5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

№224 Про підсумки міських олімпіад з математики, рідної мови та природознавства серед учнів 4 класів ЗНЗ у 2013-2014 н.р.
[ Викачати з сервера (149.5 Kb) ] 22.05.2014, 09:23

ВИКОНКОМ  КРИВОРІЗЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

Н  А  К  А  З 

12.05.2014                               м.Кривий Ріг                             №224  

Про підсумки міських олімпіад

з  математики,  рідної  мови  та

природознавства  серед  учнів

4  класів  загальноосвітніх

навчальних закладів у 2013-2014 н.р. 

Згідно з наказом управління освіти і науки виконкому міськради від 03.03.2014 №101 проведено міські предметні олімпіади з базових дисциплін серед учнів 4 класів  з метою раннього виявлення нахилів, здібностей та обдарованості молодших школярів, розкриття і активного розвитку їхніх індивідуальних пізнавальних інтересів.

У І (шкільному) етапі брали участь 3545 учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста. У ІІ етапі (районному) змагались 527 молодших школярів. Районні фахові журі відібрали та направили на розгляд міського журі 147 робіт, 24 з яких визнано найкращими (додаток1). За рейтингом міських олімпіад (додаток 2) І місце посів Жовтневий  район, ІІ місце  – Саксаганський, ІІІ місце –Центрально-Міський. Найбільш результативними стали заклади освіти, які підготували переможців та призерів:

- КЗШ №№26, 103 Дзержинського району;

- КНТМЛ №81 Довгинцівського району;

- КСШ №71, СНВК №22, КЗШ №№34, 57, 97, 121, 125 Жовтневого району;

- КСШ №107, КГ №91, КЗШ №№68, 120, 124 Саксаганського  району;

- КТГ, КЗШ №110 Тернівського району;

- КЗШ №№8, 12, 22, 85 Центрально-Міського району.

 Вчителі початкових класів цих закладів сприяють формуванню інтелектуальних здібностей молодших школярів, стимулюють їхню самостійну діяльність, пропонуючи застосовувати набуті знання в нестандартних умовах - на предметних олімпіадах  різних рівнів (додаток 4).

Найнижчий середній показник результатів виконання олімпіадних завдань в учнів шкіл Дзержинського та Інгулецького районів. Це свідчить про те, що у системі методичної роботи недостатньо приділяється уваги виявленню, діагностиці, прогнозу, формуванню обдарувань дітей, їх навчанню і розвитку.

  Олімпіади  надали можливість виявити рівень компетентності учнів з основ наук, їхнє вміння логічно мислити, аналізувати, порівнювати, здійснювати узагальнення, творчо застосовувати набуті знання на практиці у нестандартних ситуаціях.

Міським журі відзначено, що роботи переможців та призерів з природознавства вирізняються нестандартністю відповідей, використанням енциклопедичних знань, вмінням встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, знанням екологічних проблем оточуючого середовища. Учні продемонстрували стійкий інтерес до вивчення граматичних явищ у рідній мові та здатність творчо моделювати відповіді з елементів попереднього мовного досвіду. Роботи переможців та призерів з математики вирізняються повнотою виконаних завдань, нестандартним підходом до розв’язання задач з логічним навантаженням, дотриманням культури оформлення письмових робіт.

Разом з тим, олімпіади показали, що під час виконання завдань з математики були допущені типові помилки при розв’язанні складеної задачі та задачі геометричного змісту. Ускладнення виникло і при встановленні пропущених  знаків арифметичних  дій з подальшим відтворенням рівностей. При виконанні олімпіадних завдань з природознавства в учнів виникали труднощі під час виконання завдань практичного спрямування: при роботі з контурною картою, оформленні фенологічних спостережень учнів, висловлюванні оцінних суджень про залежність стану здоров′я від мір дотримання правил особистої гігієни та загартування.    Недосконале стилістичне оформлення творчого завдання – типовий недолік у роботах  з української та російської мов.

На підставі протоколів міського журі та враховуючи вищевикладене, 

 НАКАЗУЮ: 

1. Визнати переможцями та призерами міських олімпіад з математики і природознавства, української та російської мов учнів 4-х класів (додаток 1). 

2. Нагородити переможців та призерів Грамотами управління освіти і науки виконкому міської ради  (додаток 1). 

3. Оголосити подяку:

- вчителям, які підготували переможців та призерів олімпіад  (додаток 4);

- директорам шкіл, на базі яких проводились олімпіади (додаток 1 до наказу управління освіти і науки виконкому міської ради від 03.03.2014 №101);

- членам міських фахових журі (додаток 3 до наказу управління освіти і науки виконкому міської ради від 03.03.2014 №101). 

  1. КЗ «Інноваційно-методичний центр» (директор С.Ратєєва): 

4.1 Удосконалювати систему роботи з обдарованими молодшими школярами, використовуючи спеціальні програми навчання дітей творчості, умінню спілкуватися , формуванню особистісних якостей, що сприятимуть у майбутньому гармонійній соціальній реалізації творчої особистості; відстежувати подальші їх успіхи у середній ланці освіти. 

5. Методичним кабінетам відділів освіти виконкомів районних у місті рад:

5.1 проаналізувати наслідки ІІ і ІІІ турів олімпіад з математики, рідної мови та природознавства серед учнів 4 класів в розрізі предметів та шкіл (додатки 2, 3)

5.2  відпрацювати систему пошуку та відбору обдарованих молодших школярів, налагодити дієвий контроль за рівнем позакласної роботи з предметів у закладах Дзержинського та Інгулецького районах;

  1.  активізувати діяльність педагогічних працівників щодо впровадження індивідуалізації та диференціації початкового навчання як на уроках, так і в позаурочний час;

    5.4 сприяти широкому залученню молодших школярів до участі у

шкільних та районних олімпіадах. 

6. Координацію роботи щодо виконання наказу покласти на методиста КЗ «Інноваційно-методичний центр» Мещерякову Т.В., контроль - на заступника начальника управління освіти і науки виконкому міської ради Басову Т.Л.  

Начальник  управління                                                Н.Касимова


  
 

Категорія: Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради | Додав: dovg_vo
Переглядів: 786 | Завантажень: 55 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика