5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Наказ №83 від 20.02.14 Про підсумки міського конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт «Юний економіст»
[ Викачати з сервера (114.5 Kb) ] 28.02.2014, 11:46

ВИКОНКОМ  КРИВОРІЗЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

 

Н  А  К  А  З

       

20.02.2014               м.Кривий Ріг                 №83


Про підсумки міського конкурсу-

захисту науково-дослідницьких робіт

«Юний економіст»

 

На виконання Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю, міської програми «Обдаровані діти - надія Кривбасу», наказу управління освіти і науки виконкому міськради №602 від 27.09.2013 «Про організацію науково-дослідницької діяльності учнівської молоді в 2013-2014 н.р.», у межах міського фестивалю «Інтелектуали Криворіжжя - 2014», з метою пропаганди економічної освіти, поглиблення знань учнів з основ економіки через науково-дослідницьку діяльність 20 січня на базі Криворізької спеціалізованої школи №70 пройшов міський конкурс- захист науково-дослідницьких робіт «Юний економіст».

До оргкомітету було надано 20 заявок та науково-дослідницьких робіт (у 2013 році - 22 роботи) із 12 закладів освіти міста:

- Дзержинський район - КГ №95, КЗШ №103;

- Довгинцівський район - КСШ №9;

- Жовтневий район - КЗШ №86;

- Саксаганський район - КЗШ №68, 73, КСШ №70, 74, КГ №91, КНВК №35 – ліцей «Імпульс»;

- Центрально-Міський район – КЦМГ, КЦМЛ.

Учні закладів освіти Тернівського району участі в конкурсі не брали.

Конкурс проводився відповідно до вимог Малої академії наук України (відділення економіки) і складався з трьох етапів: заочного рецензування, контрольної роботи з базової дисципліни (математика) та безпосередньо захисту науково-дослідницьких робіт, який відбувався в межах роботи чотирьох секцій:

Секція 1 – «Макроекономіка» - 5 робіт

Секція 2 -  «Мікроекономіка» - 6 робіт;

Секція 3 – «Інтеграція економіки» -5 робіт;

Секція 4 – «Банківська справа. Фінанси та грошовий обіг» - 4 роботи.

Оцінка виступів конкурсантів здійснювалась компетентним журі, до складу якого входили науковці ПВНЗ «Інститут ділового адміністрування», Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет, вчителі економіки і математики загальноосвітніх закладів міста.

За підсумками рецензування найвищу оцінку (22 бали) отримала робота «Освіта як фактор формування якісного людського капіталу в Україні» Бариліна Руслана, учня 11 класу КЗШ №86. Високими балами відзначено роботи «Маркетингове дослідження попиту мешканців Саксаганського району на послуги ландшафтного дизайну» Рябікової Валерії, учениці 11 класу КНВК №35 та  «Соціальна відповідальність бізнесу в Україні: стан і перспективи розвитку» Скоробагатько Тетяни, учениці 10 класу КСШ №74 (по 21 балу).

Контрольні роботи з базового предмету (математика) показали надзвичайно слабкий рівень знань конкурсантів. Граничні бали складали від 1 до 16 із 39. Низькі бали контрольних робіт були в учнів 11-х класів, які слабо орієнтувалися у перетворенні добутку тригонометричних функцій, не могли знайти область допустимих значень, а через повільний темп обчислень і не приступали до виконання більшості завдань. Середній рівень знань базової дисципліни показав Мілевський Валерій, учень 11 класу КЦМГ (16 балів).

На ІІІ етапі конкурсу-захисту враховувались наукова достовірність викладених фактів, повнота розкриття теми, якість ілюстрування власних доповідей. Добре володіння досліджуваними питаннями, розуміння економічних проблем регіону, країни та зарубіжжя, а також уміння вести наукову полеміку, аргументовано доводити та відстоювати свою точку зору продемонстрували Скоробагатько Тетяна, учениця 10 класу КСШ №74,  Шестак Арсеній, учень 10 класу КГ № 95, Барилін Руслан, учень 11 класу КЗШ №86, Коцуба Вікторія, учениця 10 класу КСШ № 9, Мілевський Валерій, учень 11 класу КЦМГ.

Активна участь під час обговорення доповідей, уміння зорієнтуватися та приймати ефективні рішення на основі економічних знань, отриманих у школі, допомогли конкурсантам посісти призові місця.

За підсумками оцінок заочного туру, контрольної роботи і публічного захисту наукового доробку визначено переможців. Кращі роботи конкурсантів рекомендовано до участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

У цілому міський конкурс науково-дослідницьких робіт «Юний економіст» показав слабкий рівень економічної освіти в загальноосвітніх закладах міста. Залишається проблемою якість підготовки учасників до написання контрольної роботи з математики, внаслідок чого має місце велика розбіжність у балах за наукову та контрольну роботи з базового предмету в  більшості конкурсантів.

Якісна підготовка з боку адміністрації та педагогічного колективу Криворізької спеціалізованої школи №70 забезпечила проведення даного заходу на високому організаційному та науково-методичному рівнях.

 

Виходячи з вищезазначеного та враховуючи рішення журі,

Н А К А З У Ю:

 

1.     Визнати переможцями конкурсу-захисту науково-дослідницьких

робіт «Юний економіст» та нагородити дипломами учнів загальноосвітніх навчальних закладів, згідно з додатком 1.

 

2.     Оголосити подяку:

2.1. директору КСШ №70 Бондаруку Володимиру Олексійовичу, заступнику директора з НВР Лізогуб Олені Степанівні за високий рівень організації та проведення міського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт «Юний економіст»;

2.2.          вчителям - науковим керівникам, які підготували учнів-переможців міського конкурсу «Юний економіст» (додаток 2);

2.3.          вчителям-членам журі секцій та з перевірки контрольних робіт із базового предмету (додаток 3).

 

3. Методичним службам відділів освіти виконкомів районних у місті рад проаналізувати результати участі представників закладів освіти районів у конкурсі на засіданнях методичних об’єднань вчителів економіки, математики, вжити заходів щодо належної підготовки учнів-конкурсантів до написання контрольної роботи з математики, продовжити популяризацію конкурсу серед освітніх закладів, де є класи економічного профілю.

 

4. Директорам загальноосвітніх навчальних  закладів:

4.1 відзначити, застосовуючи методи морального та матеріального заохочення, вчителів, які підготували переможців конкурсу;

4.2 забезпечити участь переможців конкурсу в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів  МАН України.

 

5. Відповідальність за виконання даного наказу покласти на методиста

КЗ «Інноваційно-методичний центр» Данилович Л.Я., координацію – на директора КЗ «Інноваційно-методичний центр» Ратєєву С.В., контроль – на заступника начальника Басову Т.Л.

 

 

 

Начальник  управління                                       Н.Касимова

Категорія: Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради | Додав: dovg_vo
Переглядів: 606 | Завантажень: 35 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика