5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

НАКАЗ Про підсумки проведення міського етапу обласного огляду музеїв та музейних кімнат бойової (трудової) слави
[ Викачати з сервера (87.5 Kb) ] 27.09.2013, 09:26

ИКОНКОМ  КРИВОРІЗЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

Н  А  К  А  З

 

24.09.2013

         м.Кривий Ріг                            

         

 

Про підсумки проведення міського етапу

обласного огляду музеїв та музейних

кімнат бойової (трудової) слави

загальноосвітніх та позашкільних

навчальних закладів

 

На виконання Указу Президента України від 19.10.2012 №602/2012 «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», доручення голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 04.02.2013 №07-8/0/35-13 «Про проведення в області конкурсу музеїв та музейних кімнат бойової (трудової) слави загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів», наказу управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради від 27.02.2013 №124 «Про проведення міського етапу обласного огляду музеїв та музейних кімнат бойової (трудової) слави загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів», з метою удосконалення діяльності музеїв при навчальних закладах, впорядкування та систематизації мережі музеїв та музейних кімнат, підвищення їх ролі як осередків освіти і виховання учнівської молоді,

З 01.04 по 30.04.2013 був проведений міський етап обласного огляду музеїв та музейних кімнат бойової (трудової) слави загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

         В огляді взяли участь музеї  32 навчальних закладів (1 – позашкільний, 31 – загальноосвітній).

 

Район

Навчальні заклади,

 на базі яких працюють   музеї

Кількість

музеїв

1

Дзержинський

КЗШ №№15, 26, 103

3

2

Довгинцівський

КСШ №9, КЗШ №№88, 90, 84, 108, 128, 81

7

3

Жовтневий

КЗШ №№93, 49, 62, 97, 86, 52

6

4

Інгулецький

ЦДЮТ «Ріднокрай», КЗШ №№114, 59

3

5

Саксаганський

КЗШ №№11, 58, 68, 91, 118, 72

6

6

Тернівський

КЗШ №№37, 76, 61

3

7

Центрально-Міський

КЗШ №№104, 60, 23

3

Разом по місту:

 

32

           

         У період підготовки та проведення міського етапу конкурсу, адміністрації навчальних закладів створили всі умови для якісного оцінювання системи роботи музеїв. Оглядова комісія вивчила матеріали районних етапів огляду, проаналізувала підсумкові накази та протоколи відділів освіти виконкомів районних у місті рад, ознайомилась зі статистичною інформацією.

         Згідно з поданими заявками та відповідно до складеного графіку було здійснено виїзди у музеї навчальних закладів міста. Виявлено основні тенденції розвитку музеїв міста, а саме:

-     під керівництвом досвідчених педагогів Венгерак Т.О. (КЗШ №15), Єгорової Н.І. (КЗШ №84), Шульги Ю.М. (КЗСШ №9), Волощук І.П. (КЗШ №90), Горескул Н.В. (КЗШ №86), Каткової Т.С. (КЗШ №114), Булгакової В.А. (КГ №91), Пивовар С.В. (КЗШ №37), Іванової Т.С. (КЗШ №60) учні міста проводять роботу по створенню експозицій, навчаються документувати історичні, археологічні пам’ятки та знахідки, аналізують суспільні явища. Про це свідчать перемоги музеїв у Всеукраїнській туристсько-краєзнавчій експедиції «Історія міст і сіл України», обласному етапі Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина Україна»;

-     в музейних кімнатах КЗШ №№23, 26, 43, 100 було відредаговано історичні розділи експозицій музейних кімнати до яких  включено тематику
70–річчя Перемоги.

-     у рамках міського конкурсу музейної роботи «Виховуємо нащадків-патріотів – 2013» брали участь два музеї загальноосвітніх навчальних закладів міста (КЗШ №61, КГ №49 відповідно Тернівського та Жовтневого районів), що презентували свою діяльність. Учасниками огляду були директори загальноосвітніх навчальних закладів, музеї яких стали переможцями міського етапу історико-краєзнавчої акції «Пам'ять про Перемогу»;

-     музеї, кімнати бойової слави міста стали центрами героїко-патріотичного виховання підростаючого покоління, які підтримують тісний зв’язок з районними радами ветеранів; на їх базах постійно проводяться патріотичні заходи районного та міського рівнів.

         Науково-допоміжні фонди музеїв поповнюються завдяки партнерським та творчим стосункам, а саме співпраці:

-     музею 23-го танкового корпусу КГ №91 з пошуковцями громадської організації «Пошук – Дніпро»;

-     краєзнавчого музею КЗШ №37 зі співробітниками міського історико-краєзнавчого музею;

-     музею Криворізького авіаційного гарнізону КЗШ №84 з батьківською громадою.

Переважна більшість музеїв - це історичні та краєзнавчі, роботу яких було гідно представлено КЗШ №15 на Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді «Юні герої-підпільники навічно в пам’яті народній» у
м. Луганськ, ЦДЮТ Дзержинського району на Всеукраїнській виставці «Шкільний музей: ретроспектива та сьогодення» у Педагогічному музеї України Національної Академії педагогічних наук у м. Київ.

За підсумками роботи міської комісії впорядковано та систематизовано роботу музеїв навчальних закладів міста, створено ЗD панорами музеїв історичного профилю.

Виходячи з вищевказаного,

 

НАКАЗУЮ:

 1.        Затвердити протокол роботи міської оглядової комісії міського етапу обласного огляду музеїв та музейних кімнат бойової (трудової) слави загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів» (додається).

 2.         Начальникам відділів освіти виконкомів районних у місті рад сприяти створенню та підвищенню ролі музеїв у розвитку пізнавальної та суспільної активності учнів, залученні учнівської молоді до вивчення історико-культурної спадщини українського народу.

 3.      Відповідальність за виконання даного наказу покласти на головного спеціаліста з позашкільної освіти та виховної роботи відділу дошкільної, середньої, позашкільної освіти, виховної роботи та охорони дитинства управління освіти і науки виконкому міської ради Мотижинець Г.М., контроль – залишаю за собою.

 

  

Заступник

начальника правління               Т.Басова              

 

Лаліменко Тетяна Вікторівна

74 44 50, 97 85

Категорія: Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради | Додав: dovg_vo
Переглядів: 1113 | Завантажень: 75 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика