5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази Відділу освіти

Наказ №5 від 03.01.2013 Про стан охорони праці, розслідування нещасних випадків, попередження дитячого травматизму в закладах району за 2012
[ Викачати з сервера (61.5 Kb) ] 04.01.2013, 11:25
 МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

            ВИКОНКОМ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ  І  НАУКИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНКОМУ ДОВГИНЦІВЬКОЇ РАЙОННОЇ

В МІСТІ РАДИ

 

Н А К А З

м. Кривий Ріг

«03»   січня   2013р.                                                                                    № 5

 

 

Про стан охорони праці, розслідування

нещасних випадків, попередження дитячого

травматизму в  навчально-виховних

закладах  району за 2012 рік.

 

Роботу закладів освіти району з питань охорони праці та профілактики травматизму серед учнів і вихованців у 2012 році було направлено на виконання Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та інших нормативно –правових документів з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Відділ освіти проаналізував стан травматизму серед учасників навчально-виховного процесу закладів освіти району за 12 місяців 2012 року. Адміністраціями навчальних закладів та педагогічними колективами з цього питання проводилася певна робота, але недостатня.

Відділом освіти щоквартально здійснювався аналіз стану і причин травматизму невиробничого  та виробничого характеру серед учнів та вихованців. З метою профілактики і запобігання виникненню нещасних випадків різного характеру серед  учнів, вихованців та працівників під час навчально–виховного процесу  та в побуті розроблено  комплексні плани основних заходів із безпечної життєдіяльності, охорони праці на навчальний та календарний роки.

       У закладах освіти  постійно проводилися різні форми роз’яснювальної і виховної роботи з профілактики травматизму серед дітей всіх вікових категорій з розглядом питань на батьківських зборах.

З метою активізації просвітницько-профілактичної роботи серед учасників навчально-виховного процесу протягом 2012 року в навчальних закладах району було організовано та проведено:

- тижні безпеки дорожнього руху серед учасників навчально-виховного процесу (березень,  травень,  грудень);

- місячник безпеки життєдіяльності серед учасників навчально-виховного процесу в закладах освіти району ( квітень);

- тиждень безпеки дитини у дошкільних навчальних закладах;

- районний фестиваль Дружин юних пожежних-рятівників (квітень);

- районний громадський огляд-конкурс на кращий стан створення безпечних умов і охорони праці в закладах освіти (лютий, березень);

- місячник безпеки під час використання газу в побуті  (жовтень);

- місячник безпечного поводження  на  водних об’єктах у зимовий період у 2012-2013 н.р. (грудень);

- місячник енергобезпеки та профілактики травматизму серед учасників навчально-виховного процесу (листопад);

          - Єдині виховні години в закладах освіти з питань безпеки життєдіяльності (перед кожними канікулами).

 З метою широкого залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх, організації змістовного дозвілля дітей проведено:

- районний тур Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка „Безпека дорожнього руху – це життя”  під гаслом „ДАІ майбутнього” серед учнів закладів освіти міста (лютий);

- міський огляд-конкурс загонів Юних інспекторів руху (квітень);

- Всеукраїнський місячник  „Увага! Діти на дорозі!”(серпень-вересень).

У кожному навчальному закладі розташовано постійно діючі інформаційні куточки з безпеки життєдіяльності, охорони праці, цивільного захисту  з матеріалами щодо запобігання травмування і загибелі дітей у різних ситуаціях, Правил дорожнього руху,  а також наявні схеми руху до школи та у  зворотному напрямку. Схеми евакуації  містять інформацію про місце розташування первинних засобів пожежегасіння та телефонів.

Протягом 2012 року проведено навчання на обласних та міських курсах з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту для різних категорій працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів. Всього охоплено 178 чоловік.

Питання навчання з охорони праці, життя і здоров’я,  пожежної та радіаційної безпеки, безпеки дорожнього руху; попередження побутового травматизму  в навчальних закладах входять до курсу предметів «Основи здоров’я», «Безпека життєдіяльності»; а також в інструктажі з безпеки життєдіяльності, вивчення яких забезпечується протягом навчального та календарного років.

До початку 2012-2013 навчального року в усіх навчальних закладах району було проведено обстеження технічного стану електроустаткування; здійснено заміри опору ізоляції електропроводки, заземлювальних пристроїв.

       З метою попередження нещасних випадків  у закладах освіти протягом 2012 року  здійснено перевірку 12 навчальних закладів щодо  дотримання чинного законодавства з питань збереження життя та здоров’я учасників навчально-виховного процесу, виконання заходів з профілактики виробничого і побутового травматизму.

         Разом з тим, незважаючи на проведення різних заходів та просвітницько-профілактичну роботу, яку проводять заклади освіти, серед учнів, вихованців і працівників, продовжуються випадки  травмування як  на виробництві, так і в побуті.

У порівнянні з минулим роком рівень травматизму серед учнів та вихованців під час навчально-виховного процесу зменшився.                                                                                                                                       У 2012 році було зафіксовано 41 випадок, у 2011р. - 49 (-8). З них на перерві - 14 випадків. Найбільша кількість травм  зафіксовано в   КЗШ № 94 (6), КЗШ № 128 (3). Статистика травмування на перервах у закладах освіти свідчить про необхідність активізації індивідуально-групових форм роботи класними керівниками з безпеки життєдіяльності та правил поведінки під час перерв для учнів, а також посилення  контролю адміністрацій шкіл за організацією чергування вчителів та чергового класу під час перерв у навчальних закладах; розгляду питань на батьківських зборах щодо дотримання правил і норм поведінки учнями в закладах освіти.

На уроках фізичної культури за рік трапилось 14 травм. Відбулося зростання у порівнянні з 2011 роком на 5 випадків. Найбільшу кількість травм зафіксовано в КЗШ № 130 (5),             КГТЛ № 129 (2). Дані факти свідчать про недотримання учнями правил техніки безпеки під час  виконання різних практичних вправ  на уроках фізичної культури, особиста необережність та низький рівень фізичної підготовленості дітей, а в окремих випадках – незадовільна дисципліна.

  Рівень травматизму серед вихованців дошкільних навчальних закладів залишився без змін і становить 6 випадків. Зменшення рівня травматизму під час навчально-виховного процесу відбулось у КСШ № 9 (-4), КЗШ № 65 (-3), КЗШ № 87, 88, 109, КДНЗ № 77, 116    (-2).

              Моніторинг побутового травматизму показав, що профілактична робота з даного питання знаходиться на недостатньому рівні. У порівнянні з минулим роком кількість побутових травм збільшилась на 23 і становить 289 випадків. Спостерігається різке зростання побутового травматизму в           КЗШ № 128 (+7), КГТЛ № 129, КНВК «Вальдорфська школа»,        КДНЗ № 183, 290 (+5), КПГ, КДНЗ № 122 (+4). Значне зменшення кількості травм в побуті зафіксовано в КСШ № 9, КНТМЛ № 81 (-9); КЗШ № 108 (-3).

 Залишається високий рівень дорожньо-транспортного травматизму за участю учнів, вихованців закладів освіти району. За 2012 рік цей показник становить 6 випадків (у 2011 - 2). Основні причини: у 3-х випадках потерпілі були пасажирами транспортного засобу (КЗШ № 65, 128, 130). При переході проїжджої частини в невстановленому місці були травмовані учні КЗШ № 87, 89, 94. Профілактична робота з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму в закладах освіти проводиться недостатня. Робота загонів ЮІР у більшості закладів ведеться формально. Інформаційно-просвітницькі заходи з батьками з даного питання не мають системного характеру .

Протягом 2012 року стався  1 випадок  травмування працівника на  виробництві (КЗШ № 65), причина якого стало грубе порушення правил безпеки при користуванні інструментом.

      Вибіркова перевірка закладів з питань охорони праці виявила ряд порушень  при   оформленні та веденні нормативної документації з безпеки життєдіяльності, при розслідуванні нещасних випадків. Не дотримуються терміни повідомлення та розслідування нещасних випадків, замовчуються факти отруєнь дітей та інше. У більшості закладів не здійснюється, відповідно Положення, ступеневий адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці. Інструктажі та навчання з питань охорони праці та техніки безпеки з працівниками проводяться формально.

    Виходячи з вищевказаного, з метою недопущення порушень закладами освіти чинного законодавства з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, травмування дітей та працівників під час навчально-виховного процесу та в побуті,

 

Н А К А З У Ю

 

1. Визнати роботу закладів освіти району  щодо попередження та профілактики травматизму серед дітей під час навчально-виховного процесу та в побуті за 2012 рік недостатньою.

2. Методисту РМК відділу освіти Ющенку О.А.:

2.1. Аналізувати стан  травматизму та охорони праці  в закладах освіти району та розглядати на нарадах з керівниками навчальних закладів.

                                                                               Щоквартально

2.2. Довести до керівників навчальних закладів під особистий підпис вимоги Положень про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти та про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах (затверджених наказами МОН України від 01.08.2001 №563; від 31.08.2001 №616).

                                                                               До 10.01.2013

3. Керівникам закладів освіти:

3.1. Суворо дотримуватись «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти»  та «Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах».

                                                                               Постійно

3.2. Розробити план основних заходів з охорони праці, профілактики травмування учасників навчально-виховного процесу на 2013 рік.

                                                                              До 14.01.2013        

3.3. Забезпечити контроль за виконанням Правил безпеки під час навчально-виховного процесу.                                                                                     

                                                                              Постійно                                                                                 

3.4. Вжити дієвих заходів щодо попередження травмування і загибелі дітей під час ДТП. Виконання даних заходів розглядати на нарадах.

                                                                    Щоквартально                                                                                              

3.5. Посилити роз’яснювальну та  виховну роботу  з учнями, вихованцями та їх батьками щодо профілактики травматизму в побуті.

                                                                              Постійно

3.6. Продовжити роботу щодо оформлення в закладах постійно діючих куточків з безпеки життєдіяльності.

                                                                              Постійно

3.7. Взяти під контроль та розглянути на нарадах в закладах  питання стану викладання курсу «Основи здоров я».

                                                                             Лютий-квітень 2013

3.8. Продовжити роботу по впровадженню медико-педагогічного контролю.

                                                                             Постійно

3.9. Взяти участь у районному огляді-конкурсі на кращу організацію щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці та навчання учасників навчально-виховного процесу в закладах освіти.

                                                                            Січень-лютий 2013.

3.10. Суворо дотримуватись Порядку перевезення організованих груп дітей автотранспортом за межі міста.

                                                                            Постійно

3.11. Взяти під особистий контроль проведення з працівниками закладів навчання і перевірки знань з охорони праці та техніки безпеки, періодичних інструктажів.

                                                                           Постійно

3.12. Здійснювати обстеження споруд, обладнання та устаткування на відповідність техніці безпеки.

                                                                           Щомісяця

4. Оприлюднити даний наказ на сайті відділу освіти в мережі Інтернет (dovgvo.ucoz.ua) у визначений чинним законодавством термін.

 

    5. Координацію дій за виконанням наказу покласти на методиста РМК відділу освіти Ющенка О.А., контроль – на заступника начальника відділу освіти Лобас А.В.

   

НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОСВІТИ                                     О.М.ЛОПАТНЮК


Категорія: Накази Відділу освіти | Додав: dovg_vo
Переглядів: 2015 | Завантажень: 195 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика