5


Каталог статей
Головне меню
Block title
Block content
Корисні посилання

Каталог статей

Головна » Статті » Загальна середня освіта

Формуємо громадянську свідомість школярів на прикладі життєвого та творчого шляху О.П.Довженка

Серед основних напрямків виховної роботи у 2014-2015 навчальному році Міністерством освіти і науки України визначено громадянське виховання молоді.

Яскравим зразком людини з активною громадянською позицією є відомий український письменник, кінорежисер Олександр Петрович Довженко, 120-річчя від дня народження якого в закладах освіти Довгинцівського району відзначається протягом вересня.

Олександр Довженко опоетизовував світ і намагався життям своїм не порушувати природну красу і гармонію, а примножувати її де б то не було і яким би то не було чином. Мабуть, ніхто краще й проникливіше не сказав про той оберіг чистої духовної й емоційної пам’яті, що залишає нам дитинство. Саме в період перших літ пізнання перед людиною відкривається світ, всі враження буття зливаються в невмирущу гармонію, людяну, дорогоцінну.

Життя та творчість Олександра Петровича Довженка є невичерпним джерелом, яке формує патріотизм, любов до Батьківщини, українського народу. Враховуючи цей неоціненний виховний потенціал, районне та шкільні методичні об’єднаннями вчителів української мови та літератури закладів освіти району запланували проведення заходів, серед яких: організація тематичних виставок художньої та документальної літератури, присвяченої              О.П. Довженку; проведення літературних  журналів «Відзначаємо 120-річчя безсмертного Довженка», «Ім’я О.П. Довженка серед  великих українців»;  літературні читання «Олександр Довженко – виразник нескореної душі українського народу»; засідання «круглого столу» вчителів української мови та історії «Історична пам'ять у творах О.П.Довженка»; тематичні вечори за творами великого письменника «Зачарована Десна – чарівна сповідь дитинства», «Історична правда в кіноповісті О.Довженка «Україна в огні»; літературно-мистецькі години  «Неосяжний світ О.П.Довженка», «Олександр Довженко. Співець краси і Батьківщини», «Я України полум’яний син», «Я син свого часу і весь належу сучасникам своїм». Особливе місце серед запланованих заходів відводиться вшануванню пам’яті О.П. Довженка як людини, яка значну частину свого життя віддала кіномистецтву. Заплановано перегляд та обговорення фільмів, знятих О. Довженком, та фільмів, знятих за його творами, випуск стіннівки «Плачте, але знімайте» (фільмографія О.Довженка). 

«Сумно і смутно людині, коли висихає і сліпне уява, коли, обертаючись до найдорожчих джерел дитинства та юнацтва, нічого не бачить вона дорогого, небуденного, ніщо не гріє її, не будить радості ані людяного суму. Безбарвна людина ота, яку посаду не посідала б вона, і труд її, не зігрітий теплим промінням часу, безбарвний», - писав Олександр Довженко. Ці слова мають стати дороговказом кожному педагогу, управлінцю. Ми повинні спільними зусиллями зробити все, щоб дитинство наших майбутніх громадян було наповнене теплом, любов’ю, правдою, щоб життєвим кредо кожної людини стало бажання зробити цей світ кращим. Живильною вологою для духовного зростання особистості є творчість і життєвий подвиг Великого українця – Олександра Петровича Довженка. 

 

Категорія: Загальна середня освіта | Додав: dovg_vo (17.09.2014)
Переглядів: 530 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Годинник
Пошук на сайті
Бренд міста
Форма входу
Хмаринка тегів
Місцезнаходження
Статистика