5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази Відділу освіти

№110 Про підсумки проведення районного конкурсу-огляду на кращий шкільний методичний кабінет
[ Викачати з сервера (59.0 Kb) ] 05.06.2014, 14:16

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ  І  НАУКИ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНКОМУ ДОВГИНЦІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ

В МІСТІ РАДИ

Н А К А З

м. Кривий Ріг

«27»   травня  2014 р.                                                         № 110


 

Про підсумки проведення

районного конкурсу-огляду

на кращий шкільний

методичний кабінет


 

         На виконання наказу відділу освіти від 27.12.2013 № 346 «Про проведення районного  конкурсу-огляду на кращий шкільний методичний кабінет», з метою вивчення досвіду роботи загальноосвітніх навчальних закладів району щодо організації методичної роботи з педагогічними працівниками, вдосконалення роботи шкільних методичних кабінетів як центрів методичної допомоги педагогічним працівникам навчальних закладів було проведено районний  конкурс-огляд на кращий шкільний методичний кабінет.

          У конкурсі взяли участь 15 загальноосвітніх навчальних закладів.

Оцінювання методичних кабінетів здійснювалося згідно з визначеними положенням критеріями, а саме:

- оформлення методичного кабінету;

- бібліотека методичного кабінету;

- забезпечення сучасною технікою;

- системність методичної роботи;

- інноваційна діяльність закладу та вивчення передового

  педагогічного досвіду;

- робота закладу як опорного та експериментального.

Максимальна кількість балів становила 100 б.

За підсумками роботи журі визначено, що в основному організація роботи шкільних методичних кабінетів відповідає Положенню про методичний кабінет середнього закладу освіти України, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки  України від 28.10.1997 р. № 385.

Поряд із тим слід зазначити, що тільки в КСШ №9, КЗШ №№87, 89, 109, 128, КГТЛ №129, КНВК «Загальноосвітня вальдорфська школа – дитячий садок» виділено окремі приміщення  для методичного кабінету, в інших  закладах він поєднується  з кабінетом заступника директора з навчально-виховної роботи.

 

 

Забезпечується естетичність оформлення методичних кабінетів. У наявності нормативно-правова база, програми з предметів, дидактична література. Здійснюється передплата фахових видань.

За останні роки завдяки зусиллям адміністрації навчальних закладів значно покращилася забезпеченість методичних кабінетів засобами ІКТ, а саме:

- всі заклади підключено до мережі Інтернет;

- придбано мультимедійне обладнання в усіх закладах, крім КЗШ №84;

- методичні кабінети забезпечено ноутбуками, сканерами, принтерами, ксероксами;

- у КПГ, КГТЛ №129, КЗШ №90 наявна апаратура для ламінування та переплетення матеріалів;

- у КГТЛ №129 у методичному кабінеті встановлено інтерактивну дошку та електронний інформаційний стенд;

-  у КЗШ №65, КГТЛ №129 придбано фліпчарти (магнітно-маркерні дошки), які використовуються в методичній роботі.

Основна увага під час огляду-конкурсу приділялася вивченню системності в організації методичної роботи з педагогічними кадрами в закладах освіти.

В усіх закладах представлено роботу над обласним науково-методичним проектом «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості», визначено науково-методичну проблему закладу, але системність даного напрямку роботи прослідковується лише  в КГТЛ №129, КЗШ №№65, 87, 130.

У більшості шкіл відсутні накази про організацію роботи над окремими етапами реалізації проблеми. Не в усіх закладах представлено матеріали роботи творчої групи з роботи  над проблемою, а в КНТМЛ №81, КЗШ №№89, 108, 109, 128 взагалі не створено відповідні творчі групи.

У шкільних методичних кабінетах представлено матеріали науково-методичних рад, але спостерігаються випадки відсутності розподілу обов’язків між членами методичної ради, протоколів засідань, напрацьованих матеріалів.

Документація шкільних методичних об’єднань у наявності в усіх закладах. Створено портфоліо або методичні щоденники на членів педагогічного кабінету. Найбільш системну роботу  з діагностики та моніторингу діяльності педагогічних працівників представлено в КПГ, КСШ №9, КЗШ №№65, 87, 88, 89, 90, 130, КГТЛ №129.

Потребує доопрацювання питання вивчення передового педагогічного досвіду працівників навчальних закладів, поширення досвіду роботи кращих педагогів країни, регіону, залучення педпрацівників до участі в конкурсах професійної майстерності. Так, перспективний план участі вчителів у професійних конкурсах відсутній у КПГ, КЗШ №№128, 108, 90, 88, 84, 109, КНТМЛ №81, КНВК «Загальноосвітня вальдорфська школа – дитячий садок». Не створено банк педагогічних інновацій в КЗШ №108, 109,     КНТМЛ №81, КНВК «Загальноосвітня вальдорфська школа – дитячий садок». Відсутня картотека передового педагогічного досвіду в КЗШ №№84, 90, 109.

Вісім закладів освіти району офіційно затверджено як експериментальні. Це – КСШ №9, КПГ, КНТМЛ №81, КЗШ №№65, 89, 128, КГТЛ №129,  КНВК «Загальноосвітня вальдорфська школа – дитячий садок». Найбільш повний пакет документів та матеріалів з експериментальної роботи  представлено в методичних кабінетах КГТЛ №129, КЗШ №№65, 89, КПГ, КНВК «Загальноосвітня вальдорфська школа – дитячий садок».

Активну участь у роботі щодо впровадження експерименту «Сталий розвиток для випереджаючої освіти» беруть КЗШ №№84, 88, 108, але підтверджуючі офіційні документи щодо участі  в експерименті відсутні.

За рішенням журі, відповідно до набраних балів, було визначено кращі шкільні методичні кабінети за номінаціями:

- «Зразковий» (90-100 балів);

- «Відмінний» (80-90 балів);

«Зразковими» визначено шкільні методичні кабінети КГТЛ №129, КЗШ №№65, 87, 89, 90, 130.

«Відмінними» - КСШ №9, КПГ, КЗШ №№ 88, 128.

Рішенням журі переможцем районного конкурсу-огляду на кращий шкільний методичний кабінет визначено методичний комплекс КГТЛ №129. Особливістю даного комплексу, який складається з методичного кабінету  та конференц-зали, є відповідність оснащення сучасним вимогам: електронний інформаційний стенд, постійний доступ до використання електронних методичних посібників через залучення вчителів  до міжнародного проекту «Школа цифрового віку», інтерактивна дошка, стаціонарний мультимедійний проектор, електронні бібліотеки предметних кафедр, фліпчарт (магнітно-маркерна дошка).

Паралельно з методичними кабінетами здійснено огляд учительських кімнат. Серед кращих слід зазначити учительські кімнати в КСШ №9, КПГ, КГТЛ №129, КЗШ №№87, 128, 130.

         Виходячи з вищезазначеного,

НАКАЗУЮ:


 

  1. Визнати переможцем районного конкурсу-огляду  на кращий шкільний методичний кабінет методичний комплекс КГТЛ №129 (директор Погрібна Н.С.).
  2. Визнати «зразковими» шкільні методичні кабінети                        КГТЛ №129, КЗШ №№65, 87, 89, 90, 130.
  3. Визнати «відмінними» шкільні методичні кабінети                        КСШ №9, КПГ, КЗШ №№ 88, 128.


 

  1. Районному методичному кабінету:
    1. Надавати адміністрації навчальних закладів, завідувачам шкільними методичними кабінетами методичну допомогу щодо організації роботи методичних кабінетів.

                                                                     Постійно

  1. Сприяти поповненню шкільних методичних кабінетів навчально-методичною літературою та програмно-педагогічним забезпеченням із базових дисциплін.

                                                                     Постійно

  1. Спланувати періодичне заслуховування звітів про роботу шкільних методичних кабінетів на засіданнях районної науково-методичної ради.

                                                                      До 2016 року

  1. Узагальнити досвід роботи кращих шкільних методичних кабінетів та забезпечити його поширення серед закладів освіти району.

                                                                                  2014-2015 н.р.

  1. Керівникам навчальних закладів:
    1. Продовжувати  пошук ефективних форм методичної роботи в закладах освіти з орієнтацією на підвищення фахового рівня педагогічних працівників, оволодіння ними інноваційними, продуктивними технологіями та формами роботи.

                                                                     Постійно

  1. Провести моніторинг діяльності шкільного методичного кабінету.

                                                                          2014-2015 н.р.

  1. Винайти можливості щодо створення в навчальних закладах методичних кабінетів в окремому приміщенні, придатному для творчої роботи педагогічних працівників.

                                                                      2014-2015 н.р.

  1. Проводити роботу щодо матеріально–технічного забезпечення шкільних методичних кабінетів.

    Постійно.


 

  1. Оприлюднити даний наказ на сайті відділу освіти, в мережі Інтернет (dovgvo.ucoz.ua) та довести до відома керівників закладів освіти.


 

  1. Контроль за виконанням даного наказу покласти на завідувача  районним методичним кабінетом Л.В.Микитишину.


 


 

НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОСВІТИ                                        О.М.ЛОПАТНЮК


 

Категорія: Накази Відділу освіти | Додав: dovg_vo
Переглядів: 1249 | Завантажень: 42 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика