5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Методична скарбничка » Інформаційні хвилинки

24 серпня - День незалежності України
[ Викачати з сервера (23.5 Kb) ] 10.09.2012, 10:27

24 серпня - День незалежності України

                                       

Інформаційна хвилинка

 

Історію України прийнято відлічувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті. Після занепаду цієї державної освіти і розпаду, що супроводив йому, на дрібні князівства в 17 столітті утворюється Козацько-гетьманська держава, що проіснувало до кінця 18 століття, після чого, аж до 20 століття, незалежної української держави не існувало.

Після революції 1917-го року в Україні позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року, що оголосив Українську Народну Республіку – УНР. У цьому Універсалові було оголошено про свободу слова, друку, віросповідання, зборів, страйків, відміні страти і так далі.

Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, у якому потрібно було дозволити їм ввести свої війська на Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна. Військові успіхи більшовиків змусили керівництво УНР призвати на допомогу Німеччину.

З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію, захоплену більшовиками. До квітня вся Україна була визволена від більшовицької окупації, проте по факту опинилася в німецькій – Німеччина привела до влади озброєним шляхом свого ставленика. Громадянська війна і низка інтервенцій, що послідували за цим, завершилися в березні 1919 року в Києві на Всеукраїнському З'їзді Рад прийняттям конституції «незалежної Української Радянської Соціалістичної Республіки».

28 грудня 1920 року між УРСР і РРФСР був підписаний «Робоче-Селянський союзний договір про військову і господарську співпрацю», який закріпив залежність УРСР від РРФСР. Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише в кінці 20 століття, після розвалу СРСР.

24 серпня 1991 р. Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою і винесла «Акт проголошення незалежності України» на підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 р.

Категорія: Інформаційні хвилинки | Додав: dovg_vo
Переглядів: 758 | Завантажень: 83 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика