5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Методична скарбничка » Інформаційні хвилинки

22 квітня - Міжнародний День Землі
[ Викачати з сервера (25.5 Kb) ] 02.02.2013, 11:04

22 квітня - Міжнародний День Землі

 

Цей день покликаний об’єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища. Вперше як міжнародна подія відзначалася у 1990 році. Знаменує початок довгострокових зусиль з рішення глобальних проблем пов’язаних з охороною навколишнього середовища.

Міжнародний День Землі відзначається в усьому світі з метою мобілізації громадського впливу для ефективної екологічної політики. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилягаючі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

Також у цей день прийнято проводити просвітительські, пропагандистські заходи: семінари, фестивалі, мітинги, присвячені охороні навколишнього середовища.

 

У календарі існує два «Дні Землі», перше свято відзначається 21 березня і закликає людей до мирного співіснування.

 

Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, що запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території.

 

Пропозиція була схвалена й одержала широку підтримку жителів штату. У 1882 році День Дерева був оголошений урядом Небраска офіційним святом штату, дата його припадала на 22 квітня. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став проводитися по всій території США.

 

Цікаві факти:

 

Щодня родина з трьох-чотирьох чоловік викидає в середньому відро сміття. За рік у Києві утворюється близько 800 тис. тонн, або понад 3 млн. м3 сміття. Фактично вивезення побутового сміття на сміттєзвалище чи на сміттєспалювальний завод обходиться мешканцям міста приблизно в 50 млн. грн. щороку.

Сміттєспалювальними заводами викидаються в повітря в газоподібному вигляді багато шкідливих для здоров'я людини речовин, зокрема важкі метали та діоксини, відомі як стійкі органічні забруднювачі (СОЗ). СОЗ є найбільш токсичними та небезпечними хімічними сполуками та мають чотири загальні властивості:

·  Вони високотоксичні.

·  Вони стійкі до розкладання.

·  Вони переносяться на великі відстані з повітрям та водою.

·  Вони накопичуються, у тканинах живих істот.

 

СОЗ викликають цілий ряд захворювань, включаючи рак, пошкодження імунної системи, порушення репродуктивної та інших функцій організму, в якому накопичуються.

Захоронення сміття на полігонах — це теж не вирішення проблеми, тому що величезні площі природних земель безповоротно втрачаються й серйозно забруднюється навколишнє середовище біля полігону.

Переробка сьогодні є найпрогресивнішим методом вирішення проблеми відходів. Повторній переробці підлягають папір, скло, металеві та алюмінієві банки, текстиль, пластик, органічні відходи. Усі ці матеріали, отримані при сортуванні, знаходять попит з боку організацій, які займаються прийомом вторинної сировини.

На ринку України неможливо знайти папір, виготовлений з вторинної сировини. Це говорить про те, що екологічна політика не формує попит на цей тип паперу, тому і пропозиція відсутня.

Категорія: Інформаційні хвилинки | Додав: dovg_vo
Переглядів: 837 | Завантажень: 98 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика