МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І
НАУКИ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ВІДДІЛ ОСВІТИ
ВИКОНКОМУ ДОВГИНЦІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ
В МІСТІ РАДИ
Н А К А З
м. Кривий Ріг
«_30_» грудня
2013 р. №_351
Про підсумки проведення
районних олімпіад
з базових дисциплін
у 2013 – 2014
навчальному році
На
виконання наказів Міністерства освіти і
науки, молоді і спорту України
від 05.08.2013р. № 1079 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у
2013-2014 навчальному році», згідно з Положенням про Всеукраїнські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін,
затвердженого наказом Міністерства освіти і науки молоді та спорту України від
22.09.2011р. №1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011р.
№1318/20056, наказу управління освіти і
науки виконкому Криворізької міської ради від 27.08.2013р. №505 «Про організацію
та проведення учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2013-2014 навчальному
році», наказу відділу освіти від 09.09.2103р. №240 «Про
організацію та проведення олімпіад з базових дисциплін у
2013-2014 навчальному році» та з метою виявлення, розвитку і підтримки
інтересів обдарованої молоді, учні закладів освіти району брали участь у
районних олімпіадах, які були проведені протягом жовтня 2013 року.
У районних олімпіадах взяли
участь 958 учнів: з них зі шкіл нового типу – 342 учні, із загальноосвітніх шкіл
– 616 учнів. Переможцями районних олімпіад із базових дисциплін стали 314 учнів: з них зі шкіл нового типу 195 учнів, що становить 62 % від загальної
кількості призерів.
Районні олімпіади було
проведено
-
з української мови та літератури (43 учасника із
загальноосвітніх шкіл та 21 - із закладів нового типу);
-
російської мови та літератури (40 учасників із
загальноосвітніх шкіл та 23 - із закладів нового типу);
-
математики (79 учасників із загальноосвітніх шкіл та
45 - із закладів нового типу);
-
хімії (41 учасник із загальноосвітніх шкіл та 16 –
із закладів нового типу);
-
фізики (44 учасника із загальноосвітніх шкіл та 19 –
із закладів нового типу);
-
трудового навчання (41 учасник із загальноосвітніх
шкіл та 7 – із закладів нового типу);
-
географії (41 учасник із загальноосвітніх шкіл та 20
– із закладів нового типу);
-
історії (41 учасник із загальноосвітніх шкіл та 16 –
із закладів нового типу);
-
біології (43 учасника із загальноосвітніх шкіл та 22
– із закладів нового типу);
-
правознавства (27 учасників із загальноосвітніх шкіл
та 15 – із закладів нового типу);
-
англійської мови (47 учасників із загальноосвітніх
шкіл та 32 – із закладів нового типу);
-
німецької мови (10 учасників із загальноосвітніх
шкіл та 15 – із закладів нового типу);
-
інформатики (16 учасник із загальноосвітніх шкіл та
16 – із закладів нового типу);
-
інформаційних технологій (31 учасник із
загальноосвітніх шкіл та 30 – із закладів нового типу);
-
економіки (9 учасників із загальноосвітніх шкіл та
11 – із закладів нового типу);
-
екології (23 учасник із загальноосвітніх шкіл та 8 –
із закладів нового типу);
-
педагогіки і психології (7 учасників із
загальноосвітніх шкіл та 5 – із закладів нового типу);
-
астрономії (11 учасників із загальноосвітніх шкіл та
4 – із закладів нового типу);
-
фізичної культури (18 учасників із загальноосвітніх
шкіл та 8 – із закладів нового типу);
-
курсу «Людина і світ» (4 учасників із
загальноосвітніх шкіл та 9 – із закладів нового типу);.
Олімпіади проводились згідно
графіка, затвердженого наказом відділу освіти від 09.09.2013 №240 «Про
організацію та проведення олімпіад з базових дисциплін у 2013-2014 навчальному
році».
Районні олімпіади було
проведено на базі 10 закладів освіти: КСШ №9 (біологія, російська мова і
література), КНТМЛ №81 (інформаційно-комунікаційні технології, інформатика,
фізична культура), КЗШ №87 (географія, історія), КЗШ №90 (хімія), КЗШ №94
(фізика, правознавство, курс «Людина і Світ»), КЗШ №108 (англійська та німецька
мови), КЗШ №109 (астрономія, педагогіка та психологія), КЗШ №128 (фізична культура, екологія,
економіка, трудове навчання), КЗШ №130 (математика, українська мова і
література), КГТЛ №129 (інформаційно-комунікаційні технології, інформатика).
Адміністраціями всіх закладів було створено належні умови для організованого
проведення олімпіад.
Олімпіади проводився за
текстами, складеними членами творчих груп районних методичних об'єднань. Аналіз
виконання завдань районної олімпіади з базових дисциплін висвітлено у додатку
№5.
На жаль, не всі навчальні
заклади забезпечили стовідсоткову участь учнів в олімпіадах. Так, КЗШ № 65 не
представила учасників у трьох олімпіадах (8 кл. – математика, англійська мова,
українська мова і література), КПГ не представила учасників у двох олімпіадах
(астрономія, економіка), КНТМЛ №81 – у одній олімпіаді (8 кл. історія), КЗШ №84
– у восьми олімпіадах (інформатика, інформаційні технології, педагогіка та
психологія, 8 кл. математика, хімія, 8-9 кл. фізика, 9 кл. географія, 9-10 кл.
правознавство), КЗШ №87 – у двох олімпіадах (російська мова і література,
педагогіка та психологія), КЗШ №88 – у трьох олімпіадах (інформатика,
педагогіка та психологія, 9 кл. правознавство), КЗШ №89 – у двох олімпіадах
(інформатика, 9 кл. українська мова і література), КЗШ №90 – у двох олімпіадах
(з педагогіки та психології, 10 кл. правознавство), КЗШ №94 (педагогіка та психологія, 11
кл. географія), КЗШ №109 – у чотирьох олімпіадах (економіка, 9 кл.
правознавство, 11 кл. фізика, курс «Людина і Світ»), КЗШ №128 – у двох
олімпіадах (екологія, економіка), КГТЛ №129 (педагогіка та психологія,
екологія).
Підсумки участі команд
закладів освіти у олімпіадах відображено у додатку №4.
Кращими за підсумками олімпіад
серед закладів освіти району стали команди учнів:
І місце - КГТЛ № 129, 112
призових місць;
ІІ місце - КНТМЛ № 81, 31 призове місце;
ІІІ місце - КЗШ №130, 27
призових місць.
Серед загальноосвітніх шкіл
кращими стали команди учнів:
І місце - КЗШ №130, 27 призових місць;
ІІ місце - КЗШ №94, 22 призових
місця;
ІІІ місце - КЗШ №65, 18
призових місць.
Серед закладів освіти нового типу
кращими стали команди учнів:
І місце - КГТЛ № 129, 112
призових місць;
ІІ місце - КНТМЛ № 81, 31 призове
місце;
ІІІ місце - КПГ, 35 призових
місць.
Рейтинг результативності участі
закладів освіти у районних олімпіадах висвітлено у додатку №3.
Виходячи з вищезазначеного,
НАКАЗУЮ
1. Затвердити підсумки
районних олімпіад (додатки №1, №2,
№3, №4).
2. Нагородити переможців
районних олімпіад дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів (додаток №1).
Лютий
2014 року
3. Оголосити подяку вчителям,
які підготували учнів – переможців районних олімпіад (додаток №2 ).
4. Відмітити якісну роботу директорів КСШ №9 (І.В. Лозівець), КНТМЛ
№81 (О.І. Прищепа), КЗШ №87 (Т.Л.
Бабенко), КЗШ №90 (Л.Д. Грищенко), КЗШ
№94 (О.Г. Подгурська), КЗШ №108 (Л.О. Стешина), КЗШ №109
(С.Ю. Кіслов), КЗШ №128 (С.В. Остапенко), КГТЛ
№129 (Н.С. Погрібна), КЗШ №130 (Т.А. Яковлева) щодо
організаційно-технічного забезпечення проведення олімпіад із базових дисциплін.
5. Районному методичному
кабінету
5.1. Розглянути підсумки
олімпіад на нарадах з керівниками
закладів освіти, із заступниками директорів з навчально-виховної роботи.
Січень 2014
року
5.2. Організувати участь
переможців районних олімпіад у міських та обласних
олімпіадах.
Згідно
графіку
5.3. Забезпечити методичний
супровід підготовки учнів до участі у міських та обласних олімпіадах.
6. Директорам закладів освіти
6.1. Здійснювати
диференційований підхід до відбору учнів щодо участі в олімпіадах та проводити
цілеспрямовану індивідуальну роботу з ними.
Протягом навчального року
6.2. Розглянути підсумки
олімпіад на засіданнях шкільної методичної ради та шкільних методичних
об’єднань
Січень
- березень 2014 року
6.3. Використовувати години
варіативної частини навчальних планів для організації індивідуальної та
диференційованої роботи
з обдарованими дітьми з метою підготовки їх до участі в олімпіадах та
інтелектуальних конкурсах різних напрямків.
Січень 2014
року
7. Керівникам районних
методичних об’єднань:
7.1. Проаналізувати наслідки
олімпіад з базових дисциплін на засіданнях районних методичних
об'єднань учителів-предметників.
Січень 2014
року
7.2. Розробити дієві заходи
щодо покращення роботи з обдарованими
дітьми.
Січень 2014 року
8. Оприлюднити даний наказ на
сайті відділу освіти в мережі Інтернет (dovgvo.ucoz.ua) у визначений чинним
законодавством термін.
9. Координацію роботи щодо
виконання даного наказу покласти на методиста районного методичного
кабінету Маляр Т.Г., контроль – на
завідувача районним методичним кабінетом Микитишину Л.В.
НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОСВІТИ О.М.
ЛОПАТНЮК
Микитишина Любов Василівна,
71 41 27
|