5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Наказ №214 Про підсумки проведення місячника щодо дотримання законодавства про обов’язкову загальну середню освіту в ЗНЗ у квітні 2014
[ Викачати з сервера (91.0 Kb) ] 23.05.2014, 08:57

ВИКОНКОМ  КРИВОРІЗЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

Н  А  К  А  З


 

07.05.2014

        м. Кривий Ріг       

          №214


 

Про   підсумки   проведення

місячника   щодо  дотримання

законодавства   про  обов’язкову

загальну середню освіту в закладах

освіти  міста  у  квітні  2014  року


 


 

На виконання Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Міністерства освіти і науки України від 22.12.2009 №1175 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дітей і підлітків шкільного віку», протоколу рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 01.03.2013 №2/2-2 «Про стан роботи органів місцевого самоврядування щодо охоплення дітей і підлітків навчанням у загальноосвітніх навчальних закладах», наказів департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 28.03.2014 №181/0/212-14 «Про дотримання законодавства про загальну середню освіту», управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради від 24.03.2014 №135 «Про проведення місячника «Щодо дотримання законодавства про загальну середню освіту» в загальноосвітніх навчальних закладах міста у квітні 2014 року», від 04.04.2014 №162 «Про перевірку загальноосвітніх навчальних закладів міста з питання дотримання законодавства про загальну середню освіту у квітні 2014 року», згідно з річним планом управління освіти і науки виконкому міськради  та з метою забезпечення охоплення дітей і підлітків міста повною загальною середньою освітою, посилення контролю за відвідуванням учнями школи, підвищення рівня профілактики правопорушень серед дітей, запобігання дитячій бездоглядності, з 01.04.2014 по 30.04.2014 проведено міський місячник щодо дотримання законодавства про обов’язкову повну загальну середню освіту.

Управлінням освіти і науки, відділами освіти виконкомів районних у місті рад проведено наради, видано накази, розроблено відповідні заходи.

Зазначено, що у всіх районах міста відпрацьована система контролю за відвідуванням занять учнями шкіл, схильних до правопорушень та вживаються дієві заходи для залучення їх до навчання. У разі відсутності учнів на заняттях з’ясовуються причини, невідкладно інформуються батьки або особи, які їх замінюють, забезпечується систематичний контроль за їх подальшим навчанням.

Відділи освіти виконкомів районних у місті рад щотижнево інформують  управління освіти і науки щодо відсутності учнів без поважних причин. Фактів несвоєчасного надання необхідної інформації не зафіксовано. Станом на 30.04.2014 категорія учнів, які не відвідують навчальні заклади без поважних причин, відсутня.

Відділами освіти виконкомів районних у місті рад організовано виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 №646; закладами освіти здійснено перевірку списків дітей, закріплених за мікрорайонами шкіл, внесено відповідні зміни до цих списків. Станом на 30.04.2014 загальна кількість дітей шкільного віку по місту становить 64847 дітей, з них не підлягають навчанню з причини хвороби 91 дитина.

Уточнено списки дітей 5-6-річного віку для якісного формування мережі 1-х класів на 2014/2015н.р. За попередніми даними у 2014/2015 н.р. планується відкрити 277 перших класів для 7048 учнів. Проведено зустрічі з батьками  майбутніх першокласників в усіх загальноосвітніх навчальних закладах, організовано роботу консультпунктів, вивчаються сім’ї майбутніх першокласників з метою виявлення тих, що опинилися у складних життєвих обставинах. У КЗШ №94, 88, 89, 84 поновлено банк даних дітей ромської національної меншини для якісного формування відповідного контингенту учнів початкової школи.

Управлінням освіти і науки виконкому міської ради спільно з комунальним закладом «Інноваційно-методичний центр» активізовано роботу серед батьківської громадськості щодо роз’яснення законів України та нормативних актів, які зобов’язують батьків нести адміністративну та кримінальну відповідальність за ухилення від навчання та виховання їх неповнолітніх дітей (газета «Червоний гірник» від 08.04.2014 №27, матеріали на відповідних сайтах, підготовлено буклет для батьків з інформацією щодо підвищення їх правової грамотності та рекомендаціями практичного психолога для встановлення дружніх стосунків у родині).

На батьківських зборах у загальноосвітніх навчальних закладах роз’яснено батькам зміни в Кримінально-процесуальному кодексі України
(ст. 214) стосовно протиправних дій громадян та неповнолітніх осіб, які вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкриття кримінальних проваджень.

Напрацьовано досвід роботи управління освіти і науки, відділів та закладів освіти, міської та районних служб у справах дітей, відділень кримінальної  міліції щодо спільних оперативних дій в роботі з батьками, діти яких мають схильність до пропусків навчальних занять або батьки ухиляються від виховання своїх дітей. Так, адміністраціями  КЗШ №41, 119, 62, 89, 1, 29, 85 порушено клопотання про притягнення до адміністративної відповідальності батьків учнів, як таких, що ухиляються від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (ст.184 КУпАП).

У ході місячника приділено увагу індивідуальній  роботі з батьками, діти яких перебувають на внутрішкільному обліку та дітьми «групи ризику». Адміністраціями КНТМЛ №81, КЗШ №84, 87, 89, 90, 94 направлено листи на підприємства, де працюють батьки таких учнів, проведено засідання піклувальних рад та спільні зустрічі в рамках засідання Ради профілактики. Педагогічними працівниками закладів освіти міста проведено рейди «Діти вулиці», «Урок», «Дозвілля», «Перерва», «Мікрорайон», «Ринок».  У ході рейдових заходів у КЗШ №23 затримано шестеро учнів, які під час навчально-виховного процесу були відсутні на заняттях. Адміністрацією закладу вжито відповідні заходи,  проведено індивідуальну роботу, поставлено на внутрішкільний облік.

Протягом квітня 2014 року проведено зустрічі школярів з працівниками районних відділів міського управління УМВС України у Дніпропетровській області, спеціалістами районних служб у справах дітей та районних відділень міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо роз’яснення чинного законодавства в сфері прав дитини та особливостей норм адміністративного та кримінального права стосовно неповнолітніх осіб.

У зв’язку з трагічним випадком, який привів до загибелі учня 11-А класу КЗШ №62 Бобровського В., питання профілактики самовільного залишення неповнолітніми родин і забезпечення своєчасного реагування та механізм взаємодії адміністрації шкіл з правоохоронними органами розглянуто на колегії управління освіти і науки виконкому міськради 22.04.2014. Керівникам наголошено на необхідності ретельного вивчення мікроклімату в родинах, тісну співпрацю з батьками, посилення виховного впливу на сім’ї учнів. Самовільно залишали домівки учні КЗШ №122, 119, 85, КНВК №35 «Імпульс», КСШ №9. У ході службових розслідувань, проведених адміністраціями спільно зі службами у справах дітей виконкомів районних у місті рад, з’ясовано, що батькам даних дітей місце знаходження неповнолітніх було не відоме. Вжиті оперативні дії дозволили встановити місце знаходження неповнолітніх і повернути їх до навчання.

Під особливим контролем педагогічних колективів перебуває соціальний захист учнів. Здійснено соціальний патронат дітей, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах та дітей під опікою, складено акти їх житлово-побутових умов. Вивчаються можливості та прогнозуються варіанти оздоровлення дітей пільгових та облікових категорій під час літніх канікул.

З метою рівного доступу всіх громадян до здобуття повної загальної середньої освіти забезпечено право на отримання документів про освіту особам, які проходять навчання екстерном. У 19 загальноосвітніх навчальних закладах (КЗШ «Центр освіти», №2, 85, 109, 34, 52, 86, КЗШІ №4, 92, 102, 68, 113, 42, 50, 117, КГ №127, КЦМЛ, КЦМГ, КСШ №71) організовано проходження державної підсумкової атестації за рівнем повної загальної середньої освіти 52 учня-екстерна та за рівнем базової середньої освіти – 7 учнів-екстернів. З метою посилення контролю за організацією та проведенням екстернату у цих закладах здійснено перевірку щодо дотримання Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 19.05.2008 року №431. Матеріали перевірки будуть узагальнені наказом управління освіти і науки та розглянуті на нараді з заступниками начальників відділів освіти виконкомів районних у місті рад.

Протягом проведення місячника щодо дотримання законодавства про загальну середню освіту поновлено дані соціального паспорту міста. Виявлено 2564 багатодітних сім’ї, в яких навчається 5251 дитина шкільного віку; 250   малозабезпечених сімей, в них навчається 544 дитини шкільного віку; 12840 неповних сімей, в них навчається 14503 дитини шкільного віку та 893 сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, в яких навчається 1347 дітей шкільного віку.

У період місячника посилено профорієнтаційну роботу серед випускників 9-х та 11-х класів, активно проводились зустрічі з представниками професійно-технічних, вищих навчальних закладів І-ІУ рівнів акредитації, міського та районних центрів зайнятості, вивчались наміри учнів щодо їх подальшого навчання та працевлаштування. За попередніми даними з 5231 випускника 9-х класів виявили наміри продовжити навчання у 10-му класі 3785 (72%), у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації – 1018 (19%), ПТНЗ – 428 (8%). Із 3507 випускників 11-х класів планують вступати до ВНЗ ІІІ-ІУ рівнів акредитації – 1985 (56,6%), ВНЗ І-ІІ  - 1017 (29%), ПТНЗ  - 485 (13,8%), інше – 20 (0,6%).

Забезпечення належної організації і проведення міського місячника «Про дотримання законодавства про загальну середню освіту» перевірено у відділі освіти виконкому Дзержинської районної у місті ради. Відділом освіти відпрацьовано систему роботи з даного питання, в наявності необхідна документація, здійснюється якісний контроль, забезпечується відповідна робота працівників районного методичного кабінету.  Питання щодо здійснення контролю за охопленням дітей навчанням відображено в тижневих, місячних планах роботи відділу освіти. Рекомендовано спрямувати роботу відділу освіти та закладів освіти на упередження випадків невідвідування навчальних занять учнями загальноосвітніх навчальних закладів району.

З метою удосконалення контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей і підлітків шкільного віку управлінням освіти і науки спільно з КЗ «Інноваційно-методичний центр» перевірено 35 загальноосвітніх навчальних закладів:

- Дзержинський   - КНТМЛ №16, КГ №95, КЗШ №15, 63;

- Довгинцівський  - КЗШ №65, 89, 90, 108, 128, 130;

- Жовтневий         - КГ №49, КЗШ №36, 44, 46, 57, 62;

- Інгулецький        - КЗШ №73, 82, 101, 114,115;

- Саксаганський   - КСШ №70, 74, 107, КЗШ №41, 122;

- Тернівський        - КЗШ №27, 40, 48, 78, 105;

- Ц - Міський         - КЗШ № 23, 29, 60, 79.

Встановлено, що у кожному закладі призначені відповідальні особи за даний напрямок роботи, наказами по школі затверджено заходи щодо проведення місячника, упорядковано шкільну документацію, ведуться сигнальні журнали. Відсутні суттєві зауваження з даного напрямку роботи в КСШ №107, КЗШ №№65, 36, 41, 44, 48, 73, 89, 15, 128.

Разом з тим, не дивлячись на те, що адміністраціями закладів освіти проводиться велика робота щодо виконання чинного законодавства про освіту, поряд з певними позитивними результатами існують такі недоліки:

- несвоєчасно ведеться облік відвідування учнями школи навчальних занять у класному журналі в КЗШ №105,108;

- відсутність належної взаємодії між класними керівниками та адміністрацією закладу в КЗШ №62;

- відсутність документів, що підтверджують причину відсутності учнів на заняттях в КСШ №70, 74, КЗШ №122, 78, 90, 40, 82, 27;

- відсутність обліку відвідування вчителями на предметних сторінках класних журналів в КГ №49, КСШ №70, КЗШ №78, 90, 40, 46, 79, КНТМЛ №16, 29, 63, 60, 108, 57;

- неналежним чином організовано роботу соціально-психологічної служби в КЗШ №№40, 62;

- ведення особових справ учнів здійснюється не в повному обсязі в КЗШ №№105, КСШ №74, КЗШ №№130, 27, 90, 40, 60, 63, 101;

- відсутня необхідна наочність на інформаційних стендах в КГ №95, КЗШ №40, 27, 57;

- мають місце факти невідповідності відміток пропусків занять у класних та сигнальних журналах у КСШ №№70, 74, КЗШ №№78, 114.

Серед проблемних питань, які потребують особливої уваги керівників, слід зазначити недостатню вимогливість адміністрацій закладів та класних керівників щодо надання батьками учнів документів, що підтверджують причини відсутності дітей через сімейні обставини. У довідках не зазначається інформація щодо осіб, які несуть відповідальність за життя і здоров’я дітей під час відсутності їх у школі.

Потребує посилення співпраця закладів зі службами у справах дітей та міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді в питаннях роботи з учнями, сім’ї яких перебувають у складних життєвих обставинах; потребує покращення діяльність психологічної служби закладів особливо у роботі з учнями «групи ризику»; своєчасне з’ясовування причин відсутності учнів на заняттях і оперативне реагування щодо вирішення проблемних питань.

Управлінням освіти і науки проаналізовано підсумкові накази відділів освіти виконкомів районних у місті рад, відмічено конкретність та змістовність наказів Довгинцівського та Жовтневого районів.

Виходячи з вищезазначеного,  з метою вдосконалення роботи з виконання законодавства про загальну середню освіту в частині охоплення дітей шкільного віку навчанням,


 

НАКАЗУЮ:


 

  1. Управлінню освіти і науки виконкому міської ради:
    1. Заслухати на нараді з начальниками відділів освіти виконкомів районних у місті рад питання щодо підсумків проведення місячника щодо дотримання законодавства про загальну середню освіту в частині охоплення дітей шкільного віку навчанням.

07.05.2014

  1. Тримати на контролі питання дотримання законодавства про освіту в частині охоплення дітей шкільного віку навчанням.

2013/2014 н.р


 

  1. Начальникам відділів освіти виконкомів районних у місті рад:

2.1. Зобов’язати керівників загальноосвітніх навчальних закладів
КГ №49, 95, КСШ №70, 74, КЗШ №№62, 105, 108, 114, 122, 78, 90, 40, 82, 27, 46, 79, КНТМЛ №16, 29, 63, 60, 57, 130, 101, усунути виявлені недоліки та надати інформацію до управління освіти і науки про вжиті заходи

До 15.05. 2014

2.2. Посилити вимогливість до керівників загальноосвітніх навчальних закладів щодо належного контролю за виконанням постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку» та вжити максимально дієвих заходів щодо стовідсоткового охоплення дітей шкільного віку навчанням.

Постійно

2.3. Здійснювати нормативне, інформаційне, організаційне та методичне забезпечення роботи загальноосвітніх навчальних закладів на виконання Закону України «Про загальну середню освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку».

                            Постійно

2.4. Провести наради з керівниками загальноосвітніх закладів з питань  підсумків проведення місячника щодо дотримання законодавства про загальну середню освіту та результати перевірок з даного питання.

До 01.06.2014

2.5. Затвердити заходи щодо підготовки до нового 2014/2015 н.р. з питання обліку дітей і підлітків, тримати на контролі забезпечення здобуття неповнолітніми повної загальної середньої освіти.

До 01.09.2014

2.6. Покласти особисту відповідальність на керівників загальноосвітніх навчальних закладів щодо виконання нормативно-правової бази з питань забезпечення прав громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.

                            Постійно


 

3. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

3.1. Забезпечити щоденний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, продовжити практику проведення батьківських всеобучів з питань дотримання законодавства про загальну середню освіту з використанням інформації бюлетеня для батьків (додається).

Постійно

3.2. Активізувати індивідуальну профілактичну роботу  з учнями, які потребують посиленої педагогічної уваги, забезпечити відповідну роботу з їх батьками.

Постійно

3.3. Посилити вимогливість щодо діяльності працівників соціально-психологічної служби закладу щодо охоплення навчанням дітей «групи ризику», вивчення умов проживання дітей в сім’ях, попередження випадків пропусків занять.

Постійно

3.4. Своєчасно виявляти та аналізувати причини ухилення учнів від навчання, вживати необхідних заходів щодо повернення їх до навчання та притягнення до відповідальності за ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення батьків, які не приділяють належної уваги вихованню та навчанню дітей.

Постійно

         3.5. Посилити вимогливість щодо діяльності класних керівників в питаннях забезпечення належної індивідуальної роботи з учнями, які потребують особливої педагогічної уваги та їх батьками; ведення шкільної документації

Постійно

        3.6. Залучати органи учнівського самоврядування, батьківські комітети, піклувальні ради, фахівців служби у справах дітей, соціальних служб, правоохоронних органів, громадськість до проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи для вирішення вищезазначеного питання.

Постійно


 

4. Наказ управління освіти і науки виконкому міської ради від  24.03.2014 №135 «Про проведення місячника «Щодо дотримання законодавства про загальну середню освіту» в загальноосвітніх навчальних закладах міста у квітні 2014 року»  вважати таким, що втратив чинність.


 

5. Координацію роботи та відповідальність за виконання даного наказу покласти на головного спеціаліста відділу дошкільної, середньої, позашкільної освіти, виховної роботи та охорони дитинства управління освіти і науки виконкому міської ради Полякову В.Я., контроль – на  заступника начальника управління освіти і науки виконкому міської ради – Басову Т.Л.


 


 


 

Начальник  управління                                                         Н.Касимова


 

Категорія: Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради | Додав: dovg_vo
Переглядів: 2765 | Завантажень: 77 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика