5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Наказ №81 від 22.02.14 Про підсумки міського конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт «Лінгва»
[ Викачати з сервера (161.5 Kb) ] 28.02.2014, 11:38

Про підсумки міського конкурсу-

захисту науково-дослідницьких

робіт «Лінгва»

 

На виконання Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю, міської програми «Обдаровані діти - надія Кривбасу», наказу управління освіти і науки виконкому міськради №602 від 27.09.2013 «Про організацію науково-дослідницької діяльності учнівської молоді в 2013-2014 н.р.», у межах міського фестивалю «Інтелектуали Криворіжжя - 2014», з метою формування наукового світогляду, залучення найбільш здібних учнів до розв’язання наукових проблем лінгвістики, популяризації вивчення іноземних мов та якісної підготовки криворізьких школярів до участі в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України на базі Криворізької спеціалізованої школи №71 з поглибленим вивченням іноземних мов було проведено міський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт «Лінгва».

На конкурс, який проводився відповідно до вимог МАН України, було надано 78 заявок і науково-дослідницьких робіт учнів із 34 закладів освіти міста:

Дзержинський район - КЗШ №69, 103, КЗСШ №4, КГ №95, КНТМЛ №16;

  Довгинцівський район - КЗШ №108, 130, КСШ №9, КГТЛ №129, КПГ;

Жовтневий район - КЗШ №34, 52, 93, 121, 126, КГ №49, КСШ №71, КЖЛ, КОЛІ;

Саксаганський район - КЗШ №41, 51, 68, 122, КЗШ №72, 107, 118, КГ №91, НВК №35 - ліцей «Імпульс»; 

Тернівський район  - КЗШ №78;

Центрально-Міський район – КЗШ №85, КСШ №20, КЦМГ, КЦМЛ.

Захист науково-дослідницьких робіт відбувався в межах трьох секцій:

1. "Англійська мова" - 47 робіт;

2.«Російська мова, світова та зарубіжна літератури» - 23 роботи;

3. «Німецька, французька, іспанська мови» - 8 робіт.

 

Конкурс науково-дослідницьких робіт «Лінгва» проводився відповідно до вимог Малої академії наук України (відділення мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства) у три тури:

І   -  заочний, рецензування творчого доробку;

ІІ -  написання контрольної роботи з базового предмету (українська мова та література, німецька, англійська, французька, іспанська мови);

ІІІ - публічний захист наукового дослідження.

Рецензування та оцінка виступів конкурсантів здійснювалися компетентним фаховим журі, до складу якого входили викладачі кафедр німецької, англійської, російської мов, світової та зарубіжної літератур Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ «КНУ», вчителі загальноосвітніх закладів міста.

Журі зазначило, що більшість робіт, представлених на конкурс, відповідали статусу учнівського наукового дослідження. Найбільш ґрунтовними і цікавими були дослідження учнів КЗСШ №4, КСЗШ №20, КСШ №71, 107, КГ №91, КПГ, КЖЛ, КОЛІ.

Ґрунтовними були дослідження «Особливості використання міжмовних трансформацій при перекладі європейської хартії місцевого самоврядування» Харитонової Діани, учениці КСШ №71, «Запозичення в англомовному політичному дискурсі» Кривенко Анастасії, учениці КСШ №71, «Ідіоми з дієсловами присвійності в англійській та українській мовах» Карявки Дар’ї, учениці КЗСШ №4 (по 22 бали).

Високий рівень знань під час написання контрольної роботи з базових предметів показали Урда Валентина, учениця КЗШ №103 (33,5 бали), Почапська Кристина, Харитонова Діана учениці КСШ №71 ( по 38 балів), Дєточка Марія, учениця КСШ №71 (39 балів), Бондар Поліна , учениця КПГ (36 балів), Житник Анна, учениця КЗШ №103 (33 бали).

Публічний захист науково-дослідницьких робіт засвідчив, що більшість конкурсантів добре володіють фактичним матеріалом з обраної

теми, вміють полемізувати, вести наукову дискусію,ілюструючи виступи медіа презентаціями.

Досконале володіння іноземними мовами показали учні КЗСШ №4, КСЗШ №20, КСШ №71, КЗСШ №4, КЦМГ, КГТЛ №129 КЖЛ, КЗШ №51, КПГ.

В цілому учасники добре підготувалися до конкурсу. Проте, юним науковцям російськомовних досліджень слід ретельніше готувати як матеріали медіа ілюстрацій (українізми в текстах-підписах), так і безпосередньо до самого захисту, де спостерігалась недорікуватість.

За рішенням журі кращі учнівські науково-дослідницькі роботи рекомендовано для участі у ІІ (обласному етапі) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Виходячи з вищезазначеного та враховуючи рішення журі,

 

Н А К А З У Ю:

 

1.     Визнати переможцями конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт «Лінгва» та нагородити дипломами учнів загальноосвітніх навчальних закладів згідно з додатком 1.

 

2.     Оголосити подяку:

2.1. директору КСШ №71 Ткаченко Наталі Олексіївні за високий рівень організації та проведення міського конкурсу науково-дослідницьких робіт «Лінгва»;

2.2.          вчителям - науковим керівникам, які підготували учнів-переможців міського конкурсу «Лінгва» та членів журі (додаток 2);

 

3. Методичним службам відділів освіти виконкомів районних у місті рад проаналізувати результати участі представників закладів у конкурсі на засіданнях МО вчителів української мови і літератури, російської мови, зарубіжної і світової літератур, англійської, німецької, іспанської, французької мов та продовжити популяризацію конкурсу серед освітніх закладів.

 

4. Директорам загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів:

4.1 відзначити вчителів, які підготували переможців конкурсу;

4.2 забезпечити участь старшокласників у ІІ (обласному) етапі

Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 2014 року на відділеннях мовознавства та літературознавства.

4.3. компенсувати роботу в позаробочий час вчителям-членам журі згідно з чинним законодавством.

 

5. Відповідальність за виконання даного наказу покласти на методиста КЗ «Інноваційно-методичний центр» Данилович Л.Я., координацію – на директора КЗ «Інноваційно-методичний центр» Ратєєву С.В., контроль – на заступника начальника Басову Т.Л.

 

 

 

Начальник  управління                     Н. Касимова 

 

Категорія: Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради | Додав: dovg_vo
Переглядів: 589 | Завантажень: 26 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика