5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Методична скарбничка » Класні години

Бесіда «Доброта та жорстокість»
[ Викачати з сервера (35.5 Kb) ] 04.01.2013, 14:04

Бесіда «Доброта та жорстокість»

Уроки Радості, Добра 

 

Мета: ознайомити дітей з поняттям «доброта», «жорстокість». Розвивати  вміння творити добро, усувати прояви жорстокості в своїй поведінці. Виховувати чуйне ставлення до людей і всього навколишнього світу. 

 

Чому на світі так багато зла

Чому на небо йдуть хороші люди

Чи може в цьому й наша є вина

Що нині зло живе уже повсюди

Чому несправедливість в світі є

Чому страждають безневинні діти

Чому добро верх не бере своє

Щоб люди всі могли життю радіти. 

 

Учитель. Людина приходить у світ для добра. Вона наділена розумом, тому може дуже багато чого навчитися, здатна творити сама свою долю. Але щоб бути господарем власної долі, їй потрібно з дитинства вчитися, багато працювати над собою, гартувати волю і характер, набувати добрих звичок, вдосконалювати дух і тіло, виробляти різні вміння і навички. Все це під силу кожній людині, бо знання, вміння і навички самі не приходять, їх треба здобувати наполегливою працею. З дитинства людина повинна зайняти активну життєву позицію і досягати всього сама. І щоб жити в цьому багатогранному і складному світі гідно, треба багато чого навчитись, знати, вміти, а головне – бути доброю і мудрою людиною. 

- Як ви гадаєте, що таке доброта У чому вона виявляється

- Як ви ставитеся до тих людей, котрі з вами добрі, лагідні та щирі

- Наведіть приклади людської доброти, що їх ви бачили чи відчули на собі

- Як ви гадаєте, що таке жорстокість У чому вона може виявлятись

- Чи хотіли ви жити з жорстокими людьми або просто зустрітися з ними. Чому?

- Якими б ви хотіли бути в цьому життіжорстокими чи добрими Чому Доведіть це.(Відповіді дітей).

- Бачу, ви розумієте, що таке доброта і що таке жорстокість і не хотіли б зустрітись у своєму житті з жорстокою людиною. Тому давайте поговоримо про те, як не стати жорстоким, а вирости добрим, чуйним, співчутливим до чужого горя. 

Давайте розглянемо такий випадок ви давно мріяли про домашню тваринку, вам хотілося мати у себе вдома гарного песика, який би вас любив, слухався, виконував різні команди. І ось вам, нарешті, принесли маленьке цуценя – вашого майбутнього друга. Принесли просто так, з любові до вас, хоча батьки були категорично проти. І ось почалися напружені дні. Песик не лише грається і кумедно перевертається, а ще й скавучить, тобто плаче за мамою, відмовляється їсти те, що ви пропонуєте, а чим нагодувати його ви не знаєте і, що найгірше, - за ним треба прибирати. Вам не хочеться, а мама з татом сварять вас.  Ви вперто стараєтесь перебороти у собі неприязнь до такого виду занять, але перебороти себе не можете. Мама наполягає, щоб вигнати пса з квартири і постійно це робить, коли вас не має вдома. Ви у відчаю. Усе це так набридло та ще й поїздка кудись нагодилась. От ви виносите пса з хати і залишаєте його подалі від дому. Серце трохи стискається, але поїздка куди важливіша за песика, тому ви вибираєте її. А песик Він маленький, беззахисний… Тепер у нього немає ні мами, ні господаря, який би турбувався про нього, а сам він безпорадний. Що ж йому залишається робити Ви поїдете  з батьками відпочивати, вони дбатимуть, щоб ви раділи і насолоджувалися життям. 

А в цей час ваш чотириногий друг шукає собі їжу на смітниках, його вже, може, розривають бродячі пси. Їх так само хтось викинув, бо не хотів доглядати, не хотів бруднити біленьких рук… 

Погляньте, діти,  навколо себе. Таких песиків і котиків є багато навіть у  нашому селі. Чи це не ті тваринки, яких хтось спочатку взяв, щоб забавлятися, а потім викинув, бо таке заняття здалося важким Запам’ятайте ми відповідаємо за тих, кого приручаємо. Гадаю, що ви такого ніколи не зробите. Чи не так Зараз ми з вами намалюємо свого домашнього улюбленця- песика або котика, попугайчика чи морську свинку. (Діти малюють). 

Байдужа людина може пройти повз людину, котра потрапила в біду. Пам’ятайте, діти, жорстоким своє серце зробити легко, лише варто декілька зробити зло, а далі це стає звичкою. Люди з жорстоким серцем здатні на злочин. Вони, не вагаючись, вбивають, грабують. Але будь-який злочин карається. Рано чи пізно жорстоку людину карають за її злочини. 

А тепер поміркуймо разом, кому краще у світі жити доброму чи злому (Відповіді дітей). Добра людина може досягти вершин у своєму житті, якщо тільки цього захоче. А зла Вона обов’язково зробить щось таке, за що буде покарана. Чи досягне ця людина успіхів А тепер скажіть, діти, що робить серце жорстоким(Відповіді дітей). Звичайно, ви ще маленькі і не можете допомагати всім тваринам, що потребують цього, всім людям, так як це роблять дорослі. Щоб ваше серце було добрим, а не жорстоким, то не чиніть зла. Допоможіть, чим зможете, і не проходьте повз нужденного. І немає різниці – людина це чи тварина, всі ми хочемо тепла і ласки, любові й захисту.  

Поспішайте творити добро, вчіться співчувати. Не намагайтеся комусь зробити зло, причинити біль, тому що за це рано чи пізно ви будете покарані. Колись ви також можете опинитись у скрутній ситуації, і вам ніхто не подасть руки. Пам’ятайте! Як ви ставитесь до цього світу, таким боком і світ до вас повернеться. Якщо ви зростете добрими людьми, то буде й вам всюди добре, бо, як каже народна мудрість «Доброму скрізь добре!» А коли ви будете робити зло, коли ваше серце стане жорстоким, то і світ до вас повернеться жорстокістю і злом. Не забувайте про це ніколи. Нехай у вашому серці завжди живуть велика любов і доброта, щирість і співчуття, людяність і щедрість. 

 

Учень 1. 

Не лінуйтесь робити добро,

Лише зла не бажайте нікому,

Бо воно, як велика гора,

Стане вам на шляхові земному.

І заступить навколишній світ,

Зробить серце жорстоким, холодним.

Ви з любов’ю живіть з юних літ,

Будьте чуйним, веселим і добрим. 

 

Учень 2.

І старайтесь робити добро

День і ніч, і у кожну хвилину.

Щоб серденько, як сонце, цвіло,

Це доброю робить людину!

 

Учень 3. 

Хай душа буде світлою в вас

Й промениться завжди добротою.

Йдіть робити добро! В добрий час!

І живіть в цьому світі з красою.

 

Учень 4. 

Правда в світі є дуже проста

Сонце землю теплом зігріває.

А людину – її доброта,

І любов у житті прикрашає.

 

 

Список використаної та рекомендованої літератури

 

1.     Захаренко О. А., Слово до нащадків. – К. СПД Богданова А. М., 2006

2.     Зязюн І.А. Педагогіка добра ідеали і реалії наук.-метод. Посіб. – К. МАУП, 2000. – 321 с.

3.     Красоткіна Н. Г., виховні заходи. 1-4 класи. – ТернопільМандрівець, 2006

4.     Настільна книга педагога. Посібник для тих, хто хоче бути вчителем-майстром  Упорядники Андрєєва В.М., Григора В.В. – Х. Вид. група «Основа» «Тріада+», 2007

 

 

Автор: Гайдай Г.  В., Житницька ЗОШ І-ІІІ ступенів Жашківського району

Категорія: Класні години | Додав: dovg_vo
Переглядів: 1835 | Завантажень: 142 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика