5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази Відділу освіти

Наказ №229 Про організацію інклюзивного навчання в закладах освіти Довгинцівського району в 2013-2014 навчальному році
[ Викачати з сервера (21.9 Kb) ] 11.09.2013, 15:00

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ  І  НАУКИ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНКОМУ ДОВГИНЦІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ

В МІСТІ РАДИ

 

Н А К А З

м. Кривий Ріг

 

 

«02» вересня 2013 року                                              229

 

 

 

 

Про організацію інклюзивного навчання 

в закладах освіти

Довгинцівського району

в 2013-2014 навчальному

році

 

Керуючись постановою Кабінету Міністрів України                          від 15.08.2011 №872 «Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах»,                на виконання наказів Міністерства освіти і науки України                         від 01.10.2010 р. №912 «Про затвердження концепції розвитку інклюзивної освіти», від 23.07.2013 №1034 «Про затвердження заходів щодо запровадження інклюзивного навчання в дошкільних та загальноосвітніх закладах на період до 2015 року», рішення колегії управління освіти і науки виконкому Криворізької міськради                       від 16.02.2012р. №5 «Про затвердження міської програми впровадження інклюзивного навчання в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста до 2015 року», з метою забезпечення рівного доступну до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання                                у загальноосвітніх навчальних закладах з урахуванням їх індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності та   відповідно до висновків діагностичного засідання Дніпропетровської обласної психолого-медико-педагогічної консультації,

 

НАКАЗУЮ:

 

   1. Організувати інклюзивне навчання  наступних учнів:

-    Бебіка  Михайла, учня 1-А класу Криворізької загальноосвітньої школи №108;

- Клішина Владислава, учня 1-Б класу Криворізької загальноосвітньої школи №108;

-     Гребенюк Уляни, учениці 2-Є класу Криворізької загальноосвітньої школи №130;

- Демченка Андрія, учня 4 класу КНВК «Загальноосвітня вальдорфська школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»;

- Луценка Максима, учня 2 класу КНВК «Загальноосвітня вальдорфська школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»;

-  Ільченко Єлизавети, учениці 6 класу КНВК «Загальноосвітня вальдорфська школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»

 

2. Методисту районного методичного кабінету з початкової та корекційної освіти, завідувачу районною психолого-медико-педагогічною консультацією Овчаренко В.А.:

 

2.1. Надавати консультативну допомогу адміністрації та педагогам загальноосвітніх навчальних закладів, на базі яких організовується інклюзивне навчання учнів,  щодо створення умов навчання дітей даної категорії, розробки індивідуальних навчальних планів, індивідуальних програм розвитку,  проведення корекційно-розвивальних занять для учнів з особливими освітніми потребами.

 

2.2. Організовувати та проводити методичні заходи, спрямовані на оволодіння педагогічними працівниками формами та методами роботи з дітьми з особливими  освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

 

2.3.Здійснювати постійний контроль за організацією інклюзивного навчання в КЗШ№108, 130, КНВК «Загальноосвітня вальдорфська школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок».

 

2.4. Постійно поновлювати банк даних дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі дітей-інвалідів.

 

2.5.  Сприяти ранньому виявленню дітей з особливими освітніми потребами з метою надання їм корекційної допомоги та консультативної допомоги їх батькам з питань особливостей розвитку та пізнавальної діяльності дітей.

 

3. Директорам КЗШ №№108, 130, КНВК «Загальноосвітня вальдорфська школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»:

 

3.1. Створити умови для організації інклюзивного навчання учнів відповідно до нормативно-інструктивних, методичних документів: листів Міністерства освіти і науки, молоді та  спорту України                     від 18.05.2012 №1/9-384 «Про організацію інклюзивного навчання           у загальноосвітніх навчальних закладах», від 26.07.2012 №1/9-529 «Про організацію психологічного і соціального супроводу в умовах інклюзивного навчання», від 02.01.2013 №1/9-1 «Про визначення завдань працівників психологічної служби системи освіти в умовах інклюзивного навчання», від 08.08.2013 №1/9-539 «Про організаційно-методичні засади забезпечення права на освіту дітям         з особливими освітніми потребами».

 

3.2. Забезпечити диференційований психолого-педагогічний супровід учнів, які навчаються за інклюзивною формою.

 

3.3. Здійснювати навчально-виховний процес у  класах                          з інклюзивним навчанням відповідно до навчального плану школи,           з урахуванням потреб дітей з особливими освітніми потребами та особливостей їх психофізичного розвитку.

 

3.4. Розробити для дітей, які навчаються за інклюзивною формою, індивідуальні  навчальні плани, індивідуальні програми розвитку на основі робочого навчального плану закладу з урахуванням  рекомендацій Дніпропетровської обласної психолого-медико-педагогічної консультації.

 

3.5. Створити на базі навчального закладу консультативні пункти для батьків, діти яких мають особливі освітні потреби. Залучати батьків до розроблення індивідуальної програми розвитку дитини                 з метою визначення конкретних навчальних підходів до її навчання.

 

3.6. Оцінювання  навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами  здійснюється за критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.04.2011 № 329, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 травня 2011 р. за №566/19304. Оцінювання навчальних досягнень учнів із розумовою відсталістю, зі складними вадами розвитку, які навчаються за індивідуальним навчальним планом і програмою, здійснюється за обсягом матеріалу, визначеним індивідуальною навчальною програмою.

 

3.7.  Видати накази про організацію інклюзивного навчання                  в закладах освіти у 2013-2014 навчальному році. Врахувати особливості організації навчально-виховного процесу учнів, які навчаються за інклюзивною формою, та призначити відповідальних осіб за організацію та здійснення окремих напрямків інклюзивного навчання.

 

3.8.  До 10.09.2013  надати накази про організацію інклюзивного навчання в закладах освіти у 2013-2014 навчальному році до відділу освіти.

                                                                         

 

4. Оприлюднити даний наказ на сайті відділу освіти                        в мережі Інтернет (dovgvo.ucoz.ua) у визначений чинним законодавством термін.

 

5. Координацію роботи щодо виконання даного наказу покласти               на методиста районного методичного кабінету, завідувача районною    психолого-медико-педагогічною консультацією Овчаренко В.А., контроль – на завідуючу районним методичним кабінетом Микитишину Л.В.

 

 

 

 

НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОСВІТИ                 О.М. ЛОПАТНЮК

 

Микитишина  Любов Василівна, 714127

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Накази Відділу освіти | Додав: dovg_vo
Переглядів: 3977 | Завантажень: 162 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика