5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази Відділу освіти

Наказ № 226 Про організацію роботи районної психолого – медико - педагогічної консультації у 2013 – 2014
[ Викачати з сервера (173.5 Kb) ] 13.09.2013, 13:23


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

        УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ  І  НАУКИ  ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ                                                                  РАДИ

                     ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНКОМУ ДОВГИНЦІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ

В МІСТІ РАДИ

 

Н А К А З

 м. Кривий Ріг

 

 

 « 30»   серпня   2013  р.                                 226                                  

Про організацію роботи

районної психолого – медико -

педагогічної консультації

у 2013 – 2014 навчальному році

 

На виконання  Указу Президента України від 30.09.2010 №926/2010 «Про заходи щодо забезпечення  пріоритетного розвитку освіти в Україні», Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про основу соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», наказу Міністерства освіти і науки від 07.07.2004 №569/38 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, наказу Міністерства освіти і науки від 04.06.2013 №680 «Про організацію діяльності  психолого-медико-педагогічних  консультацій», спільного наказу МОН і МОЗ України від 27.03.2006 №240/165 «Про затвердження Порядку комплектування дошкільних навчальних закладів(груп) компенсуючого типу», наказу ДОН ДОДА від 09.07.2013 № 557 «Про організацію діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій», з метою забезпечення належних умов та поліпшення змісту роботи діяльності Криворізької міської та районних психолого-медико-педагогічних консультацій щодо своєчасного виявлення дітей з порушеннями психофізичного розвитку, визначення для них адекватних форм психолого-педагогічної, соціально-медичної, корекційної та реабілітаційної допомоги, обстеження і влаштування дітей дошкільного та шкільного віку з особливими освітніми потребами у спеціальні дошкільні навчальні заклади, навчально-виховні комплекси, загальноосвітні навчальні заклади, спільного наказу управління освіти і науки, управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради від 27.08.2013 № 506/162 «Про організацію діяльності Криворізької зональної та районних психолого-медико-педагогічних консультацій у 2013-2014 н. р.», з  метою якісної організації роботи в районі   у 2013 – 2014 навчальному році щодо ранньої діагностики і корекції вад розвитку дітей, своєчасної організації спеціального та професійно – трудового навчання дітей         з особливими освітніми потребами,

 

НАКАЗУЮ :

 

1. З метою первинного виявлення та огляду дітей                           з психофізичними вадами, діагностики  захворювань, надання консультативної та організаційної допомоги батькам та  педагогам, продовжити в 2013-2014 навчальному році роботу районної психолого – медико – педагогічної  консультації.

                                                                                                  Додаток  1

 

2. Відділу освіти :

 2.1.Затвердити мережу спеціальних класів  у загальноосвітніх школах,  спеціальних груп  у дошкільних навчальних закладах, шкільних логопедичних пунктів для роботи з дітьми, що мають особливості психофізичного розвитку.

                                                                       до 16.09.2013

 2.2. На виконання Положення про логопедичні пункти закріпити школи та дошкільні навчальні заклади за логопедами. Затвердити наказом.

                                                                    до 01.09.2013

2.3. Щомісяця проводити засідання районної психолого – медико – педагогічної консультації на базі загальноосвітніх закладів                      з логопедичними пунктами та дитячої міської лікарні № 2 з метою обстеження дітей, надання консультації батькам та педагогам.

                                      

                                                                                                                                           Протягом року

 

2.4 Проводити організаційну, консультативну та контролюючу роботу   в закладах освіти району щодо виконання Обласної програми психолого – медико – педагогічної допомоги дітям з обмеженими можливостями    у Дніпропетровській області.

                                                                                                                                                                          Протягом року

 

2.5 Забезпечити участь у засіданнях Дніпропетровської обласної ПМПК  завідуючої районною ПМПК

                                                                                                                                                                          Протягом року

 

2.6 Забезпечити участь методиста  відділу  освіти виконкому  районної  в місті ради  з питань дошкільної освіти в засіданнях КМПМПК

                                                                                                                                                                        Протягом року

 

2.7 Списки дітей для обстеження подавати за 2 тижні до засідання Дніпропетровської обласної та Криворізької міської ПМПК за раніше встановленою формою

 

2.8 Сприяти впровадженню та організації інклюзивного навчання дітей з порушеннями психофізичного розвитку в освітніх навчальних закладах за місцем проживання.

                                                                                                                                                   Протягом року                                      


2.9 Здійснювати методичне забезпечення шкільних психолого-медико-педагогічних комісій, консиліумів закладів освіти, координації їх діяльності, забезпечення дотримання державних вимог щодо змісту їх роботи

                                                                                                                                                             Протягом року

 2.10 Забезпечувати кожній дитині з вадами психофізичного розвитку адекватні умови одержання освіти  у відповідності до її здібностей і можливостей.

                                                                                                                                                              Протягом року

 2.11 Інформацію про графік роботи районної ПМПК довести до відома кожного освітнього закладу району.


Додаток 3

 2.12 Здійснити розподіл овітніх закладів по мікрорайону та закріпити їх за спеціальними дошкільними навчальними закладами та логопедичними пунктами загальноосвітніх навчальних закладів, видати наказ по відділу освіти.

до 01.09.2013

3. Загальноосвітнім навчальним закладам:

 

  3.1. Продовжити в закладах освіти роботу щодо виконання Обласної програми   психолого – медико – педагогічної допомоги дітям                  з обмеженими можливостями у Дніпропетровській області.

                                                                                                                                                                  Протягом  року

 

3.2. Організувати тісну взаємодію з логопедами шкільних логопедичних пунктів, закріпленими за навчальним закладом, з метою своєчасного виявлення дітей з мовленнєвими вадами та надання їм логопедичної допомоги.                                                                                                                     Протягом року 

 3.3. Створити шкільні психолого – медико – педагогічні консультації,     до складу яких включити заступника директора з навчально – виховної роботи, логопеда, психолога, соціального педагога, педіатра, вчителів початкових класів, видати відповідний наказ, копію надати до відділу освіти.

                                                                         до 20.09. 2013 р.

3.4 Забезпечувати   співпрацю з районною психолого - медико – педагогічною консультацією з метою якісного  обстеження дітей            з психофізичними вадами, своєчасного надання їм психолого – медико – педагогічної допомоги, організації відповідної форми навчання.

                                                                                                                                                                      Протягом року

 

 3.5 Організувати контроль за навчанням дітей класів педагогічної корекції, проводити моніторинг їх навчальної діяльності з метою вивчення динаміки їх розвитку та визначення умов подальшого навчання. 

                                                                                                       Протягом року


3.6  Через районну психолого-медико-педагогічну консультацію направляти на індивідуальне навчання (навчання вдома) дітей шкільного віку за загальноосвітньою програмою з урахуванням рекомендацій лікарсько-контрольних комісій лікувальних закладів згідно з  переліком захворювань,  за яким дітям надається індивідуальне навчання вдома. Довідка має бути завірена трьома підписами, один  з яких  -  лікаря-психіатра (зі вказаним ним рівнем інтелектуального розвитку дитини)

 

3.7 Тримати на особливому  контролі організацію індивідуального навчання вдома. Здійснювати розподіл годин індивідуальної форми навчання за програмою спеціальної школи вчителям-дефектологам, вчителям-логопедам, вчителям початкових класів (кількість годин залишати за одним викладачем)

                                                                                                                                                                     Протягом року

 3.8 Визначити кількість дітей  шкільного віку  з особливими потребами (згідно з нозологіями) та дітей-інвалідів. Оновлені дані про дітей-інвалідів в письмовому  вигляді надіслати до відділу освіти  виконкому районної в місті ради;

                                                                  до 09.09.2013

3.9 Створити в закладах освіти банк даних на дітей, які мають низький рівень навчальних досягнень, та розробити заходи щодо надання їм необхідної корекційної підтримки.                                     

                                                                      до 01. 10. 2013

4. Дошкільним навчальним закладам: 

 4.1. Проводити роботу щодо поширення мережі спеціальних груп у дошкільних закладах для дітей із  порушеннями психофізичного розвитку та мовленнєвими вадами.

                                                                                                                                                                             Протягом року

4.2. Проводити роботу щодо ранньої діагностики дітей, що мають психофізичні вади.

                                                                                                                                                                              Протягом року

4.3. Звітувати про дітей " групи ризику " для своєчасного їх діагностування на РПМПК та ОПМПК, лікування та організації корекційного навчання. Створити банк даних дітей цієї категорії.                                                                                                   Щоквартально                                                            

 4.4. Передбачити  ведення у       ДНЗ необхідної документації                    ( характеристики, журнали спостережень тощо ) на дітей "групи ризику” для вивчення динаміки їх розвитку, своєчасного консультування дітей та їх батьків фахівцями ОПМПК у разі  відсутності позитивних змін.

                                                                                                                                                                Протягом року

4.5. З метою охоплення        неорганізованих дітей дошкільного віку корекційною підтримкою налагодити тісний зв’язок з районними педіатрами з питань обліку неорганізованих дітей " групи ризику ".                                                                                                                                                                        вересень 2013

4.6. Затвердити план роботи ПМПК на 2013-14 н. р.


Додаток 4

4.7 .   Наказ відділу освіти від 03.09. 2012  № 228   зняти з контролю.

  4.8. Оприлюднити даний наказ на сайті відділу освіти в мережі Інтернет (dovgvo.ucoz.ua) у визначений чинним законодавством термін.

 4.9. Координацію роботи щодо виконання даного наказу покласти на методиста районного методичного кабінету Овчаренко В.А., контроль – на заступника начальника відділу освіти Лобас А.В.


НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОСВІТИ                                 О.М. ЛОПАТНЮК                                                                    

 Овчаренко Віта Анатоліївна

   71 41 27

         

Категорія: Накази Відділу освіти | Додав: dovg_vo
Переглядів: 1657 | Завантажень: 184 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика