5


Каталог статей
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог статей

Головна » Статті » Загальна середня освіта

22 січня – День соборності України

22 січня – День соборності України

Віками український народ боровся за волю, національне визволення, за розбудову української держави. Так вже розпорядилась історія, що впродовж століть землі України були розділені і належали до різних держав: Російської імперії, Польші, Австро – Угорщини. Споконвічною мрією українців було об’єднання всіх українських земель.

      22 січня 1918 року Українська Центральна Рада проголосила   ІV Універсал, в якому Українська народна республіка  проголошувалась незалежною державою. На Софійському майдані у Києві відбулося єднання Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки.

         До відзначення річниці цієї події 22 січня в Криворізькій загальноосвітній школі №130 відбулось районне учнівське віче «Та не розділять нас ніколи на Схід і Захід вороги». На заході були присутні представники відділу освіти виконкому Довгинцівської районної в місті ради, заступники директорів із виховної роботи, учителі історії загальноосвітніх навчальних закладів Довгинцівського району.

         Понад 200 учнів 5-11 класів були задіяні в підготовці та участі у віче. Під час заходу учні 9-10 класів ознайомили учасників заходу з подіями  в історії України, показали нелегкий шлях до незалежної єдиної України.

         Учні мали можливість ознайомитись з історичною хронікою подій, починаючи з 1918 року до сьогодення. Хвилиною мовчання увічнили пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя за Єдину Незалежну Україну, тих, хто захищає єдність України і в наші дні.

         Під час заходу були використані музичні твори М.Скорика, Т.Петриненка, К. Бужинської, С.Чарнецького, О.Пономарьова на слова Ю.Рибчинського, Г.Труха, Т. Петриненка.

         У виконанні вокального колективу «Криниченька» під керівництвом учителя музики Гаджиєвої Л.В. прозвучали пісні «Україна – це ми», «Ой  у лузі червона калина», «Молитва». Пісню «Боже, Україну збережи» підхопив весь зал.

Події хроніки історичних свідчень викликали сльози на очах присутніх.

         Захід був пройнятий духом патріотизму, причетності до спільної справи – єдності України.

 

Категорія: Загальна середня освіта | Додав: dovg_vo (23.01.2015)
Переглядів: 513 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика