5


Каталог статей
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог статей

Головна » Статті » Прес-релізи ДОДА

ДОЗ ДОДА Прес-реліз до Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу

Міністерство охорони здоров’я України
Департамент охорони здоров’я
Дніпропетровської обласної держадміністрації
Обласний комунальний заклад
“Криворізький Центр профілактики та боротьби зі СНІДом”

Прес-реліз
до Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу


За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в третю неділю травня відзначається Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІДу. З 1993 року Україна долучилась до його проведення. В 2014 році скорботна недільна дата припадає на 18 травня.
Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) входить до числа п’яти головних хвороб-убивць, які забирають найбільше число життів. Якщо раніше термін від інфікування до розвитку СНІДу складав 10-15 років, то на даний час ми бачимо швидке прогресування хвороби.
За час епідемії ВІЛ/ СНІДу в Україні померло 32 283 особи (339 – діти до 14 років) при зареєстрованих 247 101 ВІЛ-інфікованих. Кількість хворих на СНІД з року в рік зростає. На початку 2014 року в Україні діагноз СНІД встановлено 66 607 хворим, з яких 1 291 – це діти. СНІД залишається серйозним викликом системі охорони здоров’я України. «Виклик залишається надзвичайно грізним, для декого – навіть нездоланним. Підступний за своєю природою вірус діє так, що вражає чоловіків і жінок у розквіті їхніх сил – у віці від 15 до 40 років. Він забирає у дітей батьків, а у суспільства – активних громадян”, – говорить Д. Гарднер, координатор системи ООН в Україні.
Епідемічна ситуація в області залишається напруженою. Дніпропетровщина разом з Донеччиною є беззаперечними лідерами за темпами поширення ВІЛ/СНІДу в Україні. Станом на 01.04.2014 року на Дніпропетровщині зареєстровано 61 675 ВІЛ-позитивних громадян. За перший квартал 2014 року за даними персоніфікованого обліку хворих на ВІЛ/СНІД зареєстровано 809 ВІЛ-інфікованих громадян Дніпропетровської області (20,3% - мешканці сіл), 467 мешканцям Катеринославщини встановлено діагноз СНІД, 208 померли від СНІДу (36% - жінки). Летальні випадки обумовлені поєднаною інфекцією туберкульозу та ВІЛ (60-65%), несвоєчасним зверненням пацієнтів зі встановленим ВІЛ-позитивним статусом за медичною допомогою та отриманням медикаментозної підтримки, сепсисом, пневмонією, гепатитами, інтоксикацією, онкопатологіями та іншими важкими СНІД-індикаторними захворюваннями. Прихованим обличчям епідемії є відмови пацієнтів від проходження обстеження на антитіла до ВІЛ.
Значний внесок у ці показники дає м. Кривий Ріг. За рік (01.04.2013-01.04.2014) на Криворіжжі кількість осіб, у яких виявлені антитіла до ВІЛ, виросла на 1 437 та становить 21 654 особу (чоловіки – 52,4%). Статевий шлях передачі домінує над парентеральним та складає 63,8%.
На 01.04.2014 року на базі ОКЗ «Криворізький центр профілактики та боротьби зі СНІДом» антиретровірусну терапію (АРТ) отримують 2 179 ВІЛ-інфікованих дорослих (жінки - 1 221) та 219 дітей. Нажаль, останні роки фахівці центру СНІД відмічають негативну тенденцію пацієнтів як до відмови від призначення АРТ, так і до неправильного прийому або частих пропусків препаратів. Останні два фактори ведуть до формування резистентності вірусу до призначеної схеми медпрепаратів, ВІЛ-інфіковані втрачають шанс на життя, бо призначене лікування перестає діяти.
Вірус імунодефіциту людини давно перестав бути хворобою «групи ризику». Сьогодні соціальний статус, вік і зовнішність людини не можуть свідчити про наявність або відсутність у неї ВІЛ. Захистити себе від інфікування просто: потрібно знати елементарну інформацію про шляхи передачі і «період вікна», бути поінформованим про власний та ВІЛ-статус партнера, користуватись презервативами, стерильними шприцами, голками, відмовитись від вживання наркотиків та інших психоактивних речовин, дотримуватись принципів здорового способу життя та моральних норм. У той же час позитивний діагноз не є перешкодою для продовження відносин з колегами, друзями, сусідами, так як ВІЛ не передається при побутовому спілкуванні.
Прості речі рятують життя. Обстеження на ВІЛ – це перший та найважливіший крок до збереження свого здоров’я, здоров’я близької людини. Запрошуємо всіх мешканців міста до обстеження на ВІЛ-інфекцію, а ВІЛ-інфікованих до постійного диспансерного спостереження в Криворізькому Центрі СНІД, кабінетах «Довіра», а також у сімейного лікаря, де кваліфіковані спеціалісти зможуть вчасно призначити лікування ВІЛ-інфекції і надати шанс жити повноцінним життям.
Людина має право жити! Мета Дня пам’яті померлих від СНІДу – привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактика інфікування та захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих. Протягом тижня (12-18 травня) в нашому місті заплановано проведення численних заходів: теле- та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, виготовлення квілтів, хода зі свічками.
Так, 15 травня об 11 годині на базі Криворізького Центру здоров’я (вул. Орджонікідзе, 2) відбудеться прес-конференція для журналістів та всіх небайдужих з актуальних питань ВІЛ/СНІДу. В неділю, 18 травня, у парку ім. Б. Хмельницького (Соцмісто) з 14 до 20 години в рамках міжнародного руху «Імена» пройде «Жива бібліотека», під час якої можна буде почути історії з життя людей, яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІДу, конкурс дитячих малюнків на асфальті, конкурс студентських стіннівок. На розсуд мешканців та гостей міста будуть представлені театр фігур-тематичні композиції, концертна програма. В умовах мобільної амбулаторії буде проходити експрес-тестування на ВІЛ.
Пам’ятаймо: краща пам'ять про померлих – турбота про живих! Тож запрошуємо всіх небайдужих прийняти участь в заходах!


Телефони Криворізького Центру профілактики та боротьби зі СНІДом:
(056) 407-12-83, (056) 407-14-84
Криворізького Центру здоров’я
(056) 407-12-80
Головний лікар ОКЗ «Криворізький Центр
профілактики та боротьби зі СНІДом»                                         Г.Л. Кругленко

 


 

Категорія: Прес-релізи ДОДА | Додав: dovg_vo (13.05.2014)
Переглядів: 1347 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика