5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Наказ №146 Про підсумки проведення міського семінару-практикуму «Формування у молоді прагнення до свідомого вибору професії...
[ Викачати з сервера (100.5 Kb) ] 04.04.2014, 14:52

ВИКОНКОМ  КРИВОРІЗЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

Н  А  К  А  З


 

25.03.2014

        м. Кривий Ріг                          

          №146


 

Про   підсумки   проведення

міського семінару-практикуму

«Формування у молоді прагнення

до  свідомого  вибору   професії

з  урахуванням   потреб

регіонального   ринку   праці»


 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2013 №1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», реалізації заходів міських програм: «Школа – ВНЗ(ПТНЗ) – підприємство» на 2011-2015 роки», затвердженої рішенням Криворізької міської ради від 27.07.2011 №486; «Концепції профільного навчання та переходу старшої школи на нові Державні стандарти повної загальної середньої освіти на 2014-2018 роки», затвердженої рішенням колегії управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради від 20.02.2014 №3; на базі комунального закладу «Міжшкільне навчально-виробниче об’єднання» 14.03.2014 було проведено міський семінар-практикум за темою «Формування у молоді прагнення до свідомого вибору професії з урахуванням потреб регіонального ринку праці».

У семінарі брали участь: Пухальська Т.В. головний спеціаліст відділу вищої, професійно-технічної освіти, профорієнтації, охорони праці та кадрової роботи управління освіти і науки виконкому міської ради;  Полякова В.Я. головний спеціаліст відділу дошкільної, середньої, позашкільної  освіти, виховної роботи та охорони дитинства управління освіти і науки виконкому міської ради; Харчук Н.Ю. начальник відділу освіти виконкому Центрально-Міської районної у місті ради; Тітенко Ю.М. та Труханенко Г.М.  методисти комунального закладу «Інноваційно-методичний центр»; Кириченко О.О. керівник Молодіжного студентського театру «Меркурій» (КДКЕТ); заступники начальників і методисти відділів освіти виконкомів районних  у місті рад; директори опорних загальноосвітніх навчальних закладів міста з питань профорієнтації та профільного навчання, всього охоплено 30 осіб.

Під час роботи пленарної частини були розглянуті питання: «Сучасні механізми удосконалення системи профорієнтаційної роботи у відділах і закладах освіти задля свідомого вибору сфери професійної діяльності та соціального захисту молоді» (Пухальська Т.В.); «Забезпечення наступності у змісті освіти через якісну організацію профільного навчання»                   (Полякова В.Я.); «Технологізація професійної підготовки вихованців позашкільних навчальних закладів міста щодо майбутньої фахової спеціалізації» (Тітенко Ю.М.); «Система роботи відділу та закладів освіти району з питань надання професійної орієнтації учнів і профільного навчання» (Кірзун Л.О., методист відділу освіти виконкому Центрально-Міської районної у місті ради); «Сьогодення МНВО. Основні напрями роботи в системі надання початкової професійної-технічної освіти» (Єрмоленко П.В., директор комунального закладу «Міжшкільне навчально-виробниче об’єднання» Криворізької міської ради); «Отримання профільної освіти з урахуванням профілізації навчального закладу (з досвіду роботи)» (Гутнєва Н.Ю., директор Криворізького науково-технічного металургійного ліцею №16); «Основні напрями співпраці між навчальними закладами. Позитивні і негативні аспекти (з досвіду роботи)» (Медведєва Л.А., заступник директора Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1).

У всіх доповідачів головною думкою щодо формування у молоді прагнення до свідомого вибору професії були наступні напрями освітньої діяльності:

 • проведення різних форм профорієнтаційної роботи в закладах освіти з метою подальшого розвитку системи профільного навчання та надання старшокласникам допрофесійної і початкової професійної підготовки;
 • здійснення постійного профорієнтаційного супроводу учнів на уроках і позаурочних заняттях, таким чином у школяра буде закладатися настанова на високий професіоналізм, необхідність набуття якостей, що дозволяють бути продуктивними у начальній та професіональній діяльності;
 • забезпечення оволодіння учнями первинних навичок обраної ними майбутньої професійної діяльності;
 • ознайомлення дітей з найпоширенішими професіями, що мають попит на регіональному ринку праці;
 • упровадження в практику профорієнтаційної роботи серед старшокласників інтерактивних форм проектування життєвих і професійних планів, ідеалів майбутньої професії;
 • здійснення екскурсій на промислові об’єкти міста;
 • використання можливостей комунального закладу «Міжшкільне навчально-виробниче об’єднання», як ресурсного центру технологічного профілю, для забезпечення потреби у технологічному навчанні з наданням професійної освіти загальноосвітнім навчальним закладам.

У доповіді директора комунального закладу «МНВО» Єрмоленко П.В. було підкреслено, що даний заклад забезпечує потребу старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів у профорієнтаційній, допрофесійній та початковій професійній підготовці за 10 ліцензованими спеціальностями у межах зовнішньої профілізації старшої школи. Щорічно, випускники шкіл, які відвідують заклад, разом з атестатом про повну загальну середню освіту отримують посвідчення державного зразка, що в свою чергу, гарантує певний соціальний захист наших випускників й подальше їх працевлаштування.

Крім того, підписані угоди щодо надання виробничого навчання учням КЗ «МНВО» на підприємствах міста. Спланована співпраця з підприємством «Епіцентр-К», яке представлено гіпермаркетом «Епіцентр» (даний договір надає можливості проходити практику учням спеціальностей «Флорист» та «Маляр») – із вивченням асортименту та виконання робіт пов’язаних безпосередньо з отриманням професії. Підписана угода з приватним підприємством «Виробничо-комерційна фірма «ГЕЛІОС», яка представлена мережею туристичних агенцій «ГЕЛІОС». Дана угода, надає змогу кардинально змінити «вже звичні форми і методи роботи» на інтерактивні. Так, у межах співпраці між навчальним закладом і туристичною агенцією заплановані майстер-класи на базах двох підприємств, робота в «он-лайн» режимі за схемою «всі на робочих місцях», тощо.

Практичний блок містив у собі різні моделі виховання позитивного ставлення до різних видів трудової та професійної діяльності, інтересу до пізнання своєї особистості; усвідомлення власної професійної спрямованості, соціальної компетентності; розвитку креативного мислення; виховання працелюбності у людини.

Під час проведення практичного блоку всі присутні були активними учасниками навчально-виховного процесу.

Були продемонстровані:

 1. Відкриття «Навчальної туристичної агенції». Майстер клас. (Завальнюк О. С., вчитель професії «Агент з організації туризму» КЗ «МНВО»).
 2. Тренінг «Управлінсько-методичний аспект профорієнтаційної діяльності у місцевій громаді» (Козуб Т. П., методист з профорієнтаційної роботи КЗ «МНВО»).
 3. Майстер-клас «Манікюр не розкіш, а засіб самоповаги»           (Мартинюк С. О., вчитель професії «Манікюрник» КЗ «МНВО»).
 4. Майстер-клас «Народження композиції – чарівний світ творчого відкриття» (Мірошниченко Н.В., вчитель професії «Флорист» КЗ «МНВО»).
 5. Майстер-клас «Відпрацювання навичок реанімації на муляжі «Вітім». Види десмургії.» (Нікітіна Т.Я., вчитель професії «Молодша медична сестра з догляду за хворими» КЗ «МНВО»).

Під час проведення семінару діяла виставка-продаж найкращих учнівських робіт «Краса, що створена майстерними руками, плекає вдячні відгуки в серцях».

Учасники семінару дали високу оцінку організації і проведенню міського заходу. За підсумками семінару вироблені рекомендації та надані пропозиції.

На підставі вищевикладеного та з метою ефективної роботи з питань професійної орієнтації серед учасників навчально-виховного процесу, свідомого вибору майбутньої професії, отримання учнями допрофесійної і початкової професійної підготовки,


 

НАКАЗУЮ:


 

 1. Затвердити та взяти до виконання розроблені рекомендації міського семінару-практикуму за темою «Формування у молоді прагнення до свідомого вибору професії з урахуванням потреб регіонального ринку праці», (додаток).


 

 1. Відзначити грамотою управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради колектив комунального закладу «Міжшкільне навчально-виробниче об’єднання», за високий професіоналізм, майстерність, та надання якісної допрофесійної і початкової професійної освіти учням загальноосвітніх навчальних закладів.


 

 1. Оголосити подяку за високий організаційний і методичний рівень проведення міського семінару-практикуму з досвіду роботи педагогічного колективу комунального закладу «Міжшкільне навчально-виробниче об’єднання» Криворізької міської ради:

Харчук Н.Ю.

 • начальнику відділу освіти виконкому Центрально-Міської районної у місті ради;

Кірзун Л.О.

 •   методисту з питань профорієнтації відділу освіти виконкому Центрально-Міської районної у місті ради;

Єрмоленко П.В.

 •   директору комунального закладу «Міжшкільне навчально-виробниче об’єднання» Криворізької міської ради


 


 

 1. Оголосити подяку за активну участь у роботі семінару:

Козуб Т.П.

 • методисту з профорієнтаційної роботи КЗ «МНВО»;

Завальнюк О. С.

 • вчителю професії «Агент з організації туризму» КЗ «МНВО»;

Мартинюк С. О.

 • вчителю професії «Манікюрник» КЗ «МНВО»;

Мірошниченко Н.В.

 • вчителю професії «Флорист» КЗ «МНВО»;

Нікітіній Т.Я.

 • вчителю професії «Молодша медична сестра з догляду за хворими» КЗ «МНВО»;

Сук І.Ю.

 • заступнику директора з навчально-виховної роботи КЗ «МНВО»;

Макаровій О.І.

 • заступнику директора з навчально-виховної роботи
 • КЗ «МНВО»;

Погорілій Г.І.

 • вчителю КЗ «МНВО»;

Гутнєвій Н.Ю.

 • директору Криворізького науково-технічного металургійного ліцею №16;

Медведєвій Л.А.

 • заступнику директора Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1

Кириченко О.О.

 • керівнику Молодіжного студентського театру «Меркурій» Криворізького державного комерційно-економічного технікуму.


 

5. Начальникам відділів освіти виконкомів районних у місті рад:

5.1. Забезпечити виконання  нормативно-правових документів у частині проведення якісної профорієнтаційної роботи, здійснення профільного навчання серед учнівської молоді.

Постійно

5.2. Забезпечити якісне виконання заходів: «Програми «Школа – ВНЗ  (ПТНЗ) – підприємство» на 2011-2015 роки», затвердженої рішенням Криворізької міської ради від 27.07.2011 №486; «Концепції профільного навчання та переходу старшої школи на нові Державні стандарти повної загальної середньої освіти на 2014-2018 роки», затвердженої рішенням колегії управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради від 20.02.2014 №3.

Постійно

5.3. Проводити різні форм профорієнтаційної роботи в закладах освіти з метою подальшого розвитку системи профільного навчання та надання старшокласникам допрофесійної і початкової професійної підготовки.

Постійно

5.4. Використовувати можливості комунального закладу «Міжшкільне навчально-виробниче об’єднання», як ресурсного центру технологічного профілю, для забезпечення потреби у технологічному навчанні з наданням професійної освіти загальноосвітнім навчальним закладам.

Постійно

     

        6. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

6.1. Укласти договори про співпрацю з КЗ «Міжшкільне навчально-виробниче об’єднання», професійно-технічними, вищими навчальними закладами та підприємствами міста задля сприяння становленню творчо обдарованої особистості в системі допрофесійної і початкової професійної підготовки школярів у межах профілізації старшої школи.

До 01.08.2014

6.2. Ефективно залучати до навчально-виховного процесу різні форми роботи з питань професійної орієнтації, удосконалювати механізм науково-методичного й навчального забезпечення з окресленого напряму роботи серед учнів.

Протягом навчального року

        6.3. Проводити ефективну інформаційно-роз’яснювальну та профорієнтаційну роботу серед дітей, батьків щодо зацікавлення школярів у опануванні професій, що користуються попитом на регіональному ринку праці.

Постійно


 

7. Відповідальність за виконання даного наказу покласти на головного спеціаліста відділу вищої, професійно-технічної освіти, профорієнтації, охорони праці та кадрової роботи управління освіти і науки виконкому міської ради Пухальську Т.В., головного спеціаліста відділу дошкільної, середньої, позашкільної освіти, виховної роботи та охорони дитинства управління освіти і науки виконкому міської ради Полякову В.Я., контроль – на заступника начальника управління освіти і науки виконкому міської ради Басову Т.Л.


 

Начальник  управління                                                          Н.Касимова


 


 

Категорія: Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради | Додав: dovg_vo
Переглядів: 1291 | Завантажень: 80 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика