5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази Відділу освіти

№98 від 30.04.2014 Про підсумки проведення місячника «Щодо дотримання законодавства про загальну середню освіту» в ЗНЗ у квітні 2014 р
[ Викачати з сервера (104.0 Kb) ] 08.05.2014, 16:38

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ  І  НАУКИ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНКОМУ ДОВГИНЦІВЬКОЇ РАЙОННОЇ

В МІСТІ РАДИ

НАКАЗ

м. Кривий Ріг     

«30»  квітня  2014 р.                                                                    № 98 

Про підсумки проведення місячника

«Щодо дотримання законодавства

про загальну середню освіту» в загально-

освітніх навчальних закладах району

в квітні 2014 року 

Відповідно до ст.53 Конституції України, законів України
«Про освіту», «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», на виконання наказу управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради від 24.03.2014 №135 «Про проведення місячника «Щодо дотримання законодавства про загальну середню освіту» в загальноосвітніх навчальних закладах міста у квітні 2014 року» та відповідного наказу відділу освіти від 27.03.2014 №72, з метою посилення контролю за відвідуванням учнями школи, підвищення рівня профілактики правопорушень серед дітей, запобігання дитячої бездоглядності, протягом квітня 2014 року в загальноосвітніх навчальних закладах району було проведено роботу відповідно до запланованих заходів місячника.

Відділом освіти, керівниками усіх навчальних закладів створено умови щодо якісного проведення заходів, забезпечено контроль за реалізацією конституційного права громадян України на освіту. Роботу педагогічних колективів було спрямовано на попередження дитячої бездоглядності, правопорушень і злочинності, пропусків учнями навчальних занять, проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо обов’язковості здобуття повної загальної середньої освіти, дотримання законів та нормативних актів, які зобов’язують батьків нести адміністративну і кримінальну відповідальність за ухилення від навчання та виховання неповнолітніх дітей.

 1. Питання щодо попередження серед учнів шкіл пропусків занять було розглянуто 10.04.2014 на нараді з керівниками закладів освіти за участю заступника голови районної в місті ради з питань діяльності виконавчого органу Суворова О.О. Виконання заходів щодо забезпечення охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку проаналізовано на нараді з заступниками керівників закладів освітиз навчально-виховної роботи 17.04.2014.
 1. У всіх загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку проведено перевірку списків мікрорайонів. Станом на 30.04.2014 загальна кількість дітей шкільного віку збільшилась на 361 і становить 10128 (9767 - станом на вересень 2013 року).  З них:

 

 • 8895 дітей навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах району;
 • 17 дітей не підлягають навчанню за висновком психолого-медико-педагогічної комісії.

Дітей, які не здобувають середню освіту без поважних причин, немає.

У всіх закладах уточнено списки дітей шестирічного віку для якісного формування контингенту учнів перших класів на 2014-2015 навчальний рік. Проведено бесіди з батьками щодо обов’язковості навчання дітей з шестирічного віку, організовано роботу консультпунктів та школи майбутніх першокласників.

У КЗШ №94, 88, 89, 84 поновлено банк дітей ромської національної меншини для якісного формування відповідного контингенту учнів початкової школи. 

 1. Активізовано роботу щодо попередження пропусків учнями навчальних занять без поважних причин, порушень правил поведінки для учнів. Проведено індивідуальну роботу з учнями та їх батьками, які з різних причин перебувають на внутрішньому шкільному обліку:

 

 • у КНТМЛ №81 з Макогоном Родіоном, Щукою Єлизаветою, Борискіною Тетяною;
 • у КЗШ №84 з Оніпченком Кирилом, Золотарьовим Дмитром, Стельмашенком Владиславом, Стельмашенком Едуардом, Іваненком Харсеном, Іваненком Халямом;
 • у КЗШ №87 з Прилипком Олександром, Качурою Іриною, Капраловою Яною, Трояченком Денисом, Сорокою Іваном, Головань Ангеліною, Шпирем Романом, Стадніком Русланом, Величком Давидом;
 • у КЗШ №89 з Микитченком Данилом;
 • у КЗШ №90 з Черваньовим О., Зарудним Б., Арнаутовим Є., Петровим О., Ковалець В., Гладковим В., Стьопіним С., Дорогавцевим О., Мамико В., Рибченком С.;
 • у КЗШ №94 з Сироваткою А., Василенком А., Жаботенко В., Стельмащуком Н., Єфановим Р., Маринюком Д., Василенком В.

Направлено листи на підприємства, де працюють батьки вказаних учнів, проведено засідання піклувальних рад та спільні зустрічі
в рамках засідання Ради профілактики. Порушено клопотання щодо притягнення матері Микитченка Данила (КЗШ №89) як такої, що ухиляється від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (ст. 184 КУпАП).

Протягом квітня проводилась робота з учнями, які не приступили до навчальних занять без поважних причин. Так, 14.04.2014 було встановленоно відсутність на уроках учениці 9-А класу КСШ №9 Саврацької Олени. У ході службового розслідування, проведеного адміністрацією навчального закладу протягом двох годин, було з’ясовано, що учениця вночі самовільно залишила дім, і матері не відомо місцезнаходження доньки. Директором КСШ №9 Лозівець І.В. належним чином здійснено інформування відділу освіти і служби
у справах дітей виконкому районної в місті ради, надано необхідну допомогу щодо розшуку учениці слідчим сектору кримінальної міліції у справах дітей Довгинцівського РВ КМУ ГУ МВС України в Дніпропетровській області. Місцезнаходження неповнолітньої Саврацької О. було встановлено у цей же день, дитину тимчасово вилучено з родини та направлено до комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Криворізької міської ради.

 

 1. Проведено ряд заходів психолого-педагогічного змісту, спрямованих на соціальний захист неповнолітніх, забезпечення соціально-педагогічного патронату сімей. Поновлено шкільні банки даних облікових категорій дітей, проведено роботу щодо планування їх літнього оздоровлення та відпочинку.

В ході місячника соціально-психологічними службами було відвідано сім'ї учнів, здійснено обстеження житлово-побутових умов:

 

 • Новікової Карини та Лук’янчук Катерини (КСШ №9, перебувають на індивідуальному навчанні);
 • родин Самсоненків, Юрченків, Жученків (КЗШ №65, опинилися у складних життєвих обставинах);
 • родин Макогон, Івасюків, Фруль, Борискіних (КНТМЛ №81, перебувають на внутрішньому шкільному обліку);
 • родин Азарових, Капралових (КЗШ №87, опинилися у складних життєвих обставинах);
 • Залоги, Думініке, Проскурякових, Стадніченків, Гончарових, Лук’яненків, Іанових (КЗШ №88, перебувають на внутрішньому шкільному обліку);
 • Микитченків (КЗШ №89, опинилися у складних життєвих обставинах);
 • Німеровських, Байрошевських (КЗШ №108, опинилися у складних життєвих обставинах);
 • Макогонів, Панченків, Байрамкулових, Кравцових, Антоненків, Терлецьких (КЗШ №128, перебувають на внутрішньому шкільному обліку);
 • Васильєвих, Старікових (КГТЛ №129, родини опікунів учнів);
 • Ахадових, Іванових, Динників, Лісовських (КЗШ №130, опинилися у складних життєвих обставинах). 

 1. Організовано просвітницьку роботу з батьками щодо роз’яснення законів та нормативних актів, які зобов’язують їх нести адміністративну та кримінальну відповідальність за ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. У всіх закладах проведено батьківські збори, організовано тематичні заняття батьківського всеобучу. Відзначено різноманітність групових та масових форм цієї роботи, сучасну спрямованість тематики в КПГ (директор
  Прокоп’єва Т.М.). 

 1. Проведено аналіз працевлаштування випускників 9-х, 11-х класів (додатки 2, 3).

Відмічено діяльність закладів щодо організації протягом місячника профорієнтаційної роботи з учнями та батьками: проведення тематичних занять батьківського всеобучу з метою створення умов для усвідомленого професійного самовизначення учнів. 

 1. Організовано роботу щодо надання допомоги у засвоєнні навчального матеріалу учням, які тривалий час не відвідували занять з поважних причин. Складено плани індивідуальної роботи з такими учнями в КПГ, КЗШ №130.


 

 1. Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України 
  від 24.03.2014 №1/9-170 «Щодо зменшення кількості перевірок навчальних закладів» відділом освіти протягом зазначеного місячника не проводились перевірки в підпорядкованих закладах. Але у всіх загальноосвітніх навчальних закладах було належним чином організовано внутрішній контроль, складено акти самоперевірки, в яких зазначено на окремих недоліках.

Відмічено якісне ведення особових справ та алфавітних книг запису учнів у КПГ, КЗШ №№65, 87, 94, КГТЛ №129.

Інформацію про хід місячника було висвітлено на шкільних сайтах КПГ, КЗШ №65.

Виходячи з вищевказаного, 

НАКАЗУЮ:

 

 1. Затвердити звіт про підсумки проведення місячника щодо дотримання законодавства про загальну середню освіту (додаток 1).


 

 1. Відділу освіти (Лобас А.В., Микитишина Л.В., Овчаренко В.А., Ющенко О.А., Дузяк В.Т.):
  1. Здійснювати інформаційне, нормативне, організаційне та методичне забезпечення роботи загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту»; Постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку».
  2. Продовжити скоординовану роботу з правоохоронними органами, службою у справах дітей, комітетом у справах сім'ї та молоді щодо виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку.


 

 1. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:
  1. Тримати на контролі виконання законодавства про загальну середню освіту.

Постійно

 1. Аналізувати причини ухилення учнів від навчання, вживати оперативних заходів щодо повернення учнів до навчання та притягнення до відповідальності за ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення батьків, які не приділяють належної уваги вихованню та навчанню дітей.

Постійно

 1. Посилити роз’яснювальну роботу серед батьків учнів щодо  необхідності отримання повної загальної середньої освіти.

Постійно

 1. Посилити вимогливість щодо класних керівників та соціально-психологічних служб закладів освіти в питаннях забезпечення належної індивідуальної роботи з  дітьми «групи ризику».

Постійно

 1. Завершити роботу педагогічних колективів щодо оновлення списків дітей і підлітків шкільного віку відповідно до територій обслуговування навчальних закладів.

До 20.05.2014

 1. Зняти з контролю наказ відділу освіти від 27.03.2014 №72 «Про проведення місячника «Щодо дотримання законодавства про загальну середню освіту» в загальноосвітніх навчальних закладах району в квітні 2014 року». 

 1. Оприлюднити даний наказ на сайті відділу освіти в мережі Інтернет (dovgvo.ucoz.ua) у визначений чинним законодавством термін. 

 1. Контроль щодо виконання даного наказу покласти на заступника начальника відділу освіти Лобас А.В. 

НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОСВІТИ                                        О.М. ЛОПАТНЮК 

Категорія: Накази Відділу освіти | Додав: dovg_vo
Переглядів: 774 | Завантажень: 40 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика