5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Методична скарбничка » Інформаційні хвилинки

22 січня – день Соборності України
[ Викачати з сервера (32.5 Kb) ] 02.02.2013, 10:34

22 січня – день Соборності України

Інформаційна хвилинка


24 серпня 1991 року відбулося проголошення Акту про незалежності України, і над будівлею Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

У серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України який святкується щорік 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався лише в Києві на муніципальному рівні.

Державний Прапор України — прапор з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Українська національна традиція символічного відображення миру формувалася впродовж декількох століть. Використання жовтого і блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-руси просліджується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.

В середині 17 століття, після приєднання Гетманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козацтва жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських корогвах, прапорах і клейнодах.

Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка знаходилася у складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося.

Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Російська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 року в Росії.

22 березня 1918 року Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 року синьо-жовтий прапор став і державним символом Западно-українськой Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 році — у Карпатській Україні. В період 1917 — початку 1919 років синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики.

Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформилося як єдинонаціональне на початку 20 століття. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо, як символ миру — синій колір, і стиглі пшеничні ниви, як символ достатку — жовтий колір.

Цікаву версію щодо походження синіх і жовтих кольорів висунув історик і мовознавець з Львова Б. Якимович. На його думку, слово «хохол» монгольського походження і складається з двох частин: «хох» — синій, блакитний, небесний «улу» (юлу-дзигу) — жовтий.

Категорія: Інформаційні хвилинки | Додав: dovg_vo
Переглядів: 1073 | Завантажень: 107 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика