5


Каталог статей
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог статей

Головна » Статті » Позашкільна освіта

«Жива пам'ять сердець», присвяченого 25-й річниці виводу військ з Афганістану
  Февральская ночь, ледяная броня,
На скалах свет фар, автоматы в бойницах. 
Колонна уходит из - под огня. 
Выходим к границе, выходим к границе!

                                

        Слова радянського поета Сергія Терехова, автора цього вірша, передають біль і надію, переживання та радість воїнів-інтернаціоналістів та їх близьких, всіх радянських людей у далекому 1989 році, коли раннього лютневого ранку почалася операція  з виведення військ з Афганістану.  Ось і закінчилася довга та багатостраждальна  10 – річна війна!  Вона стала першою для тих  молодих воїнів, які  пройшли її, а  для більш ніж 15 тисяч  – останньою…

        Вшановуючи пам'ять загиблих та віддаючи  шану тому, хто повернувся,  на базі КПНЗ «Клуб «Юний авіатор» 11.02.2014 року відбувся захід, присвячений  25-ій  річниці виводу військ з Афганістану.

        У залі не було вільних місць для всіх бажаючих, які прийшли відзначити цю дату разом з запрошеними  ветеранами Афганської війни. На заході були присутні почесні гості: Горонько Олександр Петрович – перший заступник голови міської організації ветеранів «Української спілки ветеранів Афганістану»,  Плахотнік Сергій Петрович – голова громадської організації «Криворізька міська організація ветеранів ВДВ», Олійник Ганна Олександрівна – голова ради ветеранів  Довгинцівського району, Хватова Світлана Володимирівна – голова Довгинцівської  організації від «Партії регіонів», Кошкарьова Маргарита Олександрівна – голова Довгинцівської районної організації «Молоді регіони»,  воїн – інтернаціоналіст, підполковник авіації Єфімцев Сергій Олександрович, викладачі клубу авіаторів Пуцко Володимир Олександрович, Морозов  Петро Іванович, Тихов  Геннадій Петрович    та інші.

        В святково прикрашеній залі були також присутні викладачі        та вихованці клубу, їх батьки, учні Криворізької педагогічної гімназії    та Криворізької загальноосвітньої  школи №108.

        Гості мали можливість ознайомитись з поетично-музикальною композицією, яку під керівництвом культорганізатора Святенко Олени Леонідівни виконали вихованці клубу. Оригінальність заходу полягала  в тому, що весь сценарій було збудовано на відтворенні окремих епізодів з життя воїнів-афганців, дівчат, які їх чекали, дітей, які залишились без батьків, матерів, які так і не дочекались своїх синів («оживлення фотографій» ).  Діти виконували вірші та пісні, написані учасниками бойових дій - воїнами-афганцями.

        Присутні ознайомились зі статистичними даними про кількість воїнів, загиблих у війні, скалічених війною та тих, що пропали  безвісти.

        Чуттєвим та зворушливим був танцювальний виступ вихованців клубу Матвєєвої Анастасії і  Лотоцького Аркадія. Пісні афганських часів  виконували гуртківці закладу Святенко Олексій, Сиваш Антон             та Лотоцький Аркадій. В сценарії були задіяні вихованці клубу Заярний Іван, Майданник Олександр, Шевель Віталій, Лисько Богдан, Сальник Микола.

 Офіцер запасу, підполковник Єфімцев Сергій Олександрович, протягом багатьох років пише пісні про події афганської війни. Для учасників заходу та гостей він презентував альбом авторських пісень    та виконав декілька з них.             

       Зустріч  була цікавою та змістовною. Проведення подібних заходів, спрямованих на розвиток патріотичної свідомості учнів, стало доброю традицією в клубі «Юний авіатор». Керівництво закладу та учні плідно співпрацюють зі спілкою ветеранів Великої Вітчизняної війни Довгинцівського району,  з Криворізькою міською організацією ветеранів Афганістану та з Криворізькою міською організацією ветеранів ВДВ. Представники цих спілок – бажані гості в клубі.            Їх запрошують на масові заходи, години спілкування, вечори спогадів.

      За традицією 15 лютого вихованці клубу візьмуть участь                  у покладанні квітів до пам’ятника воїнам-афганцям, розташованого      в парку «Ювілейний» Довгинцівського району.

  


 


  

 

 

 

Категорія: Позашкільна освіта | Додав: dovg_vo (18.02.2014)
Переглядів: 682 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика