5


Каталог статей
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог статей

Головна » Статті » Загальна середня освіта

9 листопада - День української писемності і мови
 

Єдиний скарб у тебе - рідна мова…

Вона твого життя міцна основа, Певніша над усі скарби й багатства.                                      

                                                                   П.Куліш

Ми живемо у вік глобалізації та інформатизації, коли відстань між континентами стає безмірно малою, коли засобами Інтернет і мобільного зв’язку за мить можна зв’язатися з людиною, яка знаходиться у найвіддаленішому від нас куточку землі. Перед сучасною людиною стоїть необхідність знання іноземних мов, мов міжнародного спілкування. Проте незмінною потребою кожної людини залишається зв'язок з рідним народом, з генетичним кодом своєї нації. Мова залишається найбільшим скарбом будь-якого народу. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови - це зникнення нації. 

У закладах освіти Довгинцівського району значна увага приділяється формуванню громадянської свідомості школярів через виховання поваги до української мови – державної мови України.

Щорічно в листопаді проводяться заходи, присвячені Дню української писемності і мови.  Цього року 9 листопада припало на суботу, тож основні заходи заплановано  на 11-15 листопада. 

        

        

11 листопада заклади освіти ли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту  національної єдності. Саме у ці дні проводиться шкільний етап  XIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. В усіх навчальних закладах у класних кімнатах та шкільних бібліотеках створено тематичні куточки: «Мова - життя народного основа», «Без мови рідної, юначе, народу нашого нема», «Українська мова-державна мова України», «Вивчай українську, бо ти – українець»… 

Протягом тижня в навчальних закладах проводяться літературно-музичні вечори, мовно-літературні конкурси, засідання історичних та дискусійних клубів серед старшокласників, готуються стіннівки, інформ-дайджести, радіожурнали. Для наймолодших школярів організовано конкурси на кращий малюнок «Моя країна – України», конкурси читців українських творів, бібліотечні уроки. 

  

                          

       Педагогічні працівники всіх навчальних закладів району, починаючи з дитячого садочка і закінчуючи підготовкою учнів до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури, намагаються зробити все можливе, щоб юне покоління українців, яке народилося в незалежній країні, завжди пам’ятало слова великого українського письменника Панаса Мирного: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування… Мова така ж жива істота, як і народ, що її витворив, і коли він кине свою мову, то вже буде смерть задля його душі, смерть задля всього того, чим він відрізнявся від других людей...»

Категорія: Загальна середня освіта | Додав: dovg_vo (20.11.2013)
Переглядів: 522 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика