профілактики травматизму серед дітей всіх вікових категорій з розглядом питань на батьківських зборах.

З метою активізації просвітницько-профілактичної роботи серед учасників навчально-виховного процесу протягом 2014 року в навчальних закладах району було організовано та проведено:

- тижні безпеки дорожнього руху серед учасників навчально-виховного процесу (березень,  травень,  грудень);

- місячник безпеки життєдіяльності серед учасників навчально-виховного процесу в закладах освіти району ( квітень-травень);

- тиждень безпеки дитини у дошкільних навчальних закладах (травень);

- районний фестиваль Дружин юних пожежних-рятівників (квітень);

- районний громадський огляд-конкурс на кращий стан створення безпечних умов і охорони праці в закладах освіти (лютий, березень);

- місячник безпеки під час використання газу в побуті  (жовтень);

- місячник безпечного поводження  на  водних об’єктах у зимовий період у 2013-2014 н.р. (грудень);

- місячник енергобезпеки та профілактики травматизму серед учасників навчально-виховного процесу (листопад);

          - Єдині виховні години в закладах освіти з питань безпеки життєдіяльності (перед кожними канікулами).

 З метою широкого залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх, організації змістовного дозвілля дітей проведено:

- районний тур Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка „Безпека дорожнього руху – це життя”  під гаслом „ДАІ майбутнього” серед учнів закладів освіти міста (лютий);

- районний огляд-конкурс загонів Юних інспекторів руху (квітень);

- Всеукраїнський місячник  „Увага! Діти на дорозі!”(серпень-вересень).

У кожному навчальному закладі розташовано постійно діючі інформаційні куточки з безпеки життєдіяльності, охорони праці, цивільного захисту  з матеріалами щодо запобігання травмування і загибелі дітей у різних ситуаціях, Правил дорожнього руху, а також наявні схеми руху до школи та у  зворотному напрямку. Схеми евакуації  містять інформацію про місце розташування первинних засобів пожежегасіння та телефонів.

Протягом 2014 року проведено навчання на обласних та міських курсах з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту для різних категорій працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів. Всього охоплено 198 чоловік.

Питання навчання з охорони праці, життя і здоров’я,  пожежної та радіаційної безпеки, безпеки дорожнього руху; попередження побутового травматизму  в навчальних закладах входять до курсу предметів «Основи здоров’я», «Безпека життєдіяльності»; а також в інструктажі з безпеки життєдіяльності, вивчення яких забезпечується протягом навчального та календарного років.

До початку 2014-2015 навчального року в усіх навчальних закладах району було проведено обстеження технічного стану електроустаткування; здійснено заміри опору ізоляції електропроводки, заземлювальних пристроїв.

    Протягом 2014 року відділом освіти, з метою вивчення стану виконання вимог чинного законодавства з безпеки життєдіяльності та охорони праці, було здійснено перевірку 6 загальноосвітніх,8 дошкільних та 3 позашкільних навчальних закладів району. У ході перевірки було встановлено, що згідно з річними планами роботи  на засіданнях педагогічних рад, профспілкових комітетів закладів заслуховуються звіти керівників структурних підрозділів щодо створення здорових і безпечних умов праці, проведення  навчально-виховного процесу в частині безпеки життєдіяльності, виконання  заходів, передбачених колективною угодою з охорони праці. Особливу увагу було приділено питанню удосконалення системи управління охороною праці в навчальних закладах, здійснення організаційно-методичного забезпечення та контролю за розробленням і впровадженням системи управління охороною праці.   

     Разом з тим, незважаючи на проведення різних заходів та просвітницько-профілактичну роботу, яку проводять заклади освіти, серед учнів, вихованців і працівників, продовжуються випадки  травмування як під час навчально-виховного процесу, так і в побуті.У порівнянні з минулим роком рівень травматизму серед учнів та вихованців під час навчально-виховного процесу збільшився.У 2014 році зафіксовано 55 випадків, у 2013році - 41 (-+14). З них на перерві - 33 випадки. Найбільша кількість травм  зафіксовано в   КЗШ №88 (6), КЗШ № 130 (6), КЗШ №94 (4), КГТЛ №129 (4). Статистика травмування на перервах у закладах освіти свідчить про необхідність активізації індивідуально-групових форм роботи класними керівниками з безпеки життєдіяльності та правил поведінки під час перерв для учнів, а також посилення  контролю адміністрацій шкіл за організацією чергування вчителів та чергового класу під час перерв у навчальних закладах; розгляду питань на батьківських зборах щодо дотримання правил і норм поведінки учнями в закладах освіти.

На уроках фізичної культури за рік трапилось 12 травм. Відбулося зростання у порівнянні з 2013 роком на 2 випадки. Найбільшу кількість травм зафіксовано в КЗШ № 130 (5), КНТМЛ №81 (2). Дані факти свідчать про недотримання учнями правил техніки безпеки під час  виконання різних практичних вправ  на уроках фізичної культури, особиста необережність та низький рівень фізичної підготовленості дітей, а в окремих випадках – незадовільна дисципліна.

  Рівень травматизму серед вихованців дошкільних навчальних закладів зменшився на 2 випадки і становить 3.

В цілому різке зростання рівня травматизму під час навчально-виховного процесу відбулось у КЗШ №130 (+9), КЗШ №88 (+5), КНВК «Вальдорфська школа» (+4). Зменшення відбулося в КСШ №9 (-2), КЗШ №109 (-2), КДНЗ №67 (-2).

              Моніторинг побутового травматизму показав, що профілактична робота з даного питання знаходиться на задовільному рівні. У порівнянні з минулим роком кількість побутових травм зменшилась на 40 і становить 220 випадків. Спостерігається  зростання побутового травматизму в КЗШ № 108 (+8), КДНЗ № 183 (+3). Значне зменшення кількості травм в побуті зафіксовано в КПГ  (-16), КСШ № 9 (-12), КЗШ №65 (-5), КЗШ №88 (-5), КДНЗ №227 (-6).

 Залишається високий рівень дорожньо-транспортного травматизму за участю учнів, вихованців закладів освіти району. За 2014 рік цей показник становить 7 випадків (у 2013 - 2). Основні причини: у 3-х випадках потерпілі були пасажирами транспортного засобу (КЗШ №84, КНТМЛ №81, КДНЗ №204). При переході проїжджої частини на пішохідному переході були травмовані учні КПГ, КГТЛ №129, КНВК «Вальдорфська школа». Під час керування мотоциклом був збитий авто учень КЗШ №90. Профілактична робота з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму в закладах освіти проводиться недостатня. Робота загонів ЮІР у більшості закладів ведеться формально. Інформаційно-просвітницькі заходи з батьками з даного питання не мають системного характеру .

Протягом 2014 року випадків травмування працівників на виробництві не зафіксовано.

         Вибіркова перевірка закладів з питань охорони праці виявила ряд порушень  при   оформленні та веденні нормативної документації з безпеки життєдіяльності, при розслідуванні нещасних випадків. Не дотримуються терміни повідомлення та розслідування нещасних випадків, замовчуються факти отруєнь дітей та інше. У деяких  закладах не здійснюється, відповідно Положення, 3-х ступеневий адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці. Інструктажі та навчання з питань охорони праці та техніки безпеки    з працівниками проводяться формально.

        Виходячи з вищевказаного, з метою недопущення порушень закладами освіти чинного законодавства з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, травмування дітей та працівників під час навчально-виховного процесу та в побуті,

 

Категорія: Накази Відділу освіти | Додав: dovg_vo
Переглядів: 1469 | Завантажень: 39 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика