5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Наказ №29 від 14.01.13 Про підсумки проведення міського семінару «Виховання громадянина-патріота через інноваційні форми викладання ДПЮ»
[ Викачати з сервера (52.5 Kb) ] 18.01.2013, 10:05

ВИКОНКОМ  КРИВОРІЗЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

Н  А  К  А  З

 

14.01.2013 

         м.Кривий Ріг                            

          №29

 

Про підсумки проведення міського семінару-практикуму «Виховання громадянина-патріота через інноваційні форми викладання допризовної підготовки юнаків

та в позакласній  роботі»

 

 

З метою забезпечення підвищення рівня й результативності науково-методичної роботи з педагогічними працівниками начальних закладів, удосконалення викладання допризовної підготовки на уроках предмету «Захист Вітчизни» та у позаурочній роботі на базі Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №130 Довгинцівського району відбувся міський семінар-практикум для методистів районних методичних кабінетів відділів освіти, керіників районних методичних об’єднань вчителів предмету «Захист Вітчизни», керівників гуртків за темою «Виховання громадянина-патріота через інноваційні форми викладання допризовної підготовки юнаків та в позакласній  роботі».

На семінарі-практикумі обговорювалися питання щодо інноваційних форм і методів виховання громадянина-патріота на уроках допризовної підготовки та у позаурочний час, удосконалення системи роботи закладів з патріотичного виховання учнів, формування у молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обовязку щодо захисту національних інтересів України. Учасниками семінару були методисти районних відділів освіти, представники Дзержинсько-Довгинцівського ОРВК, військової частини, Довгинцівської районної організації ради ветеранів, керівники районних методичних об’єднань вчителів предмету «Захист Вітчизни», керівники гуртків з військово - патріотичного виховання.

         Під час роботи семінару-практикуму його учасники мали можливість детально ознайомитись з досвідом роботи педагогічного колективу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №130, щодо використання інноваційних форм у вихованні громадянина-патріота.

На початку семінару методист Інноваційно-методичного центру Тітенко Ю.М. поінформував про важливість формування свідомої громадянської позиції, необхідності набуття молодими громадянами соціального досвіду, формування готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, становлення особистісних рис громадянина української держави.

У теоретичній частині Ющенко О.М., методист районного методичного кабінету відділу освіти виконкому Довгинцівської районної в місті ради, ознайомив учасників семінару-практикуму з системою роботи закладів освіти району щодо здійснення  громадянсько-патріотичного виховання як одного із головних складових діяльності відділу освіти та навчальних закладів. Патріотичне виховання здійснюється у правовому полі, відповідно до законодавчо - нормативних документів, прийнятих як на державному, так і на місцевому рівнях.

Заступник директора з НВР КЗШ №130  Ісаченко Н.Д. доповіла про досвід роботи школи, яка є опорною в районі з даного питання. Звернула увагу на форми, методи та напрямки роботи, які використовуються у КЗШ №130 з виховання громадянина–патріота на уроках з предмету «Захист Вітчизни», доповідь супроводжувалась змістовною презентацією про роботу школи.

Заступник директора з ВР КЗШ №130 Стецюк Л.В. розповіла про систему роботи з патріотичного виховання, яка  здійснюється через співпрацю з громадськими організаціями, роботу з батьками, екскурсійну, пошукову роботу, перегляд художніх і документальних фільмів, театральних вистав, обговорення творів художньої літератури, гурткову роботу, участь у спортивних і військово-патріотичних змаганнях, військово-шефську роботу, загальношкільні заходи, проведення акцій, волонтерський рух. Наголосила про доцільність використання інноваційних форм роботи щодо виховання громадянина - патріота в умовах розвитку сучасної держави.

Змістовною, різноманітною та цікавою  була практична частина семінару. До уваги гостей було запропоновано заняття гуртка «Аніграфьонок», на якому було представлено захист презентацій «Збройні Сили України» (заняття проводила вчитель інформатики Дейнега С.М) та заняття гуртка «Влучний стрілець» з теми «Удосконалення правильного прицілювання до стрільби. Проведення пострілу із пневматичної гвинтівки. Стрільба на кучність.» (вчитель предмету «Захист Вітчизни» Пащенко О.М.),  виховна година «Буду я у армії служити», для учнів 3 класу (вчитель Рибаковська Н.В.), бібліотечний урок «Афганська війна – чорна пляма мирного часу», яку провела бібліотекар школи Божко Н.П. Традиційною формою патріотичного виховання серед учнів початкової школи у КЗШ №130 є Парад юноармійських військ. Попередньо учні знайомляться з родами військ, з представниками військових професій, готують форму і під час параду урочисто крокують з військовою піснею. Переможці параду юноармійських військ є окрасою районних патріотичних заходів.  

Вчителі предмету «Захист Вітчизни» району показали фрагменти  занять з допризовної підготовки юнаків за участю учнів КЗШ №130: Бабченко В.В.- КГТЛ №129, Князєв В.В. - КПГ, Чіпак М.І. - КЗШ №88, Пульман О.Д.- КЗШ №90 та   продемонстрували високий професіоналізм, уміння формування у молоді високої патриотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і констуційного обов’язку щодо захисту національних інтересів України.

У рамках  семінару було проведено районні змагання з прикладних видів спорту, присвячених 21 річниці Збройних Сил України та пам’яті полковника Збройних Сил Дишковця А.Д. Під час змагань учні КЗШ №130 показали високий рівень підготовки з прикладних видів спорту.

За підсумками семінару були розроблені рекомендації.

Виходячи з вищевикладеного,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити   методичні рекомендації міського семінару-практикуму з допризовної підготовки за темою: «Виховання громадянина – патріота через інноваційні форми викладання допризовної підготовки юнаків та в позакласній роботі» (рекомендації додаються).

 

2. За високий організаційний та методичний рівень міського семінару-практикуму оголосити подяку:

- Ющенку О.М. методисту районного відділу освіти виконкому Довгинцівської районної в місті ради;

- Яковлевій Т.А., директору КЗШ №130;

- Ісаченко Н.Д., Стецюк Л.В. заступникам директора з НВР КЗШ №130;

- Пащенку О.М., Дейнезі С.М., Рибаковській Н.В., Божко Н.П.- членам педагогічного колективу КЗШ №130;

- Бабченку В.В., Князєву В.В., Чіпаку М.І., Пульману О.Д. вчителям Довгинцівського району предмету «Захист Вітчизни».

 

3. Начальникам відділів освіти виконкомів районних у місті рад  

 3.1. ознайомити керівників закладів освіти, керівників методичних комісій вчителів предмету «Захист Вітчизни» з матеріалами та рекомендаціями семінару-практикуму за темою: «Виховання громадянина – патріота через інноваційні форми викладання допризовної підготовки юнаків та в позакласній  роботі»;

 

3.2. Сприяти широкому впровадженню в практику роботи досвіду вчителів Довгинцівського району предмету «Захист Вітчизни» та опорної школи КЗШ №130 Довгинцівського району та рекомендацій  міського семінару-практикуму;

3.3. Тримати на контролі стан викладання предмету «Захист Вітчизни».

 

4. Відповідальність за виконання даного наказу покласти на методиста КЗ «Інноваційно-методичний центр» Тітенка Ю.М., контроль на заступника начальника управління освіти і науки виконкому міської ради Басову Т.Л.

  

Начальник  управління                                                         Н.Касимова


Категорія: Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради | Додав: dovg_vo
Переглядів: 1813 | Завантажень: 84 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика