5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативно-правові документи » Накази Відділу освіти

Наказ від 31.10.2013 №288 Про підсумки організації і проведення Всеукраїнського рейду «Урок» та міського місячника
[ Викачати з сервера (243.5 Kb) ] 15.11.2013, 11:24

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ  І  НАУКИ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНКОМУ ДОВГИНЦІВЬКОЇ РАЙОННОЇ

В МІСТІ РАДИ

 

НАКАЗ

 

м. Кривий Ріг   

 

«31»  жовтня  2013 р.                                                                  № 288

 

Про підсумки організації і прове-

дення Всеукраїнського рейду «Урок»

та міського місячника «Про дотри-

мання законодавства про загальну

середню освіту» в закладах освіти

району в 2013-2014 навчальному році

 

Відповідно до ст. 53 Конституції України, законів України
«Про освіту», «Про загальну середню освіту», Указу Президента України
від 20.03.2008 №244/2008 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», постанови Кабінету Міністрів України
від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей
і підлітків шкільного віку», доручення голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 23.08.2013 №07-79/0/35-13
«Про підготовку навчальних закладів області до нового навчального року», наказів департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 30.08.2013 №657/0/212-13 «Про дотри-мання законодавства про загальну середню освіту», управління освіти
і науки виконкому Криворізької міської ради від 30.08.2013 №516
«Про організацію і проведення Всеукраїнського рейду «Урок» та міського місячника «Про дотримання законодавства про загальну середню освіту», відповідного наказу відділу освіти виконкому Довгинцівської районної в місті ради від 02.09.2013 №232, з метою забезпечення стовідсоткового охоплення дітей і підлітків повною загальною середньою освітою,
підвищення рівня профілактики правопорушень серед дітей, запобігання дитячої бездоглядності, в загальноосвітніх навчальних закладах району було проведено з 01.09 по 30.09.2013 Всеукраїнський рейд «Урок» та з 01.10 по 31.10.2013 - міський місячник «Про дотримання законодавства про загальну середню освіту».

Відділом освіти, керівниками усіх навчальних закладів створено умови щодо якісного проведення заходів, розроблених спільно зі службою у справах дітей виконкому районної в місті ради, забезпечено контроль за реалізацією конституційного права громадян України на освіту. Роботу педагогічних колективів було спрямовано на попе-редження дитячої бездоглядності, правопорушень і злочинності,


пропусків учнями навчальних занять, проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо обов’язковості здобуття повної загальної середньої освіти, дотримання законів та нормативних актів, які зобов’язують батьків нести адміністративну і кримінальну відпо-відальність за ухилення від навчання та виховання неповнолітніх дітей.

 

1.       Питання щодо попередження серед учнів шкіл пропусків занять, виконання заходів щодо забезпечення охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку було розглянуто 06.09.2013 та 09.10.2013 на нарадах з керівниками закладів освіти за участю заступника голови районної в місті ради з питань діяльності виконавчого органу Суворова О.О.. Дане питання аналізувалось також на нараді з заступниками керівників закладів освіти з навчально-виховної роботи 17.10.2013.

 

2.       Згідно з Інструкцією з обліку дітей і підлітків шкільного віку, у відділі освіти та загальноосвітніх навчальних закладах протягом серпня-вересня 2013 року було проведено роботу щодо перевірки списків дітей і підлітків шкільного віку відповідно до закріплених територій обслуговування. Станом на 01.10.2013 у Довгинцівському районі проживає 9767 дітей і підлітків шкільного віку. З них навчаються:

-     у навчальних закладах міста для здобуття повної загальної середньої освіти – 9598;

-     у загальноосвітніх навчальних закладах - 8551;

-     у професійно-технічних навчальних закладах – 471;

-     на відділеннях вищих навчальних закладів усіх рівнів акреди-
тації – 576;

-     у спеціальних навчальних закладах для дітей, які мають вади
у розумовому розвитку – 27;

-     не навчаються для здобуття повної загальної середньої освіти за станом здоров’я 17 учнів.

Дітей, які не здобувають середню освіту без поважних причин, немає.

З вересня 2012 року кількість дітей збільшилась на 70 у зв’язку зі зміною місця проживання та збільшенням кількості дітей, яким виповнилось 6 років (9528 – станом на 01.09.2012).

 

3.     У всіх закладах уточнено списки дітей шестирічного віку для якісного формування контингенту учнів перших класів на 2014-2015 навчальний рік. Проведено бесіди з батьками щодо ознайомлення
з новим Державним стандартом початкової освіти, організовано роботу консультпунктів та школи майбутніх першокласників.

У КПГ, КЗШ №№65, 128 (директори Прокоп’єва Т.М., Суворова О.Г., Остапенко С.В.) було якісно організовано роботу щодо вивчення сімей майбутніх першокласників з метою виявлення тих, що опинилися
у складних життєвих обставинах, проведення з ними належної соціально-педагогічної роботи.

 

4.     Активізовано роботу щодо попередження пропусків учнями без поважних причин навчальних занять. Проведено індивідуальну роботу з такими учнями:

-      у КНТМЛ №81 з Музиченком Анатолієм, Борискіним Максимом, Борискіною Тетяною, Макогоном Родіоном, Макогоном Едуардом, Бляхарським Богданом, Петрушенко Анастасією, Луцюком Олегом;

-      у КЗШ №89 – з Микитченком Данилом (4 кл.);

-      у КЗШ №90 з Черваньовим О. (9-Б), Зарудним Б., Арнаутовим Є. (7-Б), Петровим С. (6-А), Гладковим В., Стьопіним С. (8-А), Ковалець В., Маміико В., Рибченком С. (8-Б), Дорогавцевим О. (9-Б).

Направлено листи на підприємства, де працюють батьки вказаних учнів, проведено засідання піклувальних рад та спільні зустрічі в рамках Єдиного комплексного дня.

Здійснено направлення до закладів реабілітації учнів:

-       Макогона Родіона (7-А клас, КНТМЛ №81), у зв’язку
з виявленням стосовно нього психологічного насильства з боку вітчима;

-       Кукушкіна Данила (1-А клас, КЗШ №84), з причини перебування матері на лікуванні від алкогольної залежності.

Адміністраціями закладів освіти проаналізовано стан ведення журналів оперативного контролю за відвідуванням навчальних занять, вказано на недоліки відповідальним працівникам. Найбільш якісно цю роботу було організовано в КСШ №9, КПГ, КЗШ №№65, 94, 128  (директори Лозівець І.В., Прокоп’єва Т.М., Суворова О.Г., Подгурська О.Г., Остапенко С.В.).

 

5.     Проведено ряд заходів психолого-педагогічного змісту, спрямованих на соціальний захист неповнолітніх; забезпечено соціально-педагогічний патронат сімей. Поновлено шкільні банки даних облікових категорій дітей.

В ході місячника соціально-психологічними службами було відвідано сім'ї учнів, які з різних причин перебувають на внутрішньому шкільному обліку, а саме сім'ї:

-       Новікових, Лук’янчуків (КСШ №9);

-       Бортуаль, Більчуків, Парфенюків, Заголовець, Дубініних (КНТМЛ №81);

-       Кузьменків, Сацьких, Хорошко, Стельмашенків (КЗШ №84);

-       Колєснікових, Капралових, Азарових (КЗШ №87);

-       Лук’яненків, Гончарових, Голоднюків, Іванових, Абдулаєвих (КЗШ №88);

-       Василенків, Романенків, Стельмащуків, Маринюк, Сироватко (КЗШ №94);

-       Кошикових, Соляників, Сичугіних, Попових, Шапоренків, Ганзіїв, Буриків (КЗШ №108);

-       Пугачів, Панченків, Байрамкулових, Терлецьких, Кравцових, Антоненків (КЗШ №128);

-       Ахадових, Лісовських, Іванових, Динників (КЗШ №130);

-       Сізоненків, Кривошеєвих, Петренків (КНВК «Загальноосвітня вальдорфська школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»).

Адміністраціями закладів відзначено роботу соціальних педагогів та: Чаплинської Л.М. (КПГ), Регуш Л.В. (КЗШ №84), якими протягом місячника проводилась посилена індивідуальна та групова робота
з учнями і батьками.

До профілактичної роботи з сім’ями було залучено також методистів ЦДЮТ «Гармонія» Аврамчук Н.П., Грушу Л.Г.. керівника районного тренінгового центру «Злагода» Пруняк О.В.

Багато уваги приділялось залученню до роботи органів громадського та учнівського врядування. Так, в КПГ (директор Прокопєва Т.М.) проведено засідання піклувальної ради на тему: «Громадська експертиза якості освіти та виховання» та інформдайджест для учнів «На паралельних дорогах прав та обов’язків». Організовано випуск спеціального тематичного номеру учніівської газети «Шкільний дзвіночок» в КЗШ №65 (директор Суворова О.Г.), засідання круглого столу для учнів-випускників за темою: «Свідомий вибір професії» в КЗШ №87 (директор Бабенко Т.Л.). В КСШ №9 (директор Лозівець І.В.) проведено тематичне засідання шкільного методичного об’єднання класних керівників.

У КЗШ №№87, 89 начальником сектору кримінальної міліції у справах дітей Довгинцівського РВ КМУ ГУ МВС України
в Дніпропетровській області Скринником О.В. та оперуповноваженим сектору кримінальної міліції у справах дітей Довгинцівського РВ КМУ ГУ МВС України в Дніпропетровській області Недбайлом С.Р. проведено профілактичні бесіди з учнями 7-10-х класів на тему: «Профілактика тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, попередження вчинення злочинів і правопорушень, юридична відповідальність неповнолітніх».

У вересні 2013 року виконкомом районної в місті ради було направлено до закладів освіти 60 канцелярських наборів для дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах.

 

6.     Організовано просвітницьку роботу з батьками щодо роз’яснення законів та нормативних актів, які зобов’язують їх нести адміністративну та кримінальну відповідальність за ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. У всіх закладах проведено загальношкільні батьківські збори, на яких висвітлено питання обов’язкової загальної середньої освіти. Відзначено роботу закладів,
в яких було організовано різноманітні групові форми роботи
з батьками, а саме:

-       заняття батьківського всеобучу за темами: «Попередження помилок родинного виховання», «Роль методів стимулювання
у навчально-виховному процесі», батьківський форум «Закон, сім
я, дитина», тренінгові заняття «Роль особистого прикладу батьків
у правовому вихованні дітей» (КПГ, директор Прокоп
єва Т.М.);

-       засідання секції батьківського всеобучу для батьків учнів 9-х класів (КЗШ №87, директор Бабенко Т.Л.)

-       засідання батьківського клубу з питань сімейного виховання «Молода сімя» (КЗШ №108, директор Стешина Л.О.).

 

7.     Проведено аналіз працевлаштування випускників 9-х, 11-х класів (додатки 2, 3).

Відмічено діяльність КЗШ №№65, 108 (директори Суворова О.Г., Стешина Л.О.) щодо організації протягом вересня-жовтня 2013 року профорієнтаційної роботи з учнями та батьками: проведення тематичних занять батьківського всеобучу, зустрічей з викладачами вищих навчальних закладів та екскурсій на підприємства міста, діагностики професійних інтересів та схильностей особистості з метою створення умов для усвідомленого професійного самовизначення майбутньої професії.

 

Протягом місячника відділом освіти було проведено перевірки всіх закладів освіти, які показали окремі недоліки щодо обліку відвідування учнями навчальних занять та ведення журналів оперативного контролю.

Проаналізовано підсумкову інформацію закладів освіти про проведення місячника «Щодо дотримання законодавства про загальну середню освіту». Слід визначити, що в цілому в закладах освіти відпрацьовано систему роботи з даного питання, в наявності необхідна документація, видано накази та розроблено заходи, здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, виконуються вимоги щодо ведення журналів оперативного контролю за відвідуванням навчальних занять, проводиться просвітницька робота з батьками та профілактична робота з учнями. Відмічено системну та якісну роботу КПГ, КЗШ №89 (директори Прокопєва Т.М.. Балюк В.І.)
з питань організації та контролю охоплення учнів навчанням а також якість підсумкових наказів КПГ, КЗШ №№65, 88, 89, 94, 108 (директори Прокоп’єва Т.М., Суворова О.Г., Ярмак І.А., Балюк В.І., Подгурська О.Г., Стешина Л.О.).

Разом з цим, слід зазначити на певних недоліках у роботі навчальних закладів. Так, відмічено не достатню роботу класних керівників щодо використання сучасних форм виховної роботи, спрямованої на засвоєння учнями необхідних знань про соціально-економічні й психофізіологічні умови правильного вибору професії, формування в них уміння аналізувати вимоги різних професій до психологічної структури особистості, а також свої професійно значущі якості, шляхи й засоби їх розвитку.

Не організовано належну співпрацю закладів з сектором кримінальної міліції у справах дітей Довгинцівського РВ КМУ ГУ МВС України в Дніпропетровській області на підставі угод про співпрацю, укладених у 2013 році. Так, представників зазначеного підрозділу не було запрошено на загальношкільні батьківські збори, за виключенням закладів, у яких відповідно до річного плану виконкому районної в місті ради було проведено Єдиний комплексний день служби у справах дітей.

Виходячи з вищевказаного,

 

НАКАЗУЮ:

 

1.       Затвердити звіт про підсумки проведення місячника «Про дотримання законодавства про загальну середню освіту» в закладах освіти району в 2013-2014 навчальному році» (додаток 1).

2.       Відділу освіти (Микитишина Л.В., Овчаренко В.А., Дузяк В.Т., Ющенко О.А., Міланович Г.Ю.,):

2.1.   Здійснювати інформаційне, нормативне, організаційне та методичне забезпечення роботи загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту»; Постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку».

2.2.   Продовжити скоординовану роботу з правоохоронними органами, службою у справах дітей, комітетом у справах сім'ї та молоді щодо виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку.

3.       Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

3.1.   Посилити контроль щодо виконання законодавства про загальну середню освіту.

3.2.   Аналізувати причини ухилення учнів від навчання, вживати оперативних заходів щодо повернення учнів до навчання та притягнення до відповідальності за ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення батьків, які не приділяють належної уваги вихованню та навчанню дітей.

3.3.   Посилити роз’яснювальну роботу серед батьків учнів щодо  необхідності отримання повної загальної середньої освіти.

3.4.   Посилити вимогливість щодо класних керівників та соціально-психологічних служб закладів освіти в питаннях забезпечення належної індивідуальної роботи з учнями, у тому числі тими, хто перебуває на внутрішньому шкільному обліку.     

3.5.   Завершити роботу педагогічних колективів щодо оновлення списків дітей і підлітків шкільного віку відповідно до територій обслуговування навчальних закладів.

До 01.03.2014

4.           Зняти з контролю наказ відділу освіти від 02.09.2013 №232 «Про організацію і проведення Всеукраїнського рейду «Урок» та міського місячника «Про дотримання законодавства про загальну середню освіту» в закладах освіти району в 2013-2014 навчальному році».

5.           Оприлюднити даний наказ на сайті відділу освіти в мережі Інтернет (dovgvo.ucoz.ua) у визначений чинним законодавством термін.

6.           Контроль щодо виконання даного наказу покласти на заступника начальника відділу освіти Лобас А.В.

 

 

НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОСВІТИ                   О.М. ЛОПАТНЮК

 

Лобас Аліна Володимирівна

71-20-56

Категорія: Накази Відділу освіти | Додав: dovg_vo
Переглядів: 2026 | Завантажень: 79 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика