5


Каталог файлів
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог файлів

Головна » Файли » Виховна робота » Положення про конкурси

ПОЛОЖЕННЯ про Обласний фестиваль туристичних відеофільмів
[ Викачати з сервера (1.16 Mb) ] 25.01.2013, 12:16

ПОЛОЖЕННЯ

про Обласний фестиваль туристичних відеофільмів

 

Обласний фестиваль туристичних відеофільмів – це творчий конкурс аматорських експериментальних відеоробіт, підготовлених представниками різних установ Дніпропетровської області, авторами та авторськими колективами, які мають відношення до сфери краєзнавства, освіти і туризму (педагоги, студенти, учнівська молодь тощо).

 

I. Мета та завдання

1) залучення талановитої молоді, освітянської громадськості до створення мистецьких проектів, здатних поєднати кращі історичні надбання минулого з новими креативними ідеями та поглядами в майбутнє ріднокраю;

2) пропаганда туризму і краєзнавства, здорового способу життя і знань з охорони природи;

3) узагальнення досвіду роботи зі створення короткометражних відеофільмів;

4) підвищення творчого і технічного рівня роботи із польовими матеріалами, їхньої обробки і представлення у форматі відеофільмів;

5) виявлення й пропагування найкращих авторських робіт.

 

IІ. Керівництво фестивалем

Керівництво фестивалем здійснює комунальний заклад «Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва» Дніпропетровської обласної ради» та Дніпропетровська обласна федерація спортивного туризму.

 

IІІ. Ключові дати організації і проведення фестивалю

Перший (заочний) етап фестивалю – січень-лютий 2013 р.

Подання робіт на конкурс – до 10 березня 2013 р. (включно)

Розсилка запрошень переможцям і призерам фестивалю електронною поштою – до 20 березня 2013 р.

 

Другий (очний) етап фестивалю – 29 березня 2013 р.

Реєстрація очних учасників за запрошеннями – 29 березня до 9.30.

Початок перегляду конкурсних відеофільмів – о 10.00 год.

 

ІV. Місце проведення і орієнтовна програма фестивалю

Комунальний заклад «Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва» Дніпропетровської обласної ради (м. Дніпропетровськ, вул. Яружна, 49-А).

Програмою очного етапу фестивалю передбачається організація наступних заходів:

1) перегляд та обговорення конкурсних відеофільмів, визнаних журі на заочному етапі переможцями та призерами;

2) перегляд відеофільмів, поданих поза конкурсом, відзнятих співробітниками та кружківцями ДДЮЦМС тощо;

3) організація додаткових конкурсних оцінювань відеофільмів – «Приз глядацьких симпатій», «Відео-Нострадамус» тощо;

4) зустрічі із професійними працівниками галузі кіномистецтва і телебачення, майстер-класи переможців із відеомонтажу та відеознімання тощо.

 

V. Заявка на участь у фестивалі

Заявки на участь (за формою додатку А) та відеофільми на дисках (відповідні вимогам у додатку Б) приймаються до 10 березня 2013 р. (включно) за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Яружна, 49-А, КЗ «ДДЮЦМС» ДОР»; тел. (056) 734-80-11 – спортивно-туристичний відділ. Матеріали, подані пізніше вказаної дати, не беруть участі у конкурсному доборі.

 

VI. Умови проведення фестивалю

Фестиваль організовується і проводиться у два етапи – заочний (попередній, перший) та очний (основний, другий).

Під час заочного етапу фестивалю спеціалізоване компетентне журі оцінює представлені до участі відеофільми, визначає призерів і переможців, які запрошуються до участі в очному етапі фестивалю. Під час очного етапу фестивалю відбувається демонстрація відеофільмів, визнаних журі переможцями та призерами, організовуються додаткові конкурсні оцінювання.

У фестивалі беруть участь фільми, які раніше не представлялися на обласні конкурси. Один автор (авторський колектив) представляє один або декілька відеофільмів (по одному за номінацією) по наступних номінаціях:

1)     «Дитячий туризм»;

2)     «Дорослий туризм»;

3)     «Природа і краєзнавство»;

4)     «Екстремальні подорожі та сходження».

Оргкомітет може ввести додаткові номінації. Учасники фестивалю мають право пропонувати номінації для конкурсу туристичних відеомаршрутів на наступний конкурсний рік.

Головною вимогою до змісту відеосюжетів (фільмів), що подаються до участі у конкурсі, є відображення туристської, краєзнавчої, природоохоронної тематики, зокрема спортивних походів, туристичних змагань, екстрім-заходів, краєзнавчих досліджень природи та історії, експедицій та екскурсій, заходів з охорони природи та вирішення екологічних проблем, розповідей про видатних особистостей туризму тощо. Відеофільми краєзнавчої тематики повинні бути сюжетно пов'язані з територією Дніпропетровської області.

Оргкомітет вимагає обов’язкову передачу відеоматеріалів до фонду КЗ «ДДЮЦМС» ДОР та гарантує збереження авторських прав власника відеоматеріалів. Подані на конкурс відео сюжети (фільми) можуть бути представлені на офіційному сайті КЗ «ДДЮЦМС» ДОР, на офіційних сторінках Центру у соціальних мережах, передаватися за згодою авторів зацікавленим організаціям та підприємствам (телеканалам, періодичним виданням тощо) для широкого висвітлення туристичної роботи, яку організовують і проводять на теренах Дніпропетровщини.

 

VIІ. Особливості організації і проведення очного етапу фестивалю

Під час проведення очного етапу фестивалю усім присутнім демонструються відеофільми, визначені на першому етапі журі як переможці та призери без повідомлення остаточних результатів їх оцінювання. Під час перегляду відеофільмів серед глядачів організовуються альтернативні (додаткові) конкурсні оцінювання. По завершенні відеопереглядів та підбитті результатів додаткових конкурсних оцінювань оголошуються підсумки (назви фільмів, прізвища їх авторів, зайняті місця) по всіх номінаціях.

До додаткових (альтернативних) конкурсних оцінювань відносяться два конкурси, організовувані серед усіх присутніх на фестивалі – «Приз глядацьких симпатій» і «Відео-Нострадамус».

«Приз глядацьких симпатій» покликаний визначити думку учасників фестивалю туристичних відеофільмів і визначити найбільш популярні з них. У якості експертів (журі) може бути будь-хто із учасників фестивалю. Задля забезпечення об’єктивності оцінювання бажаною умовою для експерта є перегляд усіх відеофільмів за конкурсною номінацією (-ціями). Визначення переможців проводиться шляхом заповнення кожним експертом картки, на якій зазначається його прізвище, ініціали, місто (район), який він представляє, і перелік з трьох відеофільмів (у послідовності місць від 1-го до 3-го), які за думкою експерта є переможцями у своїй номінації. Ті експерти, які визначать найбільш точну послідовність фільмів-переможців фестивалю по всіх чотирьох номінаціях, будуть відзначені спеціальним призом «Відео-Нострадамус».

 

VIII. Підбиття підсумків та нагородження переможців

Підведення підсумків фестивалю і відзначення переможців та призерів здійснюється на підставі:

а) незалежних оцінок членів компетентного журі за відповідними критеріями оцінювання відеофільмів (технічна якість, режисура, робота оператора, звук, монтаж, емоційний вплив тощо);

б) підсумкового голосування за зведений протокол розподілу місць на засіданні журі;

в) підсумкового протоколу обробки карток за результатами конкурсу «Приз глядацьких симпатій» та «Відео-Нострадамус».

Автори (авторські колективи) відеофільмів, що стали переможцями і призерами фестивалю, нагороджуються дипломами та призами.

Кожен автор (авторський колектив) має право отримати підсумковий протокол з оцінками членів журі по всіх фільмах і за всіма критеріями, або ознайомитися із ними на офіційному сайті КЗ «ДДЮЦМС» ДОР по завершенні фестивалю.

 

ІX. Фінансування

Витрати, пов’язані з організацією, підготовкою та проведенням фестивалю, здійснюють комунальний заклад «Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва» Дніпропетровської обласної ради та Дніпропетровська обласна федерація спортивного туризму. Оргкомітет може залучати спонсорську допомогу для організації і проведення фестивалю.

Проїзд, харчування та проживання учасників – за рахунок організації, що відряджає.

Категорія: Положення про конкурси | Додав: dovg_vo
Переглядів: 869 | Завантажень: 74 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика