5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Методична скарбничка » Інформаційні хвилинки

7 січня. Різдво Христове
[ Викачати з сервера (25.0 Kb) ] 02.02.2013, 10:30

7 січня

Різдво Христове

Інформаційна хвилинка

 

7 сiчня — одне з найбiльших християнських свят — Рiздво Христове. Це свято радостi i єднання людських душ. У цей день всi ми нiби заново народжуємося, залишаючи всi образи, сварки у минулому. Це свято покликане об’єднати нас усiх, вiдродити та зробити трiшечки кращими.

Народився Iсус Христос уночi в убогiй печерi-вертепi за мiстом Вiфлеємом. Божа Мати, дiва Марiя, сповила його й поклала до ясел iз сiном. Коли пастухи, дiзнавшись вiд Ангела Господнього про народження Спасителя, знайшли у вертепi немовля у яслах, то над ним сяяла велика зiрка. А ще ранiше нашi пращури вiдзначали народження Сонця, в яке вони щиро вiрували.

Увечерi напередоднi Рiздва в кожнiй оселi готували 12 пiсних страв, серед яких обов’язково мала бути кутя. Оселю святково прибирали. Бiля покуття чи на столi ставили й дiдуха — солом’яного снопа або спецiально виплетеного вiнка з колосся.

А коли на небосхилi з’являлася перша надвечiрня зiрка, уся родина сiдала за багатий стiл. Вiн справдi був багатим — аж дванадцять рiзноманiтних страв. Тому в народi цей вечiр називали Свят-вечором, Багатим вечором, Багатою кутею, чи Вiлiєю. Починали й закiнчували вечеряти кутею та узваром.

Пiсля цього мати готувала пироги, якi дiти мали однести дiдусям i бабусям, а також хрещеним. Вiд хати до хати починали ходити хлопчачi колядницькi ватаги. Колядники вiстять нам тайну рiздва свiту i Господа, славлять народження Бога. Ватага колядникiв обирає собi Звiздаря (той, хто носить Зiрку та веде переговори з господарями) i Мiхоношу (той, хто збирає дарунки до торби). У деяких колядникiв є дзвоники, деякi мають музичнi iнструменти, а всi разом вони спiвають колядки. Колядки — це величальнi пiснi для усiєї родини та кожного її члена, прохання для них щасливої долi, добробуту й усiляких гараздiв.

 

М. Хоросницька

Святвечір

Дiти з-за порога,

Дiти з-за одвiрка

Дивляться на небо,

Чи не сходить зiрка.

Блисне перша зiрка

Сяйвом променистим

Мати всiх запросить

До вечерi сiсти.

Виглянь, виглянь, зiрко,

Ми тебе чекаєм

Вечеряти з нами

За старим звичаєм.

Категорія: Інформаційні хвилинки | Додав: dovg_vo
Переглядів: 820 | Завантажень: 95 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика