5


Каталог статей
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог статей

Головна » Статті » Загальна середня освіта

200 років від дня народження Т.Г. Шевченка

9 березня виповнилося 200 років від дня народження великого українського Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. На початку поточного навчального року відділом освіти виконкому Довгинцівської районної в місті ради було розроблено План заходів щодо відзначення даної знаменної дати на рівні навчальних закладів та району.

         Проведення заходів ще триває, адже 2014 рік оголошено в Україні роком Тараса Шевченка, проте вже можна підвести певні підсумки.

Представники загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району взяли активну участь у міському фестивалі учнівської творчості «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине», де було представлено кращі роботи учасників районного етапу фестивалю в окремих конкурсах: образотворчого та декоративного мистецтва «Тарас Григорович Шевченко – слава українського народу», вокально-хорового мистецтва «В сім’ї вольній, новій…», театрального мистецтва «Творча спадщина великого Кобзаря», комп’ютерної графіки та анімації «200-річчя великого Кобзаря України», дитячої літературної творчості «У душі народу – Кобзареве слово». Учасниками даних конкурсів стали понад півтори тисячі учнів.

         Протягом листопада-січня проведено районні етапи Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, Всеукраїнського конкурсу літературної творчості й образотворчого мистецтва «Собори наших душ», регіонального конкурсу на кращий учнівський малюнок «Наш Шевченко», міського конкурсу літературної творчості серед учнів 2-4 класів «Первоцвіт». Заклади освіти району також взяли участь у міському конкурсі-захисті творчих робіт «Проба пера» для учнів 9-11 класів, регіональній  акції «Посади вишню» на честь ювілею письменника, обласному проекті «І вишиймо Тарасове життя на рушникові».

         25 лютого відбувся районний конкурс на кращу учнівську презентацію, присвячену життєвому та творчому шляху Т.Г.Шевченка, де представляли свої дослідження учні 9-10 класів усіх загальноосвітніх навчальних закладів.

         Протягом 6-14 березня в навчальних закладах району проведено Шевченківські дні. У шкільних бібліотеках організовано тематичні книжкові виставки  «На струнах Кобзаревої душі», «Кобзарева світлиця», проведено бібліотечні уроки «Кобзареве слово», «Не вмирає душа наша, не вмирає воля», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Відбулися літературно-мистецькі свята, єдині виховні години, літературні вітальні «Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш», «Людина світу, України син», «Світова велич Кобзаря», «Уклін тобі, Тарасе!».

         12 березня на базі Криворізького науково-технічного металургійного ліцею №81 відбулося районне свято «В сім’ї вольній, новій», участь у якому взяли представники всіх загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району – переможці районних конкурсів, присвячених відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Понад 100 учнів отримали дипломи за результатами участі в конкурсах. Відкрили захід аудіозапис безсмертного Шевченкового «Заповіту» у виконанні Богдана Ступки та музична композиція «Реве та стогне Дніпр широкий», яку виконав гурт бандуристів і баяністів КНТМЛ №81. Протягом усього свята лунало слово великого Кобзаря в драматичному, вокальному, художньому виконанні. Поет звернувся  до присутніх у залі через своє  «Послання і мертвим, і живим, і ненародженим…», де він нагадує сучасникам, що «нема на світі України, немає іншого Дніпра», закликає пам’ятати, що «в своїй хаті своя правда, і сила, і воля», «і чужому научатися, і свого не цуратися», «полюбити усім серцем» свою Україну. «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!» - цими словами та піснею «Нас єднає Україна» завершилося свято, яке залишить позитивний слід у свідомості 200 учасників заходу, сприятиме формуванню патріотичних почуттів та національної самосвідомості юних громадян України.         За результатами узагальнення матеріалів щодо проведення відповідних заходів,  участі у творчих тематичних конкурсах різних рівнів протягом березня буде підбито  підсумки районного конкурсу серед загальноосвітніх навчальних закладів на кращу підготовку та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

 

  
 

Категорія: Загальна середня освіта | Додав: dovg_vo (11.03.2014)
Переглядів: 477 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика