5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази Відділу освіти

Наказ №73 від 12.02.13 Про підсумки підготовки адміністративно-педагогічного персоналу та учнів ЗНЗ з ЦЗ за 2012 рік і завдання на 2013 рік
[ Викачати з сервера (57.0 Kb) ] 14.02.2013, 12:27

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ  І  НАУКИ  ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНКОМУ ДОВГИНЦІВЬКОЇ РАЙОННОЇ

В МІСТІ РАДИ

 

Н А К А З

м. Кривий Ріг

«12 »   лютого   2013 р.                                                             73

 

Про підсумки підготовки

адміністративно-педагогічного

персоналу та учнів закладів освіти

району з цивільного захисту за

2012 рік і завдання на 2013 рік.

 

 

Протягом 2012 року керівний склад з цивільного захисту закладів освіти району, на виконання Закону України «Про цивільну оборону», наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від  23.04.2001 № 97 «Про затвердження Порядку здійснення підготовки населення на підприємствах, в установах та організаціях до дій при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру», Положення про Функціональну  підсистему «Освіта і  наука  України» єдиної  державної  системи цивільного захисту України спрямував зусилля на підвищення готовності особового складу закладів до дій у надзвичайних ситуаціях мирного часу, спроможності ефективно діяти у разі їх виникнення.   

Відповідно до міської програми підготовки кадрів з цивільного захисту під час зимових канікул з 5-го по 6 січня 2012 року класними керівниками 6-7-х класів  та класоводами 2-х класів були відвідані заняття міських курсів з цивільного захисту. Всього охоплено 86 вчителів.

У закладах освіти району протягом року з керівним складом невоєнізованих формувань та працівниками було організовано навчання з питань цивільного захисту за 15  та 12-годинною програмою.

У травні 2012 функціональне навчання у сфері цивільного захисту пройшли секретарі евакокомісій закладів освіти району.

З метою запобігання травмування дітей під час навчально-виховного процесу та в побуті, навчання учасників навчально-виховного процесу захисту і діям у надзвичайних ситуаціях,у закладах освіти району з 09.04 по 18.05.2012 р. пройшов Місячник безпеки життєдіяльності у загальноосвітніх закладах та з 03.05 по    18.05.2012 р. -  Тиждень безпеки дитини в ДНЗ.

В усіх закладах освіти протягом місячника пройшли конкурси малюнків , літературних творів «Герой-рятівник», вікторини на кращого знавця пожежної справи, тематичні виставки «Увага! Діти на дорозі!», конкурси плакатів «Я обираю здоровий спосіб життя», виховні години, присвячені 26-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Під час місячника було поновлено загальношкільні та класні інформаційні куточки з безпеки життєдіяльності. 6-го квітня до Всесвітнього Дня здоров’я в навчальних закладах пройшли виховні години, спортивні змагання, виступи агітбригад «За здоровий спосіб життя», написано диктанти з профілактики захворювання на туберкульоз, отруєння грибами та інфекційних хвороб.

         26 квітня 2012 року на базі КЗШ № 130 пройшов показовий день цивільного захисту, на який було запрошено начальників та начальників штабів цивільного захисту загальноосвітніх навчальних закладів району. На високому організаційному рівні пройшли виховні, навчальні та практичні заняття з дітьми та персоналом. Усі учасники навчально-виховного процесу КЗШ № 130 продемонстрували добрі знання та практичні вміння щодо правил поводження у надзвичайних ситуаціях.

         27 квітня 2012 року в усіх загальноосвітніх закладах району пройшов Єдиний день ЦЗ (ЦО), протягом якого діти мали змогу теоретично та практично продемонструвати правила поводження в надзвичайних ситуаціях, при наданні першої долікарської допомоги. Всі заклади провели відпрацювання дій учнів та персоналу на випадок евакуації під час пожежі.

       16 квітня 2012 року на базі КДНЗ № 133 пройшов показовий у районі Тиждень безпеки дитини для дошкільних навчальних закладів, на якому було презентовано модель системи роботи закладу з питань цивільного захисту. Учасникам заходу було запропоновано практичний тренінг «Небезпечні ситуації у сучасному світі» та дії учасників навчально-виховного процесу під час евакуації.

У позашкільних закладах району 18.05.2012 було проведено Єдиний день відпрацювання евакуаційних заходів. У даних заходах були задіяні 45 педпрацівника, 30 техпрацівника та 308 вихованців. Протягом Єдиного дня з керівним складом цивільного захисту, командирами невоєнізованих формувань, відповідальними особами з ЦЗ та особовим складом, що не входить до складу невоєнізованих формувань проведено заняття щодо дій під час надзвичайної ситуації,  відпрацьовано взаємодію керівного складу під час НС, порядок дій персоналу на випадок евакуації з приміщення, надання першої долікарської допомоги постраждалим під час пошкоджень різного характеру.

          У 1-9-х  класах шкіл району при вивченні курсу «Основи здоров`я» значна увага приділялася формуванню в учнів навичок безпечної поведінки в надзвичайних ситуаціях, використовуючи тренінгові технології на основі освіти життєвих навичок.

        Учні 10-х, 11-х класів вивчали предмет «Захист Вітчизни», до складу якого входять теми з цивільного захисту.                                                                                                         

Перевірки закладів освіти щодо підготовки учасників навчально-виховного процесу до дій при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру виявили ряд недоліків. Документація з цивільного захистку не відповідає вимогам наказу МОН від 03.09.09 № 814 «Про Положення про Функціональну підсистему "Освіта і наука України” єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру». Плани дій на випадок надзвичайних ситуацій потребують уточнення та доопрацювання. У навчальних закладах відсутня документація щодо проведення комплексних об’єктових навчань (КОН) та тренувань (КОТ). Під час відпрацювання практичних дій з евакуації не всі учасники навчально-виховного процесу були забезпечені ватно-марльовими пов’язками.

         Виходячи з вищевикладеного, з метою відпрацювання  нормативних документів з питань цивільного захисту,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Методисту РМК відділу освіти Ющенку О. А. здійснити перевірку закладів освіти щодо готовності до сталого функціонування в умовах надзвичайної ситуації, згідно з вимогами чинного законодавства з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.  

                                                                       До 01.04.2013 р.

2.     Керівникам закладів освіти:

2.1.  На початку нового року підвести підсумки роботи з цивільного захисту за 2012 рік і визначити завдання на 2013 рік.

                                                                            До 01.02.2013 р.

2.2. Перевірити наявність та якість розробки документів з питань цивільного захисту відповідно до наказу МОН України від 03.09.2009 № 814.

                                                                            До 01.02.2013 р.

2.3. Уточнити плани ЦЗ на  мирний та військовий часи.

                                                                           До 20.02.2013 р.

2.4.  При плануванні, організації та проведенні заходів  з цивільного захисту враховувати рекомендації відділу освіти та управління освіти і науки міської ради.

                                                                          Постійно

2.5. Якісно спланувати та провести підготовку усіх категорій слухачів з цивільного захисту за 12 та 15-годинною програмою.

                                                                           До 01.11.2013 р.

2.6.  Перевірити наявність і стан колективних та індивідуальних засобів захисту. Надати інформацію до  відділу освіти.

                                                                           До 15.02.2013 р.

2.7.  Уточнити хімічно-радіаційно небезпечні об’єкти, що знаходяться на території району,  які сильнодіючі отруйні речовини є в наявності на цих об’єктах; сигнал повідомлення, який буде надано у випадку аварії на об’єкті.

                                                                     До 15.02.2013 р.

2.8. Продовжити роботу щодо зміцнення матеріальної бази з цивільного захисту.

                                                                      Постійно

2.9.  Стан цивільного захисту розглядати на педрадах.

                                                                          Щорічно, січень

2.10.  Взяти активну участь у Місячнику безпеки життєдіяльності та                                                                                 

Тижню безпеки дитини.                                                                                                                                                                     

                                                                          Квітень-травень  

3. Директору КСШ № 9 спланувати та провести показовий у районі день цивільного захисту.

                                                                          18 квітня 2013 р.

4. Оприлюднити даний наказ на сайті відділу освіти в мережі Інтернет (dovgvo.ucoz.ua) у визначений чинним законодавством термін.

5. Наказ відділу освіти від 04.01.2012 № 5 „Про підсумки підготовки адміністративно-педагогічного персоналу та учнів закладів освіти району з цивільного захисту за 2011 рік і завдання на 2012 рік» вважати таким, що втратив чинність.

6. Координацію діяльності щодо виконання даного наказу покласти на методиста РМК відділу освіти Ющенка О.А., контроль за виконанням наказу – на заступника начальника відділу освіти  Лобас А.В.

 


 

НАЧАЛЬНИК ЦЗ (ЦО)

НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОСВІТИ                           О.М.ЛОПАТНЮК


Категорія: Накази Відділу освіти | Додав: dovg_vo
Переглядів: 1287 | Завантажень: 165 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика