5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Умови проведення міської історико-патріотичної акції «Пам’ять про Перемогу», присвячену 68-ій річниці з Дня Перемоги у ВВВ 1941-1945р.р.
[ Викачати з сервера (90.0 Kb) ] 18.01.2013, 10:10

Умови проведення

міської історико-патріотичної акції «Пам’ять про Перемогу»,

 присвячену 68-ій річниці з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні

1941-1945 років, 69-ій річниці з Дня визволення України

 

І.Загальні умови та мета акції

Управлінням освіти і науки виконкому міської ради починаючи з 2012 року проводиться міська історико-патріотична акція «Пам’ять про Перемогу», присвячена 68-й річниці з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», 69-й річниці з Дня визволення України побудована на основі використання новітніх інформаційних технологій та засобів кіномистецтва.

 Мета акції:

-   широке ознайомлення підростаючого покоління з героїчними сторінками визвольної боротьби українського народу та Дніпропетровщини під час Великої Вітчизняної війн, патріотичне виховання учнів засобами кіномистецтва;

-   виховання поваги до ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, активізація учнівської молоді до пошукової роботи військово-патріотичного напряму;

-   виховання молоді засобами музейної справи на прикладах бойових подвигів захисників Батьківщини у роки Великої Вітчизняної війни;

-   створення мультимедійних проектів учнівської молоді про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років на території Кривого Рогу.

 

ІІ. Концептуальні засади

До цих подій постійно прикута увага не лише усіх громадян України, але й міжнародної спільноти. Ми не повинні допустити, щоб пам'ять про ці події згасала в українській історії та історії рідного краю. Дуже важливо, щоб правдива і об’єктивна інформація Велику Вітчизняну війну передавалася від старшого покоління до молодшого під час безпосереднього живого спілкування з ветеранами цих воєн, очевидцями та людьми, що пережили воєнні лихоліття в тилу.

Спогади про ці події ще залишились у людській пам’яті, і ми сподіваємось, що такі розповіді займуть почесне місце у пошуковій роботі навчальних закладів та знайдуть своє відображення у дослідницьких історичних документальних мультимедійних проектах.

Перемога над гітлерівською Німеччиною стала подією планетарного значення. Для України, котра стала заложницею злочинного політичного фарсу, що його розігрували Сталін і Гітлер напередодні і в початковій фазі війни, вона коштувала надто дорого: її територія перетворилася на один із головних плацдармів жорстоких боїв. Мільйони синів і дочок України заплатили за Перемогу найдорожчим - своїм життям. Звичайно, найбільшою втратою були людські життя. Не менш ніж десять мільйонів людей загинуло в Україні з початку війни... Жодна інша країна Європи не зазнала подібного руйнування міст, промисловості, сільськогосподарських угідь, загибелі стількох людей.

            Перемога над гітлерівськими загарбниками стала можливою завдяки величезному напруженню сил, масовому героїзму воїнів на фронтах і трудівників тилу. Українські землі звільняли від нацистських окупантів представники 130 національностей і народностей Радянського Союзу. Багато з них були відзначені орденами й медалями. Понад 2600 чоловік за мужність і самовідданість, виявлені в боях за Україну, були удостоєні вищої відзнаки - звання Героя Радянського Союзу (більше 20% всіх, хто отримав це звання під час війни). Героями    Радянського     Союзу    стало  близько 4 тис. наших земляків. Сотням військових

з'єднань присвоєно почесні найменування на відзнаку їхньої участі у звільненні українських міст: 174 стрілецьким дивізіям, 7 стрілецьким корпусам, 58 стрілецьким полкам,
9 мехкорпусам, 44 танковим бригадам, 14 авіакорпусам, 50 авіадивізіям, 11 військово-десантним дивізіям, 22 винищувальним протитанковим бригадам, 160 винищувальним протитанковим полкам, 20 гаубичним, 12 мотострілецьким, 15 мінометним бригадам,
91 мінометному полку, 4
мінометним і 7 зенітно-артилерійським дивізіям,
31
артилерійському полку, 6 кавдивізіям.

Вони заплатили величезну ціну за свободу Батьківщини. Але в ті грозові роки на фронті й у тилу народжувалися справжні приклади патріотизму, шляхетності, самопожертви, загартовувався той самий народний характер, що не раз у нашій історії допомагав мужньо боротися з ворогом - боротися, незважаючи на гіркоту втрат, боротися й перемагати.

Можна без перебільшення говорити, що Україна посіла одне з найважливіших місць на картах воєнних дій Другої світової війни, яка стала для неї Великою Вітчизняною війною. Трагічне відлуння подвигу завжди лунатиме у серцях нащадків. Драматичні події Другої світової війни назавжди в нашій пам'яті, на сторінках біографії країни, у літописах наших родин. Понад шість десятиліть ми шануємо, пам'ятаємо й уславлюємо подвиг наших предків, що віч-на-віч зіштовхнулися з жахами війни.

 

ІІІ. Учасники акції

            До акції залучаються керівники навчальних закладів, вчителі, класні керівники, керівники гуртків, учні загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

 

ІV. Вимоги до проведення акції

            Акція проводиться за трьома напрямами:

1.    Коментований перегляд документальних і художніх фільмів про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та обговорення його в учнівських колективах.

            З 1 лютого по 30 жовтня 2013 року пропонується скласти графік і  переглянути документальні та художні фільми про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

           

Назва фільму

Рік випуску

Виробник

Режисер

1

«А зори здесь тихие»

1972

СРСР

Станіслав Ростоцький

2

«Горячий снег»

1972

СРСР

Гаврііл Еглазаров

3

«Они сражались за родину»

(2 серии)

1975

СРСР

Сергій Бондарчук

4

«Освобождение»

1969-1971

СРСР

Юрій Озеров

5

«Отряд особого назначения»

1978

СРСР

Вадим Лисенко

6

«Парад победы»

1945

СРСР

Володимир Біляев,

Ірина Венжер,

Йосиф Посельський

7

«Повесть о настоящем человеке»

1948

СРСР

Олександр Столпер

8

«Подвиг Одессы»

1985

м. Одеса

Володимир Стрелков

9

«Следую своим курсом»

1974

СРСР

Вадим Лисенко

10

«Семнадцать мгновений весны» (12 серий)

1973

СРСР

Тетяна Посельська

 

Електрона адреса:   www.1941-1945.at.ua

            Про проведену роботу з даного напряму акції інформувати управління освіти і науки (кім.527-а щомісяця) починаючи з 01.03.2013 за  формою:

 

 з/п

Навчальний заклад

Назва фільму

Кількість глядачів

ПІБ і посада залучених педпрацівників

Вікова категорія

Місце і дата проведення

 

 

 

 

 

 

 

 

2.      Підготувати відео-ролик привітання для ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років для участі у телемарафоні, який  присвячений Дню Перемоги  та Дню визволення України (додаток 3).

3.      Провести історико-краєзнавчу пошуково-дослідницьку роботу для створення документального мультимедійного проекту «Кривий Ріг у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років».

  

VІ. Підведення підсумків акції

            Найактивніші учасники акції нагороджуються грамотами управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради. Кращі проекти увійдуть до міської збірки  документальних мультимедійних проектів «Кривий Ріг у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». Найцікавіші відео ролики-привітання ветеранів війни до Дня Перемоги та Дня визволення України будуть включені до телевізійного марафону на ТРК «Рудана» (за згодою).

 

 

Категорія: Накази управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради | Додав: dovg_vo
Переглядів: 1384 | Завантажень: 71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика